Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Продюсувати док: 8 кроків до успішної прем’єри

25.08.2020
об 12:25

Цього року від України в міжнародній майстерні EURODOC беруть участь продюсерка та керівниця індустрійної секції DOCU/ПРО Дар’я Бассель, а також режисерка та продюсерка Аліна Горлова. Європейська навчальна програма, розроблена спеціально для незалежних продюсерів/-ок документального кіно. За підтримки Українського культурного фонду дівчата розпочинають серію публікацій «Продюсувати док», в якій ділитимуться спостереженнями та знаннями, здобутими в майстерні.

За час навчання у міжнародній майстерні EURODOC продюсерки зможуть виокремити 8 кроків того, як розробити та запустити у виробництво свій проєкт документального фільму.

«Зараз, коли світ зменшився до екрана твого лептопу, молодим професіонал(к)ам, які тільки заходять на ринок і не мають ще міцних контактів, особливо важко. Можу на власному досвіді сказати, що в онлайні працюють лише попередньо встановлені зв’язки. З іншого боку, місцеве ком’юніті не завжди було відкритим та готовим ділитись досвідом. Зараз це змінюється, виникає цехова солідарність і розуміння, що ми потребуємо підтримки один одного. Наприклад, нещодавно виникла українська Гільдія неігрового кіно. І нам хочеться зробити свій внесок у цей рух до відкритості, до вільного доступу та обміну знаннями», – ділиться ДАР’Я БАССЕЛЬ.

Блоги Дар’ї та Аліни зацікавлять не лише продюсерів-початківців, а й тих, хто хоче вийти на міжнародний документальний кіноринок. Серії матеріалів охоплюють теми від презентування, пітчингів проєктів, фестивальної стратегії до особливості складання копродукційних договорів, залученням грантових міжнародних коштів тощо.

«У 2017 році я вперше брала участь у пітчингу на міжнародному фестивалі CPH:DOX. Страшенно нервувала і справжню розгубленість відчула на фестивальній вечірці, коли ми з продюсером зайшли та побачили в приміщенні купу людей, які всі один з одним про щось розмовляли. Пам’ятаю, що тоді я сказала: «Мабуть ми повинні з ними познайомитися та шукати партнерів/-ок. Але як?». За три останні роки ми побували на великій кількості маркетів, воркшопів та пітчингів і зараз я розумію, що тоді я була б дуже щаслива знайти необхідну інформацію про те, як продюсувати й просувати документалістику. Тому як ніхто розумію, наскільки важливо ділитися знаннями», – додає АЛІНА ГОРЛОВА.

Вперше в Україні виходитиме збірка україномовних матеріалів, яка присвячена продюсуванню документального кіно. Тексти з’являтимуться щосереди на docudays.ua у розділі «Блоги». На сайті вже є перший текст, який присвячено розробці проєкту документального фільму. 

 

Джерело: Пресслужба docudays.ua

Читайте також:

Новини

Міжнародний фестиваль Docudays UA відкрив прийом заявок

Щороку на заході презентують українські документальні фільми та кінопроєкти від авторів, продакш-компаній, студій, дистриб’юторів неігрового кіно, студій та кінофестивалів. Вперше в цьому році вирішено створити електронний онлайн-каталог проєктів.

13.07.2020
об 11:02

Новини

КМКФ «Молодість» закриють українським документальним фільмом

49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» закриватиме стрічка-переможець фестивалю Sundance. Український документальний фільм, що розповідає про події на Сході України «Земля блакитна, ніби апельсин», демонструватиметься стрічка у кінотеатрі під Аркою Дружби Народів.

24.08.2020
об 11:14

Новини

У дусі часу: Berlinale коригує нагороди

З наступного року на Берлінському міжнародному кінофестивалі не нагороджуватимуть найкращу акторку та найкращого актора. Фестиваль реорганізував номінації.

25.08.2020
об 11:20