Трейлери та відео
Популярні пости
Під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю всі бажаючі зможуть подивитись національну ретроспективу від Довженко-Центру «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х». Будуть демонструватись фільми місцевих незалежних режисерів, які працювали над створенням постперебудовного авторського кіно, шукали нові естетичні форми, етичні та світоглядні орієнтири.
До програми увійшли п’ять фільмів. Вони так і не потрапили на широкі екрани, а їхні автори здебільшого залишились режисерами одного фільму. Для низки стрічок покази в рамках ретроспективи стануть прем’єрами. Ретроспектива «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х» - перша спроба концептуалізації одеського авторського кіно початку 1990-х.
Глядачі зможуть побачити такі стрічки:
«Пустеля» - режисер Михайло Кац. Фільм 1991 року виробництва – суміш гротеску, біблійних сюжетів та персонажів. Їхній калейдоскоп створює своєрідну фреску, в якій Ісус з’являється лише як один із елементів світу, спраглого месії. За біблійними мотивами проступають паралелі з життя занепадаючого СРСР, в якому панує відчуття розгубленості, невизначеності та повної дезорієнтації.
Ще одна стрічка режисера «Кульгаві увійдуть першими» 1993 року виробництва знову підіймає міфологічні узагальнення та євангельські алегорії. За сюжетом проповідник містер Шепперд бере на поруки складного підлітка - кульгавого Руфуса. Разом вони вирушають в мандрівку в гори. Дорогою Руфус раз-у-раз цитує Біблію, залякує десятирічного сина чоловіка пеклом, а свого наставника зневажливо кличе «Ісусом самозваним». Полеміка Руфуса з чоловіком трагічно завершується в гірський обсерваторії, щоб потім знову повторитися через десятки років.
«Людина К» 1992 року – це вільна екранізація щоденникових записів Франца Кафки режисером Сергієм Рахманіним і його режисерський дебют. Головний герой – відомий літератор. Проте за маскою завжди задумливого й усміхненого обличчя приховується нещасливець зі своїми демонами, страхами, творчими муками, постійним пізнанням себе, оточуючого світу, приречений на самотність серед людей, який відчуває себе як Іншого.
«Крамниця «Рубінчик і…» у 1992 році зняв Юрій Садомський. Це історія про єврейського дідуся Ісаака Рубінчика. До нього на сповідь приходять заблуда професор, вічний міліціонер, самозваний гангстер та молода пара. Чого б вони не шукали в житті – золота чи благословення – все знайдеться в імпровізованій лавці Рубінчика.
Ще один фільм 1991 року виробництва – «Дорога в парадиз» Юрія Белянського Це історія про листоношу, який нічними вулицями розносить «похоронки». Одного разу, щоб пом’якшити сумну звістку, він підробляє телеграму. І хоча через це він втрачає роботу, та все одно не припиняє свої спроби приносити людям добро, хоча інколи його намірів люди не розуміють…
Покази будуть проходити офлайн на «Сцені 6» у Довженко –Центрі у Києві з 26 вересня по 7 жовтня. Сам Одеський міжнародний кінофестиваль проходитиме з 25 вересня по 3 жовтня.
Джерело: Пресслужба ОМКФ
03.09.2020
об 17:42
08.09.2020
об 12:21
02.09.2020
об 11:29