Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

П’ять українських фільмів, що мають міжнародний потенціал

29.05.2020
об 19:38

Днями визначили фільми, що перемогли в конкурсі довгострокової програми підтримки міжнародної промоції українських фільмів proMOTION, розробленої Українським інститутом. За правилами конкурсу, експертна комісія відбирає п’ять кінострічок, які в період з 9 червня по 30 жовтня 2020 року отримають до 150 000 гривень на міжнародну промоцію.

Програма proMOTION розроблена Українським інститутом, щоб збільшити аудиторію, присутність та видимість українських фільмів за кордоном, а також посилити спроможність українських кінематографістів до співпраці на міжнародному кіноринку. До участі в конкурсі допускалися фільми на фінальних стадіях виробництва, а також готові до фестивального або кінотеатрального прокату.

«Для Українського інституту запуск довгострокової програми proMOTION є важливим кроком у напрямку системного представлення української кіноіндустрії за кордоном та підтримки спроможності наших кінофахівців до міжнародної співпраці. Програма дає можливість українським кінематографістам долучитися до світової практики промоції фільмів ще на ранніх стадіях створення, що допоможе їм залучити міжнародну експертизу до розробки PR-стратегій, знайти закордонних партнерів і в результаті розширити свою аудиторію та збільшити впізнаваність на міжнародному ринку. Ідея здизайнувати програму з підтримки промоції кінопроєктів за кордоном виникла ще наприкінці 2018-го. Протягом минулого року ми досліджували потреби сектору та спілкувалися зі стейкхолдерами, щоб визначити «білі плями», які ще не закриті іншими профільними інституціями, та декілька разів видозмінювали концепцію. Завдяки премії на ОМКФ від Українського інституту, яка відзначає проєкт з найбільшим фестивальним чи кінотеатральним прокатним потенціалом за кордоном, ми протестували формат, підтримавши міжнародну промоцію фільму «Забуті» Дар'ї Онищенко. Стрічка потрапила в конкурс Варшавського кінофестивалю, де отримала спеціальну відзнаку журі. Там продюсери встановили контакт з міжнародною сейлз-агенцією і згодом підписали контракт. Тепер ми сподіваємося, що завдяки підтримці Українського інституту переможці першого конкурсу proMOTION зможуть попрацювати із закордонними PR-агенціями та дистриб’юторськими компаніями, що у свою чергу закладе основи тривалого партнерства та сприятиме його розвитку в перспективі», – розповіла менеджерка програми proMOTION Наталія Мовшович.

За правилами програми, експертна комісія працювала за системою самостійного незалежного оцінювання заявок відповідно до методики та критеріїв, які Український інститут розробив заздалегідь. Цього року до складу експертного журі увійшли: керівниця напряму «Кіно» Українського інституту Ольга Бірзул, менеджерка напряму «Кіно» Українського інституту Наталія Мовшович, критикиня та кураторка «Київського тижня кінокритики» Дарія Бадьйор, програмний директор кінодистриб’юційної компанії «Артхаус Трафік» Ілля Дядик і директор та співзасновник Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF) та проєкту KyivMusicFilm Кирило Марікуца.

«Ми вирішили сфокусувати цю програму на продюсерів, оскільки саме від них великою мірою залежить успіх фільму на міжнародних фестивалях та в прокаті і, як наслідок – охоплення великих аудиторій. В українському кіно є багато талантів, але щоб стати повноцінним гравцем у світовій кіноіндустрії, необхідно розвивати всі складові кінопроцесу, зокрема продюсерську спроможність та маркетингову грамотність, якої зараз бракує. У сучасному світі вже недостатньо просто створювати якісний кінопродукт, потрібно докладати багато зусиль, щоб вас помітили й зацікавились. Для цього існують уже відпрацьовані механізми, що потребують певного досвіду, навичок і, звісно, фінансового ресурсу. Ми сподіваємося, що підтримка Українського інституту допоможе продюсерам у цій нелегкій боротьбі за увагу глядачів за кордоном», – прокоментувала фокус програми proMOTION Наталія Мовшович.

