Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Porsche 911 Carrera 4 Typ 964: Хто шукає – той знайде!

04.10.2020
об 14:16

Любов до автомобілів PORSCHE тісно переплітається з історією марки. Porsche 911 Carrera 4 покоління 964 – рідкісний і яскравий екземпляр. Він увесь підпорядкований швидкості й тому не раз був героєм гучних кінострічок: «Атомна блондинка», «Погані хлопці»  разом з яскравими зірками Шарліз Терон та Віллом Смітом.

Світова прем'єра Porsche 911 Carrera 4 покоління 964 відбулася восени 1988 року на автосалоні в Парижі. Це був перший 911, який отримав повнопривідну трансмісію, причому донором став Porsche 959 – 450-сильний суперкар середини 80-х, який дебютував на Франкфуртському автосалоні в 1985-му й зі своїми максимальними 317 км/год і розгінною динамікою до 100 км/год за 3,7 секунди на той час був найшвидшою у світі серійною дорожньою моделлю. Кожен прихильник марки мріє познайомитися з таким автомобілем. Де ж можна насолодитися цією унікальною моделлю? Першим спадає на думку відомий музей Porsche в Штутгарті. Саме тут ви маєте можливість доторкнутися до історії компанії Porsche, оцінити її шлях з перших років існування до сьогодні. Та, на щастя, не обов’язково відразу купувати квитки до Німеччини: по всьому світу є справжні шанувальники марки, поціновувачі ретромоделей. Жителі Дніпра також  можуть насолодитися виглядом цього знаменитого спорткара на вулицях  свого міста. До того ж VGL cinema вдалося знайти щасливого власника Porsche 911 Carrera 964  Сергія. І головне – вдалося дізнатися історію саме цього авто, оскільки Сергій із задоволенням погодився відповісти на всі наші запитання. На сьогодні в нього в родині кілька Porsche. І, як з'ясувалося, дорога до цього 911 Carrera 4, 964 була довгою...

Сергій, власник Porsche 911 Carrera 964

 

– Сергію, перше запитання про вас і Porsche. Ви познайомилися з маркою з появою у вас цієї Carrera 4 чи ще раніше?

– До 911 у мене була 924-та модель, яка дозволила вперше відчути на собі, що таке стати господарем Porsche. Це було в 90-х. І куди б я не поїхав на 924-му, він всюди збирав роззяв. Спочатку мені це подобалося, але досить швидко стало втомлювати. Особливо увага даїшників. Продав я 924-й тому, що в місті вже миготів цей мій 911, який на той момент належав зовсім іншій людині. І в якийсь момент я зрозумів: 924 – це не зовсім те, що мені потрібно.

 

– А як ця машина опинилася у Вас?

– Це справжні пригоди. Почнемо з того, що колишній власник купив її в Німеччині й у 1995 році привіз до Дніпра. Але, мабуть, через якийсь час «награвся». Не знаю точно, як там все вийшло, але в підсумку він вирішив її продати. Загалом, я добре його розумію, адже імідж власника Porsche 911 – річ дуже приємна, але за ті гроші, що тоді потрібно було віддати за цю модель, у нас звикли отримувати зовсім інші речі. Не тільки потужність і можливість їздити досить швидко, але й комфорт. А 964-й  він зовсім інший: ти заплатив чималі гроші – і отримав маленьку, тісну, непрактичну й досить жорстку машину. Яку до того ж не зрозуміло, як обслуговувати  – не забуваємо, що були  90-ті ... Я впевнений, що, на думку багатьох людей, які могли тоді купити таку машину, це просто іграшка. І, взагалі-то, для більшості це чиста правда.

 

 

– Якого року випуску цей 911 і скільки років він у вас?

– Ця Carrera 4 була випущена в 1992 році, а я купив її у 2005-му. Коли вона тільки з'явилася в Дніпрі, я міг хіба що мріяти про те, що колинебудь у мене буде таке авто, оскільки коштувала вона тоді шалених грошей, яких у мене й близько не було. І звичайно, я тоді й гадки не мав, що куплю саме цей 911. Зате з'явилася конкретна мрія.

 

– Якщо не секрет, скільки вам обійшлося придбання?

– Не секрет. Тоді я віддав за машину 28 тисяч доларів. Причому з покупкою вийшла така історія: до мене її намагалися купити кілька людей. Але проїздивши зовсім недовго, відмовлялися: починаючи з низької посадки й закінчуючи практичністю використання й обслуговування, 911 покоління 964 – дуже специфічна техніка.

 

– У якому стані вам дісталася машина? Адже до того моменту, коли вона стала вашою, з моменту її ввезення в Україну пройшло 10 років. Хто і як увесь цей час обслуговував досить серйозну повноприводну техніку?

– Мені пощастило в тому плані, що із самого початку своєї історії в Україні машина була в руках людей, які розуміли, яким апаратом володіють. До мене цей 911-й обслуговувався в Києві, у одного знавця Porsche. У нього ж до 2007 року обслуговував машину і я. Благо, до Києва на ньому долітаєш майже без втоми: дуже відчувається, що машина заточувалася на їзду у високому темпі.

 

– Ви сказали, що обслуговували машину в Києві до 2007 року. А потім?

