Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

План репертуару: Українські кінотеатри покажуть каннський короткий метр

04.06.2020
об 17:51
Автор: Дар'я Мирошниченко
План репертуару: Українські кінотеатри покажуть каннський короткий метр

З 10 вересня у кінотеатрах України проходитиме Каннський фестиваль короткометражних фільмів. На показ відібрано 7 найкращих картин, що відзначили кінокритики. Зокрема учасником програми стала стрічка молодого французького режисера, яка перемогла на Cinéfondation, а також картини з Японії, Ізраїлю, Угорщини і навіть Албанії.

Каннський фестиваль короткометражних фільмів за попередніми планами мав проходити у квітні. Проте у зв'язку з пандемією і продовженням карантину фестиваль перенесли спочатку на травень, а згодом на вересень 2020 року.

«Зазвичай в літню пору – з червня по серпень – в кінотеатрах спостерігається різкий спад відвідуваності. Враховуючи цей сезонний фактор і ймовірний невеликий страх до відвідування масових заходів у людей після виходу з карантину, ми вирішили перенести показ на вересень. Адже нам хочеться, щоб програму фестивалю подивилося якомога більше людей, оскільки в Україні не так багато проходить фестивалів короткого метру», – пояснив вибір дати засновник та власник української кінокомпанії-дистриб’ютора незалежного та фестивального кіно Festivals Cinema Андрій Бочарніков.

В рамках Каннського фестивалю проводяться кілька конкурсних програм: «Основна конкурсна програма», «Особливий погляд», «Програма короткометражних фільмів» і Cinefondation, в якій брали участь різні фільми, котрі відповідають попереднім умовам.

«Каннський фестиваль здивував нас своєю багатою і різноманітною програмою короткого метру. Учасником нашої програми стала стрічка молодого французького режисера, яка перемогла на Cinéfondation, а також картини з Японії, Ізраїлю, Угорщини та Албанії», – коментує програму Каннського фестивалю короткометражних фільмів Андрій Бочарніков.

Зараз організатори не можуть сказати, в яких містах України та кінозалах точно проходитимуть покази, адже наразі ще не відома точна дата поновлення роботи кінотеатрів.

«Ми спілкуємося з усіма кінотеатрами і більшість з них показуватимуть фестиваль. Якщо все буде добре і їм дозволять працювати з липня, як і планується зараз, то з 10 вересня фестиваль можна буде подивитися у всіх містах і кінотеатрах України. З попередньо підтверджених домовленостей нині можемо сказати, що фестиваль точно пройде в кінотеатрі «Жовтень», що Києві, та в арт-просторі Fabrika.space – це наш майданчик в Харкові, де ми постійно проводимо кінопокази», – зазначає дистриб’ютор незалежного та фестивального кіно.

З повним списком міст і кінотеатрів, який буде відомий до кінця серпня, можна буде ознайомитися на сайті: festivalscinema.com.

Читайте також:

Статті

Українське кіно в Каннах

З 14 по 25 травня тривав один з найбільших та найвпливовіших кінофестивалів світу – 72-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Відразу два українські фільми потрапили до його конкурсних програм: повнометражна стрічка «Додому» режисера Нарімана Алієва та створена в копродукції з Україною короткометражна стрічка «Анна» ізраїльського режисера Декеля Беренсона. На професійному майданчику кінофестивалю – кіноринку Marchе du Film, Україна традиційно була представлена національним павільйоном Ukraine Is Your Destination, організованим спільними зусиллями Держкіно й представників кіноіндустрії України: Української кіноасоціації, Асоціації кіноіндустрії України, КМКФ «Молодість» і Одеського міжнародного кінофестивалю. 17 травня вже вчетверте завдяки спільним зусиллям Фонду Ігоря Янковського, Monegasque Association Helping Hand та Держкіно було організовано бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers. Основним завданням у роботі павільйону було презентувати Україну міжнародним партнерам як вигідну кінематографічну країну.

19.07.2019
об 17:26

Новини

Каннський кінофестиваль відкриє свій онлайн-кіноринок 22 червня

У ці складні для всього світу часи й для кіногалузі зокрема Каннський фестиваль оголосив, що не має намірів зупинятися.

20.04.2020
об 15:24

Один вечір – один фільм Каннського кинофестивалю
Новини

Один вечір – один фільм Каннського кинофестивалю

Сьогодні і впродовж наступних п’яти вечорів на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА транслюватимуть добірку фільмів, презентованих на Каннському кінофестивалі. Розпочнеться програма з українського фільму «Плем’я».

01.06.2020
об 16:49

Відома програма 73-го Каннського кінофестивалю
Новини

Відома програма 73-го Каннського кінофестивалю

Оголошено конкурсну програму 73-го Каннського кінофестивалю. Кінофорум мав пройти з 12 по 23 травня, але на початку місяця його скасували у зв'язку з пандемією. Вибрані фільми покажуть на спеціальних сеансах у рамках інших кінооглядів: у Торонто, Довілі, Ангулемі, Сан-Себастьяні, Нью-Йорку, Пусані й Ліоні.

04.06.2020
об 10:24