Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Презентовано перший офіційний постер повнометражного документального фільму «Весільний спадок»

22.05.2020
об 14:00

Багато хто з нас, подорожуючи «Інтерсіті» або спускаючись у київську підземку, звертав увагу на яскраві  зображення й коротенькі відео з дівчатами й жіночками в національному вбранні. Усе це – частини етнографічного проєкту під назвою «Спадок». Повнометражний документальний фільму «Весільний спадок», офіційний постер якого презентує Компанія FILM.UA Television, яка входить до складу FILM.UA Group, є його частиною. Проєкт створюється за підтримки Держкіно. Наразі він перебуває на етапі продакшену, його режисером та оператором є Олексій Гуз. Стрічка планується до національного кінотеатрального прокату на 2020-2021 рр.

«Весільний спадок» – це повнометражний документальний фільм, у якому розповідається про весільні звичаї та обряди з різних куточків України. Завдяки цій стрічці глядач зануриться у світ багатої, яскравої та різноманітної весільної культури 8 областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

За допомогою сучасних кінематографічних аудіо-візуальних рішень у фільмі будуть показані основні учасники та герої українського весілля, традиційні обрядодійства та атрибути, автентичні костюми, музика та співи.

На презентованому постері зображено традиційний весільний образ нареченої села Яснозір’я (Черкаська область, Черкаський район). 

Особливу увагу автори проєкту приділяють точності відтворення кожного з елементів. Так, усі костюми,  показані у фільмі, є автентичними національними костюмами, які ретельно зберігаються у приватних колекціях, а пісні, що прозвучать, – досі невідомі регіональні весільні пісні, які спеціально було знайдено, записано та відтворено для «Весільного спадку».

Окрім акторів, які відтворюють весільні обряди на екрані, у проєкті також знялись відомі історики, фольклористи, етнографи, колекціонери – Марія Квітка, Роксоляна Шимчук, Олександра Сторчай, Володимир Щибря, Ігор Перевертнюк. Таким чином, «Весільний спадок» – це не лише унікальна збірка невідомих  до цього часу матеріалів, свідчень та реконструкцій, це ще й кіно про людей, які все своє життя займаються зберіганням та відновленням української традиційної культури. 

«Україна – велика країна, яка має колосальну кількість традицій, обрядів і звичаїв. Це не може не вражати й не надихати на створення такого проєкту. Для нас дуже важливо показувати Україну правдиво, повноцінно, достойно. На жаль, через певні історичні фактори, через певні впливи, наші традиції були спаплюжені, знецінені та подекуди навіть знищені. Ми втратили цілий пласт культури. Тому ми прагнемо відтворити й розкрити красу минулого, красу пращурів. Проєкт «Весільний спадок» створений для того, аби ми могли ще більше пишатися нашою Батьківщиною. Адже традиція залишає в спадок поколінням найцінніше!» – коментує Марія Квітка, науковий експерт проєкту.

 

«Ми зібрали найкращу в Україні команду, яка багато років займається цим проєктом. Режисер фільму Олексій Гуз, співавтор диджитал проєкту СПАДОК, консультант проєкту – Марія Квітка, унікальний та визнаний експерт у галузі фольклористики та історії костюму. Окрім того, до створення фільму долучилися відомі українські музиканти та саундпродюсери, а графічним дизайном займається компанія Signal Red. Усе це, ми впевнені, зробить наш фільм по-справжньому цікавим не лише для поціновувачів українського фольклору та традицій, а й для масової аудиторії, яка цікавиться та любить історію власної країни. Особливо хочу подякувати Держкіно і членам експертного журі за високі оцінки, поставлені нашому проєкту, і за виявлену довіру», – коментує Олена Малкова, продюсер фільму.

Повнометражний документальний фільм «Весільний спадок» став одним із переможцем Дванадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 1 млн 475 тис. 440 грн (39,73 % загальної вартості виробництва фільму).  

Стежити за новинами проєкту можна на його сторінці в мережах «Фейсбук» та «Ютуб».

Читайте також:

Новини

Найвідоміший український серіал «Нюхач» презентує четвертий сезон

У мережі опубліковано міжнародний трейлер детективу «Нюхач 4».

18.05.2020
об 13:03

Новини

У мережі з’явився трейлер українського шпигунського трилера «Спадок брехні / Legacy of Lies»

Шпигунський трилер «Спадок брехні» – це спільний проєкт Великої Британії та України. Події фільму розгортаються в Києві. Мартін Бакстер, колишній оперативник МІ6, змушений знову повернутись у світ шпигунства, щоб захистити молоду українську журналістку Сашу Степаненко, яка просить його допомоги в розкритті шокуючої правди про секретні операції міжнародних спецслужб. Фільм вийде в прокат англійською мовою і до нього буде зроблений український дубляж.

22.05.2020
об 10:00