Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Президентська нарада: Проблеми та перспективи українського кінонематографу

29.05.2021
об 11:11

Вчора, 28 травня, Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо стану справ в українському кінематографі, проблем та перспектив його розвитку.

 

 

На зустріч із Президентом України прийшли представники українського кінематографу, профільних відомств і комітетів Верховної Ради та посли України у низці держав. Володимир Зеленський розпочав нараду з того, що має змінитися ставлення до кінематографу. За його словами, потрібно напрацювати чіткий план і стратегію, які включатимуть відповіді на питання щодо необхідної кількості кінофестивалів в Україні, враховуючи досвід провідних країн, а також обсяг їхнього фінансування, терміни та залучення фахівців, рівень представлення України на міжнародних кінофестивалях та потреби для покращення іміджу.

Крім того, Президент звернув увагу на державні кіностудії. На думку Володимира Зеленського слід вирішити, скільки їх потрібно бути, а які з них варто перетворити на музеї.

Також очільник країни вважає, що необхідно вирішити питання фінансування, ефективності рібейтів та системи оподаткування, яка сприятиме появі більшої кількості фільмів.

Володимир Зеленський зауважив, що 2021 рік є символічним, адже цьогоріч, зокрема, Україна святкує 30 років незалежності та 50-річчя Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук зазначила, що Держкіно багато років підтримує цей фестиваль. Цьогоріч на подію виділили 12 млн грн.

Художній керівник «Молодості» Андрій Халпахчі подякував за підтримку. І наголосив, що для проведення подібних заходів слід використовувати систему фінансування, яка працює у світі, коли третина коштів надходить від держави, третина – від місцевої влади і ще третина – від спонсорів. Також він зазначив, що для залучення на кінофестиваль більшої кількості зірок потрібно, щоб українська кіноіндустрія зростала, збільшувалася кількість студій і на них знімали кіно.

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко вважає, що сьогодні необхідно сфокусуватися на підтримці українського кіно, і щоб частка вітчизняних стрічок у кінотеатрах чи на онлайн-платформах була не 5 %, а 25 % і більше.

Голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив, що найближчим часом буде представлений пакет економічних стимулів для виробників українського кіно, і закликав представників галузі долучитися до роботи.

Окремо учасники зустрічі обговорили відзначення роковин актора Богдана Ступки, зокрема створення паркової скульптури біля театру ім. І. Франка і барельєфа на будинку на вулиці Заньковецької.

В Україні 27 серпня влаштують концерт пам’яті видатного артиста Богдана Ступки, а за кордоном в українських громадах Володимир Зеленський запропонував влаштувати ретроспективу фільмів за участю Богдана Сильвесторовича. На думку керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, також можливо організувати ретроспективу в межах одного з міжнародного кінофестивалів, наприклад у Торонто.

Наприкінці зустрічі Володимир Зеленський вручив відзнаки за значний особистий внесок у розвиток кіномистецтва, вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди 50-річчя заснування Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Зокрема, художньому керівникові «Молодості» Андрію Халпахчі присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Кінокритикові та кінознавцю Олександру Шпилюку – почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримали кінооператор, оператор-постановник Юрій Гармаш та генеральний продюсер спеціальних проєктів медіахолдингу StarLight Media Михайло Павлов.

Орден княгині Ольги ІІІ ступеня – науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського Національної академії наук України Людмила Новікова.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Читайте також:

Новини

Юнацьке журі «Берлінале» нагородило український фільм «Стоп-Земля»

Драма Катерини Горностай отримала «Кришталевого ведмедя» на 71-му Берлінському міжнародному кінофестивалі.

27.05.2021
об 12:23

Новини

Українське кіно на MEGOGO: Медіасервіс запустив новий канал

Медіасервіс MEGOGO запускає власний інтерактивний канал із кіносеріальним контентом, створеним за останні 30 років української незалежності.

22.05.2021
об 14:34

Новини

«Перших ластівок. Zалежні» відзначили на престижному фестивалі

Титри серіалу антології полонили міжнародне журі фестивалю Ukrainian Design: The Very Best Of.

27.05.2021
об 16:50

Статті

Ukrainian review: Драма «Погані дороги»

У шкільні роки здавалось, коли йде війна, то усе, навіть неживе, на землі вступає у безупинну боротьбу. Однак коли вона прийшла, виявилось, що є гірші речі, такі як тиша, що стає настільки непомітною з кожним днем, що входить у звичку. Таку згубну, як куріння чи алкоголізм, яким страждали і продовжують страждати мільйони і практично кожен прагне краще забутись, ніж знову згадувати скільки речей пішло не так, що бачив, що відчував. Проте неодмінно настане момент, який накриє, як крижана вода посеред літньої спеки чи будильник у вихідний день. Тоді стає чітко зрозуміло, що настав час прокинутись. Такий ефект безсумнівно притаманний дебютній режисерській роботі Наталки Ворожбит «Погані дороги», що розбуркує заколисану свідомість глядача.

25.05.2021
об 19:53