Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Павло Сушко: «Одним з важливих законопроєктів став «Культурний НДС»

27.11.2020
об 12:26

Днями на онлайн-платформі Dzyga MDB відбувся вебінар «Законодавчі зміни в кіноіндустрії». Модераторка та виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух розпитала народного депутата та кінопродюсера Павла Сушка про роботу Підкомітету з питань кінематографії та реклами, головою якого він є, а також про найважливіші рішення Верховної Ради щодо кінематографії.

Перший крок до змін – нові законодавчі норми, які сприяють використовувати нові підходи та досягати кращих результатів, яких змін зазнала правова основа кіноіндустрії в Україні та чому вона сприятиме читайте у тезовому викладі розмови Анни Мачух з Павлом Сушко. Отже, далі цитати голови Підкомітету з питань кінематографії та реклами:

 

Взяти під контроль питання кіногалузі

 

«Коли я прийшов до Верховної Ради, переді мною постав вибір комітету в парламент. Я поспілкувався з майбутнім головою Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександром Ткаченком і з’ясував, що ніхто з депутатів не займається питаннями кіно. Тож я вирішив взяти справу до своїх рук, аби вирішити проблеми, що роками турбували нашу кіногалузь. Так, я запропонував створити Підкомітет з питань кінематографії та реклами».

 

Державні субсидії на розвиток кінопроєктів

 

«Я жодного разу не пожалкував, що обрав цей комітет, адже можу оперативно прийти на допомогу в будь-який час, коли цього потребують. Ми вже напрацювали низку законопроєктів, які згодом були прийняті в парламенті. Зокрема, ми розробили закон з підтримки креативних індустрій, що постраждали в пандемію. Він передбачає поширення підтримки кінематографії у формі надання державних субсидій на розвиток кінопроєктів (девелопмент). Тобто, ми надали можливість запровадити цей пітчинг на законодавчому рівні, та попри це він ще не був проведений, оскільки Мінфін не погоджує порядок проведення цього пітчингу. На останньому засіданні комітету це питання знову було порушено і ми вирішили доручити міністерствам з'ясувати це питання».

 

Підсилення позиції кінотеатрів у діалозі з орендодавцями

 

«Також ми доопрацювали поняття гранту, оскільки його чіткого розуміння не було. Як і відповіді на питання, чи потрібно оподатковувати грант. Цю проблему ми усунули. Також ми передбачили зниження орендної плати за майно, яке не могли використовувати на момент дії обмежувальних заходів, щоб кінотеатри мали більш сильну позицію у перемовинах з орендодавцями».

 

Звільнення кінотеатрів від ПДВ

 

«Одним з важливих законопроєктів став так званий «Культурний НДС». Згідно з ним передбачається звільнення кінотеатрів від ПДВ на період 2023-2025 років за умови, якщо до фільму надають аудіодоріжку з тифлокоментарем або субтитруванням для осіб з порушеннями зору і слуху. Наразі діє норма, яка звільняє кінотеатри від ПДВ до 2023 року.

Наголошу, що креативні індустрії роблять свій вагомий внесок у ВВП країни, який складає близько 4%. Ця галузь найбільш вразлива і по ній найбільше вдарила пандемія. Потрібно розуміти, що це не лише розвага, а й робочі місця і життя тих людей, які працюють в індустрії».

 

Кеш-рібейти, Eurimage та угода з Канадою

 

«За цей рік ми прийняли закон про кеш-рібейти, піднявши відсоток до 25 (+5% якщо є українська культурна складова), звільнили від ПДВ на експорт послуг в процесі виробництва фільмів, вступили до Eurimage і вже два українських проєкти отримають фінансування від фонду. До того ж, ми уклали Угоду про спільне виробництво аудіовізуальних творів між урядами України та Канади, яку має ратифікувати друга сторона. Ще ми прийняли законопроєкт про діяльність кінокомісій, що відкриває шлях до запровадження регіональних кеш-рібейтів».

 

Для розвитку українського кіно потрібен ще один закон

 

«Наразі нам не вистачає кінопавільйонів для зйомок, недержавних фондів, закону про меценатство. Саме завдяки цьому в багатьох країнах і розвивався кінематограф. Вже є певні напрацювання щодо цього, і, якщо закон буде прийнято, це стане перемогою для українського кіно».

Нагадаємо, вебінар «Законодавчі зміни в кіноіндустрії» відбувається за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Повне відео онлайн-розмови:

 

Джерело: Пресслужба Української кіноакадемії

 

Читайте також:

Інтерв'ю

«Голлівуд – це наркотик»: Анна Павлова-Грінтрі про секрети журналістської майстерності та тіньовий бік «фабрики мрій»

Перипетій професійного та особистого життя голлівудської репортерки Анни Павлової-Грінтрі вистачило б на сюжет захопливого фільму. Це історія харківської журналістки, яка закохалася в Лос-Анджелесі й, наполегливо долаючи труднощі, підкорила Голлівуд. Сьогодні вона бажана гостя на прес-джанкетах найочікуваніших блокбастерів, а її інтерв’ю публікують Vogue, The Hollywood Reporter, Elle та Grazia. Здатність емоційно розчинятись у співрозмовнику відкрила їй шлях до ексклюзивних коментарів зірок першої величини, а власний бренд аксесуарів «Marsianna» заінтригував своїм стилем Ріанну й не залишив байдужими Бейонсе, Джорджа Клуні, Шарліз Терон та Меттью Мак-Конехі. Останнього їй навіть вдалось окільцювати перснем власного дизайну. Гостюючи в Україні, Анна дає серію майстер-класів з журналістської майстерності, а також ділиться перевіреними секретами успіху, як обернути будь-яке падіння на злет.

10.01.2019
об 19:54

Павло Сушко: «Ласкаво просимо в Україну знімати кіно!»
Новини

Павло Сушко: «Ласкаво просимо в Україну знімати кіно!»

Тепер на іноземних кіновиробників, які приїдуть в Україну знімати кіно, очікують відшкодування в розмірі 25 % від витрачених тут коштів та ще + 5 %, якщо проєкт стосуватиметься української культури. З початку 2020 року в Україні запрацювала оновлена система кеш-рибейтів. Відповідний закон восени минулого року підписав Президент України.

07.05.2020
об 16:18

Новини

Backstage «ЮКІ»: Як створювалася історія перемог вільних українців

В перший вікенд грудня на великі екрани України вийде документальний фільм «ЮКІ». В своїй кінороботі режисер Володимир Мула розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу - NHL. Поки є час творці підігрівають інтерес до проєкту та діляться відео зі зйомок backstage.

17.11.2020
об 14:16

Новини

Жіноча точка зору на трилер Гічкока

Фільм Гічкока надихнув шведську актрису Алісію Вікандер на створення серіалу.

17.11.2020
об 18:33

Новини

Незабаром у кіно вийде трилер «Перевертень»

17 грудня в українських кінотеатрах з’являться сеанси на американський комедійний трилер з елементами жаху «Перевертень».

23.11.2020
об 16:44