Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Прем’єра документального фільму «Зірки на Землі»

29.04.2021
об 14:51

Сьогодні відбудеться онлайн-прем’єра документальної стрічки «Зірки на Землі», який розповідає про дітей з інвалідністю та є частиною однойменного проєкту розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми, що мають вади розвитку.

 

29 квітня о 16:00 відбудеться онлайн-прем’єра фільму «Зірки на Землі»  в національному онлайн-кінотеатрі SWEET.TV. Перегляд стрічки безкоштовний, необхідно лише зареєструватись на платформі. За словами творців, спочатку планувалася офлайн-прем’єра, яка мала відбуватися одночасно в Києві та Львові, але карантинні обмеження стали на заваді.

Упродовж 15 днів група тьюторів на базі львівського реабілітаційного центру «Джерело» проводила заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкувала кваліфікована психологиня, яка по завершенні оцінила стан дітей: покращилися комунікаційні навички, зросла впевненість у собі, підвищилась ініціативність, з’явилися успіхи в навчанні. У групі з 16 дітей половина – нормотипові, решта – діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо).

 

Документальна картина «Зірки на Землі» – це частина однойменного проєкту. Його мета – розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особистісним освітнім підходом та, власне, фільмування цього процесу. За виробництво стрічки та втілення проєкту взялася компанія «ДобранічФільм». Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Мета проєкту «Зірки на Землі» – показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей, які мають діагноз, що вповільнює розвиток. Таким дітлахам потрібні не окремі школи чи класи, а якісна співпраця. Адже й досі українське суспільство сприймає діагноз як вирок і викреслює аутистів та людей із синдромом Дауна з соціального життя. Автори проєкту окрім документального фільму створили методичні посібник і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.

 

Співавторкою проєкту та режисеркою документального фільму є Сніжана Гусаревич. Сама ідея з’явилася в неї під час торішнього локдауну, після перегляду фільму про американських ветеранів, яких лікували арттерапією. Сніжані стало цікаво, чи існує такий проєкт в Україні. Разом із продюсеркою проєкту Світланою Рудюк вони довершили ідею, сфокусувавшись на різних видах мистецтва для дітей.

 

Сніжана Гусаревич уже кілька років успішно працює в українській документалістиці. Торік вона випустила документальний повнометражний фільм NotAlone про Спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя», що опікується безхатченками. Фільм отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs.

 

Світлана Рудюк є засновницею компанії «ДобранічФільм», режисеркою, сценаристкою та продюсеркою. Зовсім нещодавно вона представила документальну картину «Ваш Василь» про видатного українського поета та дисидента Василя Стуса. Операторка кінострічки – Таня Дудінік, з якою Сніжана Гусаревич працювала над ігровим фільмом «Сіль для моря», що порушує тему булінгу у школі.

 

Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

 

У межах 15-денного проєкту діти створили анімаційну стрічку. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб (зокрема, його роботу ви могли побачити у фільмі «Казка про Коника», представленому на Національному конкурсі Docudays UA). Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк, викладачки з акторської майстерності і художньої керівниці дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba Уляни Данилюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.

Читайте також:

Статті

Неповторні почуття: П’ять фільмів із Грузії про кохання

Видатний поет Генріх Гейне писав, що для кохання не існує вчора і воно ніколи не думає про завтра, а «жадібно тягнеться до нинішнього дня, але цей день потрібен йому весь, необмежений, незатьмарений». Проте комусь навіть 24 святкових годин недостатньо, тому грузини, окрім 14 лютого, вирішили відзначати День кохання ще й у середині квітня – 15 числа. І у перший раз такого святкування 1994 року усі газети рясніли написами, що саме представники цієї нації знають найкрасивішу і найвідданішу любов. Хтось може і не погодитись, однак повчитись у грузинських фільмів про справжнє кохання, як проявляти свої щирі почуття, нікому не завадить.

17.04.2021
об 12:37

Анімація

Дитячі малюнки ожили у мультику «Промінь мрії»

В кожному з нас живе мрійник. Саме він став головним героєм анімації «Промінь мрії», в якій йдеться про те, що бажання стають реальними, адже головний герой летить до космосу, щоб розповісти всьому Всесвіту про мрії українських дітлахів. Новою короткометражною історією, складеною з намальованих дитячих мрій, поділилася на своїх приватних сторінках у соціальних мережах телеведуча Лідія Таран.

17.04.2021
об 14:43

Новини

Фільмування драми «Свято Хризантем» на Балканах завершено

Один зі знімальних блоків науково-фантастичної драми «Свято Хризантем» / Chrysanthemum Day творча група завершила. Скільки загалом локацій та на якій з них фільмуватимуть далі?

21.04.2021
об 17:42

Новини

Deadline розповіли про довгий шлях номінантів до «Оскара»

Кожен із номінантів на «Найкращий фільм року» пережив довгу подорож, щоб перетнути фінішну пряму і завершити роботу, перш ніж заслужити розгляд Американської кіноакадемії.

25.04.2021
об 18:17