Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Перші кроки Івана Шохи: Як режисеру вдалося відтворити дитячий світ у метро

12.08.2020
об 14:08

Кожен з нас мав свої дитячі фантазії. Режисер Іван Шоха у своєму фільмі «Фінгермен» пропонує глядачеві повернутися у ті часи, коли між меблями протікала лава і кожен з нас мав магічну силу, яка робила звичайних дітей супергероями. Як прийшла ідея створення цієї стрічки до її автора та що йому казали глядачі після перегляду, напередодні кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23» Іван розповів у відеоінтерв’ю.

Ідея фільму «Фінгермен» до Івана Шохи прийшла зі спогадів про дитинство.

«Вперше до Києва ми з батьками приїхали, коли мені було 7 років. Вся ця концепція ескалаторів у метро мені дуже сподобалась, особливо, якщо бавитись машинкою. В моїй уяві вона мчала велетенською гоночною трасою. Проте батьки не дозволяли цього робити. Коли дорослим завітав у метро, подумав: «О, Господи, тепер у мене є шанс бавитись і мені цього ніхто не заборонить», - розповів ІВАН ШОХА.

У метро, з дозволом від університету на зйомки, Іван «награвся» на 6-хвилинний фільм про дитячій світ. За словами режисера, після першого перегляду стрічки до нього підходили мами дітей й висловлювали йому своє захоплення тим, наскільки вдало режисер зміг передати всю глибину проблем, які трапляються на дитячому шляху.

На думку Івана Шохи, кіноіндустрія нині знаходиться у періоді розвитку бурхливої кількості талантів, тому всім дебютантам режисер радить:

«Існує такий вислів, чим більше знаєш, тим складніше спати. Така сама штука є і в режисерів. Не бійтеся робити все підряд».

 

Хоча, якщо б у Івана була можливість подивитися на себе у 2020 році очима хлопця з 2013-го, він би не зрозумів, чому чоловік маючи дві камери нічого не знімає. Адже амбітний хлопець почав робити перші кроки у кіноматографі маючи лише телефон у руках.

«Ми подорослішаємо і навантажуємо себе великою кількістю проблем. Нині на кожну пропозицію: «можливо зробимо?!» є мільйон дорослих відмовок. Я думаю хлопець з 2013 року, подивившись на мене сьогоднішнього, був би у шоці, що я сиджу зараз без діла, маючи дві камери», - резюмував ІВАН ШОХА.

До речі, «Фінгермен» вже можна подивитися на сайті «Відкритої ночі» у розділі програми ретроспектива «Перші кроки». Також нова робота режисера Івана Шохи «Шпілі-вілі» бере участь у конкурсі ігрових фільмів.

 

Читайте також:

Новини

Свої перші кроки на кінофестивалі «Відкрита ніч» згадує Анатолій Лавринішин

15 років тому на кінофестивалі «Відкрита ніч» презентували анімацію режисера Анатолія Лавринішина «Зяблики та інші». У відеоінтерв’ю до ретроспективи «Перші кроки» художник-мультиплікатор розповів, як йому прийшла ідея розповісти аудиторії про надокучливу пташку та що його здивувало під час прем’єри 10-хвилинної анімації.

09.08.2020
об 14:47

Новини

«Відкрита ніч»: До програми ретроспективи Дубля 23 увійшло 13 фільмів різних років

У середу, 12 серпня, всі охочі зможуть переглянути цьогорічну програму кінофестивалю «Відкритої ночі» онлайн. Ми вирішили зробити огляд програм та ознайомити своїх читачів з фільмами, які показуватимуть в рамках Дубля 23. Розпочати занурення у кіноночі вирішили зі стрічок, що увійшли до ретроспективи «Перші кроки».

09.08.2020
об 16:46