Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Переможці премії «Кіноколо»: Тріумф «Атлантиди» та людина – відкриття року

23.10.2020
об 11:30

Вже втрете в Україні відбулась національна премія кінокритиків «Кіноколо». Вчора ввечері стали відомі переможці. Так, найкращим фільмом стала стрічка про війну на Донбасі, а відкриттям року – відома українська сценаристка-режисерка.

Найкращим фільмом року та найкращим режисером названо стрічку «Атлантида» та її автора – Валентина Васяновича. Картина розповідає про 2025 рік, коли Україна виграла війну на Донбасі, але територія сходу стала непридатною для проживання. Це не перша перемога фільму – «Атлантиду» вже побачили глядачі понад 50 фестивалів, де стрічка отримала ще чотири Гран-прі, а також увійшла у лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії та буде представляти Україну на «Оскарі». В український прокат фільм вийде 5 листопада.

«Для нас ця премія дуже важлива, бо ми розуміємо, що наше кіно зроблено крім широкої глядацької аудиторі, в першу чергу для кінокритиків, і для людей котрі цінують авторське кіно», - зазначив режисер ВАЛЕНТИН ВАСЯНОВИЧ.

Премію «Відкриття року» здобула Наталія Ворожбит за свій дебют у якості режисера фільму «Погані дороги». Це екранізація її однойменної п’єси. В українських кінотеатрах стрічку можна буде побачити на початку наступного року.

«Погані дороги»

Найкращим документальним фільмом стала картина «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик. Це історія про родину, що мешкає в «червоній зоні» Донбасу, але не дивлячись на обстріли, вони займаються творчістю. Українська прем’єра стрічки відбулася на фестивалі Docudays UA, де її визнали найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу. У прокат в Україні «Земля блакитна, ніби апельсин» вийде 26 листопада.

«Земля блакитна, ніби апельсин»

«Найкращим анімаційним фільмом» стала стрічка «Віктор_Робот» Анатолія Лавренішина.

У сюжеті йдеться про наше далеке майбутнє, де все живиться енергією від штучної зірки, яка раптово ламається. Над озвученням фільму працювали Римма Зюбіна, Віктор Жданов, Василь Мазур, Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв. В український прокат він вийде влітку 2021 року.

Нагороди за найкращу чоловічу та найкращу жіночу роль здобули актори стрічки «Погані дороги» Юрій Кулініч та Оксана Черкашина.

«Нетерпимість»

У номінації «Найкращий короткометражний ігровий фільм» перемогу отримала робота режисера Станіслава Битюцького «Нетерпимість».

 

Джерело: Пресслужба «Кіноколо»

Читайте також:

Анімація

В українського анімаційного фільму «Віктор Робот» з’явився тизер

Фантастичні історії про дружбу та пригоди, які відбуваються в далекому майбутньому, у березні 2021 року можна буде побачити на великому екрані. Наразі ж творці анімаційної стрічки «Віктор Робот» режисера Анатолія Лавренішина представили офіційний тизер.

17.06.2020
об 11:41

Новини

«Атлантида» — загублена земля чи земля загублених?

З п'ятого листопада в широкому прокаті художній фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Всі онлайн-відвідувачі цьогорічного ОМКФ мали нагоду переглянути стрічку дещо раніше.

29.09.2020
об 17:42

Новини

«Атлантида» відкриє фестиваль операторської майстерності

Фестиваль «КІНОКО» відкриє робота режисера-оператора Валентина Васяновича. Подія відбудеться наприкінці жовтня.

21.10.2020
об 17:40