Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Перший «Золотий Дюк» 11-го ОМКФ знайшов свого володаря

28.07.2020
об 16:10

Поволі стають відомі імена тих, хто отримає нагороди під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Наразі організатори оприлюднили ім’я того, хто отримає «Золотого Дюка» за внесок у кіномистецтво.

В цьому році ця нагорода відправиться до українського режисера Романа Балаяна. За свою кар’єру він зняв 15 фільмів та написав сценарії до семи стрічок, спродюсував два проєкти.

«Роман Балаян – один з найбільш знакових українських режисерів сучасності. І хоч він сам не любить епітети на кшталт «легендарний», він дійсно більше, ніж просто режисер. Роман Гургенович як ніхто інший вміє фіксувати життя і його буденність, знімаючи це настільки поетично, що глядач одразу закохується в його роботи. Вручати такому режисерові «Золотого Дюка» – справді почесно для нас», – зазначає президент Одеського міжнародного кінофестивалю ВІКТОРІЯ ТІГІПКО.

Роман Балаян починав як режисер у 1970 році на Київській кіностудії. Режисерський дебют відбувся у 1973 році. Вже другий його фільм «Бірюк» у 1977 році був серед номінантів на Берлінале. Серед найвідоміших робіт Романа Балаяна – «Бірюк», «Польоти уві сні та наяву», «Два місяця, три сонця», «Леді Макбет Мценського повіту», «Райські птахи» та інші.

«Зазвичай нагороди за внесок вручають з огляду на роки. Сподіваюсь, в цьому випадку це не так. Хотілося б завжди відповідати такій нагороді та закладеному у ній значенню», – прокоментував РОМАН БАЛАЯН.

Зазначимо, український режисер має низку нагород за свої роботи. Так, за фільм «Бережи мене, мій талісмане» він удостоєний нагороди «Золотий тюльпан» Стамбульского кінофестивалю. За стрічку «Райські птахи»  Роман Балаян отримав премію «Ніка» у номінації «Найкращий фільм країн СНД і Балтії».

Нагадаємо, 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться в онлайн-форматі з 25 вересня по 3 жовтня.

 

Джерело: пресслужба ОМКФ

 

Читайте також:

Новини

У Китаї кінотеатри показують гарний результат

Кінотеатри Китаю вже тиждень як відновили свою роботу. Наразі в країні відкрито до 20% закладів. Глядачам демонструють голлівудські прем'єри початку року. Вперше кінозали спробували відчинити у березні, але тоді глядачі не дуже поспішали у кіно. Нині ж ситуація протилежна.

27.07.2020
об 11:19

Новини

Fashion Film Festival Kyiv оголосив фіналістів

Нині в Україні втретє проходить Fashion Film Festival Kyiv-2020. Триватиме він до 3 вересня. До участі в конкурсній програмі в цьому році було подано 124 роботи. У шортлист потрапило 16 фільмів. Для шести з них показ під час FFFK стане прем’єрним.

28.07.2020
об 13:12