Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Програма першого дня KISFF

04.08.2020
об 19:19

9-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів розділений на дві частини. Перша – відбудеться у традиційному форматі. Подивитись фільми можна буде у кінотеатрі «Київська Русь» з 5 по 9 серпня. Друга частина – відбуватиметься онлайн на сайті організаторів.

 

Головна тема цьогорічного заходу – Less Is More. Учасники заглиблюються у проблеми екологічних загроз, глобального споживання, підіймають питання ізоляції та суму за кінотеатрами.

Так, 5 серпня глядачі зможуть побачити наступні кінопроєкти.

У еко-розділі покажуть такі роботи:

«Там, де ми колись плавали» - стрічка розповідає про озеро Урмію на півночі Ірану. Колись воно було найбільшим озером Середнього Сходу. Проте через людську діяльність обміліло на 95%. Розорене озеро Урмія стало політичним символом для всієї країни. Цей кіноесей досліджує місця з минулого і теперішнього та переплітає події сучасності з фрагментами пам'яті.

«Тріскотіння» - поїздка через апокаліптичний північний ландшафт, схожа на сон. Чоловік стежить за лосем біля поля. Вдалині серед дерев ковзає лісовий комбайн, як великий «залізний звір». «Тріскотіння» — розповідає про шалену подорож до нетрів кінця часів, крізь боротьбу Людини і Природи.

«Повернімо планеті її булу велич». Ця стрічка розповідає про жінку та чоловіка, яким вдалось повернутись у час, коли Земля була прекрасною. Що вони зробили, аби запобігти катастрофі?

«Неділя». Головний герой Неділя зустрічає таємниче альтер его, яке веде його на споглядальну прогулянку. Після закінчення мрійливої внутрішньої подорожі, Неділя повертається і хоче відтворити її знов.

«Вічність». За три хвилини відео, глядач бачить, як абстракції трансформуються в природу та створюють новий світ.

«Час тіснить». Цей нетрадиційний документальний фільм про природу — особиста заява проти «порнофікації» природи у кінематографі.

У секції «Less Is More: те, що має значення» демонстватимуть кінороботи, що розповідають про людяність та почуття.

Фільм «Батько» досліджує стосунки батька та сина, які не спілкувалися протягом останніх років. Поки чоловік намагається знову віднайти зв'язок із сином у сьогоденні, він та його дівчина розмірковють про минуле.

«Благосна земля» розповідає про жінку та її сина, які навідують могилу покійного чоловіка, розташовану в колишньому рибальському поселенні. На кладовищі серед піщаних дюн вони довго блукають, не в змозі знайти надгробок. Пам’ять її підводить. Чи тепер могила криється під зеленим газоном новенького поля для гольфу? Авжеж, для товстосумів земля, на якій можуть грати живі, краща за землю, у якій спочивають мертві.

«Обранці» після сварки з матір’ю, бунтарка Софія хоче поїхати автостопом до Італії, щоб знайти свого біологічного батька. Одного ранку вона поспіхом кидає кілька речей у рюкзак і покидає Відень. Вона зустрічає Майкла — чоловіка середніх років, який неохоче погоджується її підвезти. Під час спільної подорожі півднем Австрії між вдома незнайомцями виникає несподівана дружба.

«Арабська ніч» розкаже про британського солдата, який проводить останню ніч свого цивільного життя в місцевому тенісному клубі, бачить проблиск майбутнього, що чекає на нього незабаром.

У секції «Fem Riot», покажуть короткий метр про жінок.

«Жіночий бійцівський клуб «Анна Кондра». Берлін. Анна Конда надихає жінок. Керівниця FFCB і відома борчиня, вона підштовхує своїх дівчат до побудови внутрішньої сили та мужності проти всіх соціальних норм через боротьбу.

«Плоть». Через інтимні та особисті історії п'ять жінок діляться своїм досвідом стосовно свого тіла, починаючи з дитинства і до старості.

«Кіт завжди жіночої статі» - фільм-історія життя та погляди Марії Галетович – однієї з найвідоміших скульпторок Хорватії. Під час розповіді поєднуються такі елементи кіномови, як відеоматеріали та анімації жіночих скульптур, зроблених Марією.

«Червоний». Жорстокий сексистський інцидент робить стосунки Данаї, Ілони і Тоуфи більш напруженими. На роздоріжжі між теорією і практикою, подруги розуміють, що патріархат не згине так просто і тепер у них є докази.

«Пантери». Цей фільм розповідає про двох 13-річних подруг. У однієї – зухвалої і нахабної є низка важливих питань про те, як бути жінкою. Соціальні мережі, безпосередність та надмірність. Сьогодні Джоана вирішила покласти край своїй екзистенційній тривозі. В цю мить починається химерна гра.

У секції «Cinema love», що розповідає про любов до кіно та сум за кінотеатрами 5 серпня демонструватимуться такі стрічки:

«Майкл Ш. Спогади». Стрічка, що розповідає про пристрасного сінефіла Майкла. В його житті не було любові, сильнішої за любов до кіно. Відколи він був ще підлітком, він збирав різноманітні фільми на плівці 8-мм: повний метр, рекламні ролики, старі випуски новин, — в його колекції було все. Поки його особисте життя служило жертвою його пристрасті, його колекція ставала більшою з кожним днем. Зараз Майкл вперше запитає себе, чи зробив його вибір його щасливим.

«Темна кімната». Проєкт, де образи вестибюлів кінотеатрів, заміських будівельних майданчиків та багатоповерхівок постають у темному просторі та створюють безлюдний світ кордонів, в якому зустрічаються внутрішнє та зовнішнє.

«Кінотеатр «Крістал». Лалех-Зар — вулиця в центрі Тегерану, що колись була домівкою багатьох кінотеатрів і вважалася символом осучаснення Ірану, зараз рясніє яскравими вивісками із написом «Продається». Гармонія образів, кіно неначе розбилася на розмаїття джерел світла через зміни, які з собою принесла революція в Ірані.

Стрічка «Ми чекали, доки настане ніч» розповідає про мандри перелаштованими кінотеатрами через химерні зображення та звуки, що йдуть слідами бажання служити, що досі прослідковується в залишках цих театрів.

«Кіно у суботу»  - у містечку на півночі Сенегалу двійко молодих палких прихильників кіно Баба і Сембін жадають подивитися фільм на великому екрані місцевого кінотеатру, перш ніж той назавжди зачинить свої двері.

«Кінопроєкція на тлі природи» на саморобному екрані у лісі танцюють обриси дерев і кущів навколо. Природний кінотеатр — без темного кінозалу, штучного світла і кіноплівки. Під різними кутами камери Вікторія Шмід фіксує екран у парку скульптур на території Мистецької резиденції імені Джерассі, як динамічне зображення у динамічному зображенні.

Завтра, 5 серпня, ми розкажемо про програму фестивалю на четвер.

Читайте також:

Анімація

Купи сміття та пікнік під час пандемії: Третя програма анімаційного фестивалю LINOLEUM

За місяць на медіасервісі MEGOGO розпочнеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Ми вже робили огляд програм «Стати людиною» (Becoming Human) та LADIES FIRST, сьогодні розповімо про 14 анімацій з категорії Ecoleptic.

03.08.2020
об 18:44