Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Представили перший тизер драми «Клондайк», яка увійшла до програми 72-го Берлінського кінофестивалю

16.12.2021
об 13:16

Європейська прем'єра фільму «Клондайк» про життя родини на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі. Драму Марини Ер Горбач відібрано до конкурсної секції Берлінале – «Панорама». Команда фільму також представляє перший тизер «Клондайку».

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування. Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

«Клондайк» – новий фільм режисерки Марини Ер Горбач, створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 20 мільйонів 768 тисяч гривень.

 

Світова прем'єра «Клондайку» відбудеться в рамках програми World Cinema Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю «Санденс»: стрічка Марини Ер Горбач стане першою в історії українською ігровою стрічкою у конкурсі головного фестивалю незалежного кіно у США.

«“Санденс” та Берлінале – велика можливість для України через історію трагедії MH17 привернути увагу міжнародного глядача до подій російсько-української війни. Водночас присутність на цих фестивалях свідчить про художню цінність “Клондайку”» – ко-продюсер фільму Мехмет Баґадир Ер.

 

«Панорама» – конкурсна програма Берлінале, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Куратори описують її як добірку «виразно квірну, феміністську, політичну – й водночас таку, яка прагне мислити поза межами цих категорій; програма завжди шукає щось нове, сміливе, нетрадиційне і дике в сучасному кінематографі». Також в рамках «Панорами» присуджується фестивальний приз глядацьких симпатій.

 

Марина Ер Горбач – українська режисерка, сценаристка, продюсерка та членкиня Європейської кіноакадемії. Випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого майстерні М. І. Мерзлікіна, а також Школи режисерської майстерності Анджея Вайди. «Клондайк» – четверта повнометражна робота Марини («Омар і ми», «Люби мене», «Гарчання чорних псів»), вона також є авторкою сценарію.

«Для мене ця картина – “ракета” проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. “Клондайк” з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні» – пояснює задум фільму режисерка Марини Ер Горбач.

 

Оператором та співпродюсером «Клондайку» виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки – Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

У 2020 році кінопроєкт «Клондайку» переміг на міжнародному конкурсі сценаріїв 12 Puntо медіахолдингу TRT, який гарантував телевізійну трансляцію фільму в ефірі найбільшого турецького мовника. Також фільм отримав приз індустріальної секції Antalya Film Forum. У листопаді «Клондайк» було представлено у секції Work in Progress cocoWIP 2021 кінофестивалю у Котбусі (Німеччина).

72-й Берлінський кінофестиваль відбудеться з 10 по 20 лютого 2022 року, його очолить режисер, сценарист та продюсер М.Найт Ш'ямалан.

 

Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.

 

Джерело: Прес-служба фільму «Клондайк»

Читайте також:

Новини

Данський фільм, знятий на українському Сході презентують на фестивалі У Сандесі

Світова прем’єра «Будинку зі скалок» - нового документального фільму данського режисера Саймона Леренга Вільмонта відбудеться у Санденсі. Фільм було знято повністю на Сході України.

11.12.2021
об 11:40

Новини

«Погані дороги» Наталки Ворожбит виходять на НВО

Фільм «Погані дороги» офіційно придбала міжнародна стрімінгова платформа HBO. Відтепер українська картина виробництва Kristi Films доступна для глядачів HBO GO всіх країн Центральної Європи.

16.12.2021
об 11:20