Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Під час ОМКФ покажуть ретроспективу фільмів одеських режисерів

10.09.2020
об 13:13

Під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю всі бажаючі зможуть подивитись національну ретроспективу від Довженко-Центру «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х». Будуть демонструватись фільми місцевих незалежних режисерів, які працювали над створенням постперебудовного авторського кіно, шукали нові естетичні форми, етичні та світоглядні орієнтири.

До програми увійшли п’ять фільмів. Вони так і не потрапили на широкі екрани, а їхні автори здебільшого залишились режисерами одного фільму. Для низки стрічок покази в рамках ретроспективи стануть прем’єрами. Ретроспектива «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х» - перша спроба концептуалізації одеського авторського кіно початку 1990-х.

Глядачі зможуть побачити такі стрічки:

«Пустеля» - режисер Михайло Кац. Фільм 1991 року виробництва – суміш гротеску, біблійних сюжетів та персонажів. Їхній калейдоскоп створює своєрідну фреску, в якій Ісус з’являється лише як один із елементів світу, спраглого месії. За біблійними мотивами проступають паралелі з життя занепадаючого СРСР, в якому панує відчуття розгубленості, невизначеності та повної дезорієнтації.

Ще одна стрічка режисера «Кульгаві увійдуть першими» 1993 року виробництва знову підіймає міфологічні узагальнення та євангельські алегорії. За сюжетом проповідник містер Шепперд бере на поруки складного підлітка - кульгавого Руфуса. Разом вони вирушають  в мандрівку в гори. Дорогою Руфус раз-у-раз цитує Біблію, залякує десятирічного сина чоловіка пеклом, а свого наставника зневажливо кличе «Ісусом самозваним». Полеміка Руфуса з чоловіком трагічно завершується в гірський обсерваторії, щоб потім знову повторитися через десятки років.

«Людина К» 1992 року – це вільна екранізація щоденникових записів Франца Кафки режисером Сергієм Рахманіним і його режисерський дебют. Головний герой – відомий літератор. Проте за маскою завжди задумливого й усміхненого обличчя приховується нещасливець зі своїми демонами, страхами, творчими муками, постійним пізнанням себе, оточуючого світу, приречений на самотність серед людей, який відчуває себе як Іншого.

«Крамниця «Рубінчик і…» у 1992 році зняв Юрій Садомський. Це історія про єврейського дідуся Ісаака Рубінчика. До нього на сповідь приходять заблуда професор, вічний міліціонер, самозваний гангстер та молода пара. Чого б вони не шукали в житті – золота чи благословення – все знайдеться в імпровізованій лавці Рубінчика.

Ще один фільм 1991 року виробництва – «Дорога в парадиз» Юрія Белянського Це історія про листоношу, який нічними вулицями розносить «похоронки». Одного разу, щоб пом’якшити сумну звістку, він підробляє телеграму. І хоча через  це він втрачає роботу, та все одно не припиняє свої спроби приносити людям добро, хоча інколи його намірів люди не розуміють…

Покази будуть проходити офлайн на «Сцені 6» у Довженко –Центрі у Києві з 26 вересня по 7 жовтня. Сам Одеський міжнародний кінофестиваль проходитиме з 25 вересня по 3 жовтня.

 

Джерело: Пресслужба ОМКФ

Читайте також:

Новини

Наріман Алієв увійшов до складу журі Нацональної конкурсної програми 11-го ОМКФ

Організатори 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю оприлюднили склад журі Нацональної конкурсної програми.  Серед тих, хто оцінюватиме роботи учасників – лауреат 10-го ОМКФ, іспанська режисерка, генеральний директор Венеційського міжнародного тижня критики та представниця Європейської кіноакадемії.

02.09.2020
об 11:29

Новини

Ірина Цілик увійшла до складу журі 11-го ОМКФ

Поступово стають відомі імена журі 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Ми вже писали, хто оцінюватиме роботи в Національній конкурсній програмі, а сьогодні організатори кынозаходу оприлюднили імена тих, хто оцінюватиме Конкурс європейських документальних фільмів.

03.09.2020
об 17:42

Новини

На 11-му ОМКФ відбудеться спеціальний показ «Номерів»

Показ іронічної антиутопії Олега Сенцова «Номери» відбудеться на 11-му ОМКФ в рамках програми «Спеціальні покази». Фільм зможуть переглянути власники онлайн-абонементів та глядачі, які придбають квиток на сеанс.

08.09.2020
об 12:21