Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Рой Андерссон: «Жартувати про елементи повсякденності, на табуйовані теми – це цікаво»

28.10.2020
об 16:11

Шведський режисер Рой Андерссон розповів про своє становлення, чому обрав кар’єру в кіногалузі, а не живописі, торкнувся теми віри й забобонів, а також про відчуття суму через отримання нагород і не тільки.

Відомий шведський режисер Рой Андерссон провів для глядачів Одеського міжнародного кінофестивалю сесію Q&A. Під час онлайн-спілкування він розповів про своє бачення кінематографу, торкнувся теми віри й забобонів, прокоментував пандемію Covid-19 та пояснив, чому в сумі можна побачити сміх.

Рой Андерссон – відомий шведський режисер. Свою кар’єру починав зі зйомок рекламних роликів. Його перша робота отримала Каннського лева на фестивалі реклами, а дебютний фільм «Шведська історія кохання» був номінований на «Золотого ведмедя» на Берлінському міжнародному кінофестивалі. Є лауреатом «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю за роботу «Сидів голуб на гілці, міркуючи про життя». Створив шість повнометражних художніх фільмів та стільки ж короткометражних стрічок.

«Бекет казав, що сум може викликати сміх. Я із цим на сто відсотків погоджуюся. Ці речі взаємопов’язані. Комусь може здатися, що це абсурдний вислів, але мені здається, що це дуже глибока істина. Сум для когось може здаватися кумедним, веселим, і не обов'язково бути циніком, аби так вважати. Тут потрібно мати особливе почуття гумору, аби вловити комічність трагічних ситуацій. До того ж я фанат Бунюеля. Він знімав кіно про повсякденне життя, зокрема про церкву, віру, але в нього завжди був гумористичний підтекст. Це відповідає й моєму баченню. Жартувати про елементи повсякденності, на табуйовані теми – це цікаво. Я свого часу переймався тим, що мене критикуватимуть, але нічого такого не трапилось», - розповів РОЙ АНДЕРССОН.

Він зізнався, що тривалий час його надихав режисер Мілош Форман, а потім натхненням став живопис. Свого часу Рой Андрессон також хотів стати художником, але неореалістичні стрічки допомогли йому зрозуміти, що його призначення – знімати кіно. Також режисер планує в майбутньому написати роман, адже саме література слугує йому одним з «варіантів» натхнення.

Про те, чому він не знімає кіно тільки для розваги глядачів, як працює з рекламою та чому відчуває сум, коли отримує нагороди, а також ще про багато цікавого можна дізнатись, подивившись інтерв’ю майстра.

Якщо з якихось причин, ви його пропустили, зараз найкращий час надолужити це. 
 

Фото: Tidningen Vi

Читайте також:

Статті

«Я, «Побєда» і Берлін»: Яскрава, самодостатня і з характером

В автобіографічній повісті Кузьми Скрябіна «Я, «Побєда» і Берлін» зав’язка історії починається з угоди, в ході якої автор і головний герой купує стареньку машину. Автівка роками стояла в гаражі, та одного дня власник наважився продати «Побєду», яка навіть не могла самостійно виїхати зі свого прихистку. Однак, чи може така «дрібничка» стати перешкодою для юнака, який мріє про власний транспорт і вже бачить себе за кермом, щоправда, не «Побєди», а ні більше, ні менше «Мерседесу», ба навіть знає, як його отримати. Проте спочатку йому все ж доведеться привести до ладу чудо радянського автопрому.

27.10.2020
об 18:19

Новини

Переможці премії «Кіноколо»: Тріумф «Атлантиди» та людина – відкриття року

Вже втрете в Україні відбулась національна премія кінокритиків «Кіноколо». Вчора ввечері стали відомі переможці. Так, найкращим фільмом стала стрічка про війну на Донбасі, а відкриттям року – відома українська сценаристка-режисерка.

23.10.2020
об 11:30

Новини

Український проєкт «Як там Катя?» покажуть на міжнародному фестивалі у Греції

Психологічна драма про боротьбу та поглинання системою української режисерки відібрана до участі в одній з секцій фестивалю Thessaloniki International Film Festival.

22.10.2020
об 15:15

Новини

Фанатів бурундучків Чіпа і Дейла очікує фільм з улюбленими героями

Наразі стало відомо тільки про проєкт. Зйомки ще не розпочато, але творці говорять, що це буде гібрид ігрового кіно та графіки.

20.10.2020
об 14:33