Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Режисерка стрічки «Клондайк» Марина Ер Горбач отримала нагороду «Санденсу» за найкращу режисуру

31.01.2022
об 12:51

Українська режисерка Марина Ер Горбач отримала нагороду американського кінофестивалю «Санденс» за найкращу режисерську роботу міжнародної програми World Cinema Dramatic Competition, яка збирає найкраще світове кіно.

«Хвилююче кіно, ретельно оформлене, вишукано побудоване і прекрасно виконане. Це фільм про вибір, який ми робимо у часи, коли світ розриває на шматки» – так фестивальне журі «Санденсу» відзначило режисуру стрічки «Клондайк», що розповідає про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17. Переможців конкурсних програм оголосили 28 січня.

Фільм зображує історію місцевої родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

«Тема міжнародної авіакатастрофи МН17 – привід привернути увагу до життя людей під час війни в Україні. Ця престижна кінонагорода означає, що нам вдалось перенести глядачів по той бік екранів їх стрічки новин. Я сприймаю цю перемогу як маленьку краплину в багатолітній боротьбі України» – коментує Марина Ер Горбач.

«Попри те, що я бачив фільм на всіх етапах постпродакшену вже безліч разів, сидячи в залі з групою перед Q&A «Санденсу» з першими глядачами фільму, я пригадував його так, наче бачив вперше. І озирнувшись в якийсь момент в зал на команду, яка так само брала участь у зйомці кожного кадру і не раз читала сценарій, я побачив, що вони теж повністю розчинилися в моменті. Я зрозумів, що фільм не може залишити байдужим, не тільки тих хто бачить його вперше, але і тих, хто вже знає цю історію напам'ять» – оператор і співпродюсер «Клондайку» Слава Булаковський.

 

Одним з партнерів світової прем'єри «Клондайку» на головному незалежному кінофестивалі у США виступила громадська організація Razom for Ukraine.

Рецензії на фільм випустили Screen International, Cineuropa, Film Threat, Silver Screen Riot. «Ідея другого ігрового фільму режисерки Марини Ер Горбач полягає у тому, що можна боротися із самою війною – з її розв'язністю, її бажанням залякувати й підпорядковувати, її безладу та риториці. І жінки роблять це набагато краще за чоловіків, припускає авторка. Головна героїня фільму, Ірка, демонстративно, а часом і відчайдушно воює з війною» – Лі Маршалл, Screen International.

 

У глядацьких відгуках стрічку називають «рівноцінно красивою та потужною», а також говорять про її актуальність на тлі сучасних новин. Глядачі відзначають гру Оксани Черкашиної: її виконання головної ролі називають «приголомшливим», а героїню – «однією з найкрутіших жінок у кіно останніх років».

 

«Клондайк» – створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 20 мільйонів 768 тисяч гривень.

 

Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.

Раніше ми писали про те, що творці фільму представили перший тизер 

Джерело: Прес-служба фільму «Клондайк»

Читайте також:

Новини

Триває прийом заявок на участь у Шостій Національній Кінопремії “Золота Дзиґа”!

До участі у конкурсі допускаються українські фільми та серіали або створені у копродукції з Україною. Заявки приймаються до 28 лютого 2022 року.

17.01.2022
об 15:34

Новини

Одеський міжнародний кінофестиваль представив незалежну відбіркову комісію

Незалежна відбіркова комісія формуватиме програму Національного Конкурсу (повний і короткий метр) та конкурсні програми секцій Film industry office. Прийом заявок на участь у Національній конкурсній програмі буде відкрито незабаром.

28.01.2022
об 16:15