Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Перші кроки Степана Коваля: Символи трамваю №9

13.08.2020
об 14:37

Епізод з повсякденного життя, взятий для створення анімаційної роботи «Йшов трамвай №9», досі один з найвідоміших фільмів, який подарував глядачам кінофестиваль «Відкрита ніч». Саме ця робота Степана Коваля увійшла до цьогорічної ретроспективи «Перші кроки». У відеоінтерв’ю, яке записувалось до початку фестивалю, режисер розповів про символіку, яку заклав у 10-хвилинний мультик та про те, як відчуває сьогоднішній час.

Першим фільмом після років студентського життя у Степана Коваля став «Йшов трамвай №9». Його ідею режисер знайшов в одному з зошитів, який вів, навчаючись у виші.

«Я тільки сьогодні зрозумів, що це було 20 років тому. Так давно це було, що я забув, але він і досі переслідує мене цей шлях додому, де колії обмежують відстань. На мій погляд, це дуже символічно і алегорично», - сказав у відеоінтерв’ю СТЕПАН КОВАЛЬ.

З досвідом режисер розуміє, що для нього відкривається ще більше тем.

«Досі кожним фільмом не задоволений і знаю усі помилки. Може, це і є той досвід, який треба пройти кожному. Мені за 50 і тільки зараз я розумію, що до якихось тем нарешті дозрів», - зауважує в розмові про час, що спливає СТЕПАН КОВАЛЬ.

Ніби ті колії, що обмежують рух трамваю, карантин змусив нас відчути стриманість у всіх сферах життя.

«Ми обмежені в можливостях, якби не було епідемії, яка всіх ще більше обмежила, то ми все одно б відчували себе в якомусь карантині. Скоріше за все це пов'язано з геополітичною ситуацією», - висловив свою думку стосовно нинішнього часу режисер.

Дебютантам Степан Коваль радить слухатись тільки себе, опиратися на власні почуття та філософію.

«Впевненість у власній позиції – це і є найголовніше для будь-якої людини, особливо для творця, тому що те, що він творить воно впливає на позиції тих, хто це дивиться», - резюмує режисер.

Читайте також:

Новини

У серпні відбудеться телепрем’єра фільму «Віддана»

Спеціально до Дня Незалежності «1+1» готує особливий телепоказ з яскравими і довгоочікуваними прем’єрами. Одим з фільмів, на який чекає телепрем’єра 24 серпня стане стрічка «Віддана».

11.08.2020
об 13:26

Новини

Повна програма КМКФ «Молодість»

З 22 по 30 серпня проходитиме Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Долучитися до кіноподії можна, як онлайн, так и офлайн. На сайті ticketsbox вже можна придбати фестивальні абонементи за трьома категоріями: Студенти, Синефіли та Індустрія. Всі покази, що проходитимуть онлайн є безкоштовними. Ознайомитись з повним переліком фільмів, що увійшли до програми КМКФ «Молодість» на нашому сайті або на офіційній сторінці кіноподії.

12.08.2020
об 18:36