– А потім тут, у Дніпрі, з’явився  Порше Центр, якому я безмежно вдячний: починаючи з моменту його відкриття у 2007 році я став постійним клієнтом, оскільки, незважаючи на велику рідкість у наших краях 911 покоління 964, мені тут жодного разу не сказали: «Ось це ми не можемо зробити, машина дуже стара, у нас немає документації/інструментів…». Звичайно, іноді доводиться чекати. Наведу такий приклад. Як я раніше згадував, 911 змінив багато власників: були і знавці Porsche, і  просто поціновувачі марки, тому й обслуговування авто було різним. Якось через певний час після покупки  в мене з вини когось із попередніх його володарів, на жаль, «помер» мотор. Як потім з'ясувалося під час дефектації, була допущена помилка з доливанням мастила. Його залили не за нормативом, вийшло понад міру, через що підвищеним тиском поступово повитискало сальники. І тут, у Порше Центрі, взялися привести машину в порядок. Та ще й допомогли знайти силовий агрегат, який замінив  мій рідний двигун на період ремонту. Цікаво, що це агрегат від версії 911 Carrera RS: такі 964 випускалися з 1992 року й були трохи потужніші: 260 сил проти 250 у мене на тих самих 6100 об/хв. Відповідно, покращилася й розгінна динаміка. Я, якщо чесно, не заміряв, але йде автомобіль із цим двигуном, і правда, трохи веселіше.

 

У Порше Центрі Дніпро традиції та інновації нерозривно пов'язані. Тому більше ніж 70 % коли-небудь випущених автомобілів Porsche, як і раніше, на ходу, що відіграє важливу роль у репутації марки. Одним з ключових завдань Порше Центру Дніпро є продовження життя вашого класичного автомобіля Porsche. Звернувшись до Порше Центру Дніпро, ви познайомитеся з висококваліфікованими фахівцями, які з радістю проконсультують Вас і нададуть необхідні послуги з належною увагою та ентузіазмом.

 

– А що стало з рідним мотором?

– Тепер у мене два двигуни. Рідний повністю відновили: це була перша перевірка справою Порше Центр Дніпро. Чесно зізнаюся, на початку я не те, щоб не вірив в успішне відновлення двигуна – радше був інтерес натураліста: що буде далі? Ось в Україні є машина, якій 25 років і вона потребує серйозного ремонту. Тут є офіційний представник марки і є підрозділ Porsche там, у Німеччині, який займається класикою і неокласичними моделями. Як весь цей механізм працює? Тепер на власному прикладі можу сказати: дійсно працює, та ще й як! Завдяки Порше Центру Дніпро, які зв'язалися з центральним відділом класичних моделей Porsche, вдалося не тільки рідний двигун за допомогою оригінальних деталей привести в повністю справний стан – я ще вирішив освіжити колір кузова, але щоб він залишався таким, у який його пофарбували в 1992 році, у момент випуску. І з цим справилися на найвищому рівні. І так з усім. Наприклад, я їжджу на своєму 911-му цілий рік, оскільки повний привід у плані прохідності дозволяє взимку творити дива. Звичайно, у мене два комплекти оригінальних (підкреслюю) коліс – літні й зимові. І замовити можна не тільки оригінальні диски  – точно такі, як ставили свого часу саме на таку модель і комплектацію, як у вас, а й оригінальні килимки в салон, руків’я важеля КПП, матеріали оздоблення салону ... Тобто якщо в тебе в гаражі волею долі опинився чистий-чесний Porsche на українській реєстрації, але з якоїсь причини некомплектний і в тебе є бажання відновити машину – це абсолютно реально. Звичайно, таке задоволення  не з дешевих і відбувається все не швидко. Але, як на мене, таким чином ти долучаєшся до одного з найпрекрасніших різновидів сучасного мистецтва. Тільки, на відміну від картини, наприклад, на Porsche ти можеш проїхатися на вихідних або їздити постійно, отримуючи неймовірне задоволення від процесу керування машиною...

Читайте також:

Новини

Німеччина: автокінотеатри рулять!

Підбиваючи підсумки касових зборів за вік-енд 14 – 17 травня, можна сказати, що майже вся вона складається і виручки автокінотеатрів, які набрали популярності під час карантину. Стаціонарні кінотеатри оговтуються після вимушеного двомісячного простою і поступово починають відновлювати свою роботу.

26.05.2020
об 13:51

Як епідемія коронавірусу повернула до життя автокінотеатри
Новини

Як епідемія коронавірусу повернула до життя автокінотеатри

6 червня 1933 року в місті Кемден (штат Нью-Йорк) відкрився перший у світі кінотеатр, у якому фільм можна було дивитися, не виходячи з автомобіля. Першим відвідувачам цього автокінотеатру був запропонований до перегляду фільм «Передбачлива дружина», який і залишився в історії світового кінематографу тільки завдяки цьому факту.

06.06.2020
об 16:49

Новини

У Дніпрі відбудеться перший в Україні національний автокінофест

З 31 липня по 2 серпня у Дніпрі на території стадіону «Метеор» відбудеться FESTinCar2020. Протягом трьох днів на фестивалі безкоштовно демонструватимуть українські фільми.

26.07.2020
об 18:38

Новини

Реліз нового фільму про Джеймса Бонда надихнув на створення нових авто

До виходу на екрани 25-го фільму про Джеймса Бонда «007: Не час помирати» вийшла лімітована серія Aston Martin. Довгоочікувана прем’єра стрічки запланована на 12 листопада 2020 року.

06.09.2020
об 17:32