За результатами відбору довгострокова програма підтримки міжнародної промоції українських фільмів proMOTION у найближчі півроку підтримає такі роботи:

 

Короткометражний фільм «Анна» режисера Декеля Беренсона;

продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина; копродукція України, Великої Британії та Ізраїлю

Прем'єра фільму відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі, де стрічку було номіновано на Palme d'Or - Best Short Film («Золоту пальмову гілку» – головну нагороду фестивалю в категорії короткого метра). Фільм також увійшов у шортлист BAFTA і став переможцем Best British Short на 22-му British Independent Film Awards. Тепер стрічка має великі шанси опинитися серед номінантів на премію Oscar у 2021 році.

Фільм «Анна» розповідає історію жінки середнього віку, яка разом з донькою-підлітком живе в Східній Україні. Вона працює на м'ясопереробному комбінаті та відчайдушно прагне змін на краще у своєму житті. Одного дня вона чує оголошення про вечірку, на якій іноземні чоловіки шукають кохання та хочуть познайомитися з українками. Вирішивши змінити буденність, Анна йде на вечірку.

 

Документальна анімація, cinema verite «Казка про коника» режисерів Уляни Осовської та Дениса Страшного;

продюсери: Денис Страшний, Уляна Осовська; копродюсер: Юло Пікков (Естонія)

Ще в радянські часи Анатолій Лютюк залишив Україну й живе життям монаха в миру у середмісті Таллінна. Останні 20 років він щоденно молиться за збереження природи й усього живого на землі. Увесь свій час він проводить у майстернях, де робить дерев'яні іграшки та книги за старовинними монастирськими технологіями. Коли в Україні починається війна, Анатолій не може залишатись осторонь. Заручившись підтримкою естонського уряду, він вирушає на Донбас з гуманітарною допомогою в пошуках тих, кому ця допомога потрібна найбільше. У своїх подорожах лінією фронту він дізнається про життя та потреби місцевих мешканців і все глибше занурюється в сувору реальність «сірої зони».

 

Документальне кіно «Мішель» режисерки Ганни Ярошевич;

продюсерка: Олена Яковіцька

Мішель – молодий німець, який мешкає в маленькому селі в Карпатах та займається розведенням і порятунком вимираючого виду тварин – водяних буйволів. Він прожив в Україні 10 років на старій фермі, вивчив місцевий діалект і здобув собі ім'я «останній друг буйволів». Завдяки роботі Мішеля популяція карпатських буйволів збільшилася з кількох десятків голів до більш ніж двохсот. У той час як тисячі українців емігрують на заробітки за кордон, іноземець обирає кардинально інше рішення – переїжджає жити в Україну, аби стати корисним для громади й знайти справу свого життя. Спостерігаючи за життям Мішеля, ми знайомимо глядачів з усього світу з культурою та неймовірною природою українських Карпат, бачимо, що Україна цікава іноземцям як туристичний напрямок, ба навіть більше – місце для життя.

 

Документальне кіно «Поміж війн» режисерки Аліни Горлової;

продюсери: Максим Наконечний, Ілона Бічевська, Патрік Гамм;

копродукція України, Латвії, Німеччини й Катару

Втікаючи від війни в Сирії на батьківщину своєї матері, молодий курд Андрій з родиною несподівано опиняється посеред війни в Україні. Ставши свідком двох конфліктів, Андрій вирішує працювати в Червоному Хресті. Спостерігаючи за ним, ми починаємо повільний шлях через зони війни, табори біженців, військові паради, гуманітарні місії, релігійні, весільні та похоронні звичаї України, Іраку, Сирії та Німеччини.

 

Драма дорослішання «Стоп-земля» режисерки Катерини Горностай

продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет

Повнометражний ігровий дебют, драма дорослішання. Історія про перший чуттєвий досвід, закоханість, дружбу й відповідальність. 16-річна Маша переживає напружену буденність останнього року перед закінченням школи. Її підтримують близькі друзі Яна і Сєня, які ділять з нею цей досвід, а також батьки, які дуже переживають за доньку, але виховують її у свободі дій та думок. Є ще одна деталь у житті Маші, що не дає їй спокою і панує в її думках – однокласник Саша, який стане перевіркою її сміливості у вирішальний момент.