Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Пітер Пен: «Від другої зірки направо і прямо до самого ранку»

11.02.2021
об 12:18
Автор: Daniela Gilmore

«Добре було б знати, що момент дивовижний, коли він ще не минув», - говорив один комедійний персонаж і кожен з нас, скоріше за все, з ним погодиться. Навіть мультиплікаційні та казкові герої часто не хочуть втрачати момент, сумують за минулим та остерігаються невідомого майбутнього. Наприклад, усім відома Венді не бажала стати дорослою і була щаслива зустріти Пітера Пена та відправитись з ним у країну, де весь час зупинився і діти ніколи не дорослішають. Цю історію світ дізнався  ще у 1902 році з книги шотландського письменника сера Джеймса Баррі, а у лютому 1953 року вже кожен міг побачити її на великих екранах завдяки студії Disney за сприяння самого Волта Діснея.

Хоча й історія досить казкова і виглядає досить по-дитячому, вона несе в собі значно більше, ніж надзвичайна подорож неординарної компанії, як можна було б описати практично будь-який пригодницький фільм. Вічно молодого парубка намагались зобразити близько 10 раз на екрані, невтомно згадували у піснях, а сам Джон Роналд Руел Толкін, за словами його біографа, надихався цим образом при створенні цілої раси ельфів Середзем’я для свого вигаданого світу «Хоббіта» і «Володаря перснів». Проте найменш відомою алюзією на історію Пітера Пена і при тому ж найбільш глибокою за своїм ідейним наповненням стала стрічка австралійської режисерки Хетті Далтон «Третя зірка». І поки увесь світ починав фанатіти від Бенедикта Камбербетча, тільки деякі поціновувачі кіно встигли випередити ажіотаж і подивились цей фільм на Единбурзькому кінофестивалі, за місяць до прем’єри «Шерлока».

«Третя зірка» насправді відсилає нас до фрази Пітер Пена, у якій він згадує свою адресу: «Від другої зірки направо і прямо до самого ранку», особливо якщо брати до уваги один з перекладів оригінальної назви стрічки «Третя зірка праворуч».

Головний герой Джеймс говорить, що «збирався бути особливим». Молодий чоловік, який колись мріяв стати письменником, тепер хворий на саркому і йому вже ніколи не виповниться 30-ть років. У своїх розмовах з друзями Майлзом, Дейві та Білом, він часто дорікає їм за невикористані шанси та плани, що стали мріями. Один з них маючи усі можливості здійснити мрію, схожу на ту, якою завжди марив Джеймс, все ж відкладає своє життя на потім і здається давно вже запустив якусь внутрішню установку самознищення, чим руйнує ще й життя оточуючих. Другий, забувши про свої справжні бажання, здається вивісив білий прапор перед обставинами і тепер лише пливе за течією. Інший, забувши про себе, піклується про головного героя, щоб лише почуватись комусь потрібним. І той факт, що вони витрачають свій час, якого у Джеймса залишилось так мало, приносить йому більше болю, ніж сама хвороба. Тому він, на фоні їхньої останньої спільної подорожі до одного з найгарніших місць Великобританії, затоки Барафандл, намагається своїми жорсткими висловлюваннями повернути своїх друзів до життя та нагадати про що вони мріяли раніше. Проте незважаючи ні на що, друзі дивляться одне одному в очі так, наче знайомі вже цілу вічність, а може й кілька життів до того, а значить – і у наступному, можливо, зустрінуться.

Візуально слабкий головний герой попри все зі сльозами на очах прагне жити та відчувати те саме життя. Джеймс став вимушеним Пітер Пеном свого часу, хоч аж ніяк не прагнув навіки залишитись у Небувалії. Він не просить їх іти разом з собою у світ, де більше не існує часу та ніхто не дорослішає. Він не радіє своїй «вічній» молодості, як це робив казковий герой. Він навіть більше не бореться зі страшним піратом, який може його вбити, а прийняв свою хворобу як данину, спокійно і виважено, розуміючи чим це скінчиться.

Справжня дружба та роздуми про сенс життя, схожі на холодний душ спекотного дня, що може призвести до болю в грудях, здригання серця та навіть емоційних судом, але при цьому швидко змушує відчути себе нарешті живим.

І якщо не так довго думати і дуже сильно мріяти, то ще можна встигнути здійснити хоча б одну зі своїх мрій, а можливо, навіть надихнути когось поряд.

 

Фото з відкритих джерел

Кадри з фільму «Третя зірка»

Читайте також:

Новини

Восени на великі екрани вийде фільм «Депортація 44-46»

До запланованої прем’єри документальної стрічки «Депортація 44-46» лишається пів року, наразі автори проєкту вирішили поділитися офіційним трейлером.

04.02.2021
об 15:36

Новини

Непереборний оптиміст: 5 комедій з Ештоном Кутчером

Він народився у звичайній робочій родині, мав стати інженером-біохіміком та пережив тяжкі душевні переживання через здоров’я тяжко-хворого брата. Він безліч разів намагався здатись, проте доля давала йому знак, що все не просто так. Проте усі жахливі потрясіння та фантастичні збіги обставин, які стались у житті Ештона Кутчера лише вели його до кар’єри видатного комедійного актора та успішного продюсера. Сьогодні, 7 лютого, він відзначає свій День народження, швидше всього зі своєю дружиною, яка родом з України, а ми в свою чергу можемо приєднатись опосередковано до свята, переглянувши один з його комедійних фільмів.

07.02.2021
об 10:35

Новини

Історія саунддизайнера стрічок «Манк» та «Душа», який здійснив подорож у Старий Голлівуд

Для двох своїх останніх фільмів Рен Клайс відтворив звучання 1940-х років, а потім уявив тональність життя до народження та після смерті.

07.02.2021
об 16:22

Новини

Український бокс-офіс: Фільми вітчизняного виробництва поступилися закордонним прем’єрам

Після січневого локдауну другий вікенд, з 4 по 7 лютого, в українських кінотеатрах втратив лише 6 % касових зборів, в порівнянні з першим. Таким чином, загальний дохід кінозалів становить 22,85 млн гривень.

10.02.2021
об 11:24

Новини

«З ким поведешся» назвав дату прем’єри

Історія двох абсолютно різних за характером та стилем життя жінок, які через примху долі змушені тимчасово жити під одним дахом вийде в телеефір 15 лютого.

10.02.2021
об 15:23