Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Обкладинка журналу «Elle» з неповторною Бріжіт Бардо

08.05.2020
об 17:06
Автор: Віталій Баранник
Обкладинка журналу  «Elle» з неповторною Бріжіт Бардо

70 років тому, 8 травня 1950 року, обкладинку французького журналу для жінок «Elle» прикрасила фотографія 15-річної Бріжіт Бардо. Саме ця публікація допомогла юній Бріжіт почати акторську кар'єру.

Мати майбутньої актриси Анна-Марі Мюсель, яка в молодості займалася балетом, намагалася і своїм дочкам прищепити любов до музики й танців. З дитинства Бріжіт та її молодша сестра Марі-Жанна (яка теж згодом стала актрисою) навчалися в танцкласі. Надалі Бріжіт продовжила заняття в балетному класі відомого хореографа Бориса Князєва. За спогадами сучасників, Князєв був досить суворим педагогом і навіть міг відшмагати недбайливого учня стеком. Часто під його гарячу руку потрапляла і Бріжіт, але саме завдяки такій жорсткій школі вона «виліпила» свою витончену фігуру та навчилася граціозно рухатися.

 

Мати актриси, яка відкрила магазин модного одягу, вирішила скористатися цим талантом своєї дочки й залучила її до показів нових колекцій. Юна манекенниця сподобалася головній редакторці журналу Jardin des Modes, яка вмовила Анну-Марі дозволити сфотографувати дочку для спеціального додатка до цього журналу. Побачивши ці знімки, Елен Гордон-Лазарефф, засновниця й редакторка журналу Elle, теж запропонувала Бріжіт знятися для обкладинки травневого номера свого видання.

Саме на обкладинці цього журналу Бріжіт Бардо побачив знаменитий режисер Роже Вадим, який згодом став її першим чоловіком і зняв через 6 років кохану дружину в легендарному фільмі «І Бог створив жінку». А тоді Роже Вадим запросив Бардо на проби для фільму «Лаври зірвані».

Обійшовши інших конкуренток, Бріжіт отримала головну роль, але виробництво стрічки було закрито. Однак Бардо почала отримувати запрошення на зйомки й у інших кінокартинах. У 1952 році вона знялася в комедії «Нормандська діра», де її партнером став знаменитий французький комік Бурвіль. Ця кінострічка стала першою в 20-річній акторській кар'єрі Бріжіт Бардо. Всього вона зніметься в 48 фільмах, багато з яких увійшли до золотого фонду європейського кіно. Останній фільм з її участю «Якби Дон Жуан був жінкою» вийшов на екрани в 1973 році.

Завершивши кінокар'єру, Бардо присвятила себе боротьбі за права тварин. У 1986 році вона виставила на аукціон свої ювелірні вироби та інші особисті речі. Виручені від їх продажу 3 мільйони французьких франків актриса направила на створення «Фонду Бріжіт Бардо», який займається захистом тварин по всьому світу.