Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

"росіяни вбивають українців: Потенційно неприйнятний контент»: акція протесту у Каннах

26.05.2022
об 12:21

У день світової прем'єри в секції «Особливий погляд» офіційного відбору 75-го Каннського фестивалю, команда фільму Максима Наконечного "Бачення метелика" (Butterfly Vision) провела акцію на підтримку України на червоній доріжці, коли увага всіх міжнародних медіа була максимально прикута до творчої групи.

 

Митці вийшли під звуки сирен та закрили свої обличчя символом перекресленого ока, широко відомого користувачам соціальних мереж, що означає "Потенційно неприйнятний контент. Ця світлина може містити сцени жорстокості або насильства". Одночасно із цим візуальним знаком команда фільму "Бачення метелика" тримала постер із підписом "Russians kill Ukrainians. Do you find it offensive and disturbing to talk about this Genocide?" ("росіяни вбивають українців. Ви вважаєте, що говорити про цей геноцид – це потенційно неприйнятний контент?").

«Минуло вже 3 місяці після повномасштабного вторгнення росії в Україну, і найкраще, що може продовжувати робити міжнародна кіноіндустрія – це надавати голос українським митцям. А наша справа, відповідно, – продовжувати боротися за те, щоб Україна була на порядку денному», - розповів режисер фільму "Бачення метелика" Максим Наконечний.

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, багато людей бачать в соціальних мережах контент, пов’язаний з війною, який є автоматично закритий позначкою – "потенційно неприйнятний контент". Ми з командою фільму подумали, що це дуже точна метафора, щоб показати, як комунікує Україна та світ вже багато років. Війна, яка зараз є в Україні, часто навіть не називається війною. Більше ніж 8 років війну в Україні світ називав конфліктом. Багато сторіч російські окупанти називалися нашим братським народом, хоча вони насправді знищували українську націю. Навіть після 24 лютого багато європейців продовжили називати вже повномасштабну війну росії в Україні – конфліктом. Тільки жахливі злочини росіян відкрили багатьом людям очі на правду, але люди не хочуть чути про те, що українців вбивають. Правда болісна, але вона має бути сказана повністю, навіть не на половину», - додала продюсерка фільму "Бачення метелика" Дар’я Бассель.

 

Сама ж стрічка, яку представила команда «Бачення метелика» - це жорстка та сюрреалістична історія про жінку–воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

Попри те, що фільм створювався кілька років, перший повнометражний фільм Наконечного підноситься якнайкраще на тлі наступу російських військових на Україну. Він не про минула, а про сучасне, адже головна героїня є символом наслідків війни, які відображуватимуться і на наступних поколіннях.

Головні ролі зіграли актори театру та кіно Ріта Бурковська (кінодебют відбувся у фільмі "Парфенон" литовського режисера Мантаса Кведаравичюса, який загинув в Маріуполі під час війни росії проти України) та Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках). Серед акторського складу є відома драматургиня та режисерка Наталка Ворожбит та актор і офіцер Мирослав Гай. У фільмі також зіграли непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, у тому числі колишні полонені.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту. Країни виробництва фільму – Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production). Агент з міжнародних продажів фільму – Wild Bunch International.

Світова прем’єра дебютного фільму Максима Наконечного "Бачення метелика" (Butterfly Vision) відбулася в секції "Особливий погляд" (Un Certain Regard) офіційного відбору 75-го Каннського фестивалю. Стрічка змагається не тільки в рамках категорії Un Certain Regard, але й за "Золоту камеру", премію за найкращий дебютний повнометражний фільм найпрестижнішого світового кінофестивалю. Результати буде оголошено на церемонії нагородження Каннського кінофестивалю 28 травня 2022.

 

 

Джерело:  Festival de Cannes, Variety

 

Читайте також:

Новини

«Обличчя війни»: український режисер створює документальний цикл про війну в Україні

#TheFaceofResistance! Український режисер та оператор Олег Толмачов створив цикл унікальних документальних короткометражок з історіями простих людей, які постраждали внаслідок війни в Україні. Героями перших випусків вже стали жителі Києва, Бучі, Ірпеня, Бородянки та Чернігівської області, які розповіли про власну боротьбу та перебіг подій під час окупації. У кожного з них своя історія, але єдина мета – перемога.

18.05.2022
об 12:13

Новини

Проект фільму “Ти – Космос” виграв нагороду First Cut Lab Award у Каннах

Проєкт стрічки був представлений у програмі Ukrainian Films Now, яку організовано в межах Marché du Film - Festival de Cannes за ініціативою EAVE, First Cut Lab та When East Meets West.

24.05.2022
об 17:54