Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Програма 8-го Чілдрен Кінофесту

28.04.2021
об 14:01

За місяць до початку заходу організатори 8-го Міжнародного кінофестивалю для дітей і підлітків Чілдрен Кінофесту оголосили фільми, з яких складатиметься програма цьогрічної події.

У 2021 році Чілдрен Кінофест відбуватиметься в гібридному форматі: частину фільмів покажуть в кінотеатрах з 28 травня до 2 червня (перелік великих екранів оголосять в травні), частину – онлайн з 28 травня до 6 червня, на офіційному сайті фестивалю

Наразі стало відомо, що до конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю для дітей і підлітків традиційно складатиметься з семи стрічок. Саме з цього переліку аудиторія, яку 8 років поспіль організатори події безкоштовно знайомлять з найновішими європейськими стрічками та світовою кінокласикою, обиратиме свого фаворита.

Фільмом-відкриттям Чілдрен Кінофесту в кінотеатрах стане фантастична анімаційна стрічка Анатолія Лавренішина «Віктор_Робот», яка в цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Картина вже відзначена Призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та Премією «Кіноколо». Події фільму розгортаються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.

У кінотеатрах будуть продемонстровані ще три картини з конкурсної програми. Серед них – відзначена Баварською та Німецькою кінопреміями родинна історична драма «Як Гітлер вкрав рожевого кролика». У стрічці йдеться про дев’ятирічну дівчинку, сім’я якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів.

Французько-бельгійський фільм «Полі» розповість про пригоди двох друзів – дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі.

У справжню кіноподорож Данією відправить глядачів комедія «Хлопчик-гусак», найкраща дитяча стрічка 2020 року за версією Данської кіноакадемії.

Ще три фільми конкурсної програми продемонструють лише онлайн. Серед них нідерландська сімейна комедія «Джекі та Опієн».

Норвезька пригодницька документальна картина «Арктичні верблюди».

Шведська фантастична стрічка «Самі в космосі».

На ретроспективному показі, який проходитиме в кінотеатрах та онлайн, глядачам фестивалю продемонструють пригодницький анімаційний фільм «Лисенятко Вук». Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, цього року відзначає своє 40-річчя. Нагадаємо, саме Вук надихнув організаторів на створення іміджу для цьогорічного Чілдрен Кінофесту.

Онлайн продемонструють і фільм-закриття фестивалю – українську фантастичну пригодницьку стрічку «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка, яка є минулорічним переможцем Чілдрен Кінофесту. Головний герой фільму, дванадцятилітній школяр Макс знаходить балончик з нанофарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано малюнок оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями.

«Я дуже радий, що в цьому році ми зможемо хоча б частково показувати фільми в кінотеатрах, і сподіваюсь, що вже найближчим часом темні зали та великі екрани повернуться до нашого щоденного життя. Як і завжди, ми відібрали фільми для дітей та підлітків від 4 до 13 років, але закликаємо долучатися до переглядів цілими родинами, адже головною місією нашого фестивалю є розвиток якісного сімейного дозвілля. Цьогорічна програма насичена фантастичними пригодами, справжньою дружбою, спілкуванням з тваринами та навколишнім світом, але моєю улюбленою програмою є конкурс дитячих робіт, оскільки саме в ній ми можемо побачити перші роботи майбутніх зірок українського кіно», – програмний директор Чілдрен Кінофесту ІЛЛЯ ДЯДИК.

 

У межах Чілдрен Кінофесту також буде показано (в кінотеатрах і онлайн) двадцять стрічок-фіналістів П'ятого конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. За традицією, переможців визначить журі українських кінематографістів. До його складу увійшли:

- режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин,

- режисер драми «Додому» Наріман Алієв,

- письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик.

 

Глядачам показу також запропонують проголосувати та обрати переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій». Фіналістів оголосять 19 травня.

 

 

Джерело: Пресслужба Чілдрен Кінофест

 

Читайте також:

Чілдрен Кінофест: Три додаткові дні з міжнародною конкурсною програмою
Новини

Чілдрен Кінофест: Три додаткові дні з міжнародною конкурсною програмою

Триває VII Чілдрен Кінофест. Вчора завершилося голосування за найкращий фільм Міжнародної конкурсної програми, проте організатори вирішили лишити стрічки-учасники у вільному доступі для глядачів фестивалю ще на три дні.

05.06.2020
об 12:17

​​​​​​​Оголошено переможців Чілдрен кінофест 2020
Новини

​​​​​​​Оголошено переможців Чілдрен кінофест 2020

​​​​​​​7 червня о 19:00 відбулась онлайн-церемонія закриття VII Чілдрен Кінофест. Під час прямого включення глядачі дізналися, кому вони віддали Гран-прі в міжнародній конкурсній програмі, а також імена режисерів та назви картин призерів конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми.

08.06.2020
об 11:01

Новини

Розпочато п’ятий конкурс дитячих проєктів Чілдрен Кінофест

Відкрито прийом заявок на участь у конкурсі. Мінімальний вік учасника – 7 років, максимальна тривалість проєкта – 8 хвилин. Ім’я переможця оголосять 6 червня 2021 року.

12.10.2020
об 15:57

Новини

Мультфільм «Лисенятко Вук» надихнуло «Чілдрен Кінофест» на оновлення стилю

Упродовж 28 травня – 6 червня в понад 20 містах України відбуватиметься 8-й Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», який сьогодні презентував постер майбутньої події, оголосив стрічку ретроспективи та склад журі Конкурсу дитячих фільмів.

26.02.2021
об 12:37

Новини

У цьогорічного Чілдрен Кінофест з’явилася амбасадорка

За місяць у гібридному форматі проходитиме восьмий Чілдрен Кінофест. Сьогодні організатори кіноподії оголосили, що почесною амбасадоркою заходу стала співачка та авторка пісень Христина Соловій.

20.04.2021
об 13:41