Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Онлайн-прем’єра короткометражного фільму «Схрон»

17.11.2021
об 10:42

Україна, 1946 рік. У криївці переховуються українські повстанці та вагітна жінка – дружина командира. Їх розшукує загін НКВД. Однак все не так просто – хтось тут приховує велику таємницю.

1 рік досліджень і 2 роки зйомок та пост-продакшену – стільки часу тривало створення фільму «Схрон». Режисерка фільму Оксана Войтенко вивчала тему через записи і допити служби безпеки УПА та спогади самих повстанців. У кожного героя була детальна біографія, щоб дійсно розкрити характери підпільців.

У стрічці наведено три вражаючих задокументованих факти:

-  упівці вели збройну боротьбу до 1968 року, коли відбулася остання сутичка загону з радянськими військами;

-  остання страта бійця УПА відбулася 1989-го;

-  останній живий командир УПА Ілько Оберишин вийшов зі схрону 1991 року, 40 років він просидів у схроні на даху будинку.

Співавтор сценарію  - Анатолій Соболевський, воював в АТО у складі добровольчого батальйону ОУН. Під час роботи над фільмом він допомагав із психологією та діалогами військових.

У головних ролях – Денис Шевченко, який зіграв Ореста – командира збройного підрозділу УПА. Він чоловік вагітної Єви. Разом з дружиною та іншими підпільцями Орест переховується від НКВД у криївці.

Дружину Ореста  - Єву на екрані втілила Вероніка Шостак. Кінокар'єра акторки почалася в фільмі Вікторії Трофіменко «Брати. Остання сповідь», де вона зіграла роль головної героїні Ївги.

Фільм «Схрон» Оксани Войтенко цьогоріч став номінантом на V Національну кінопремію «Золота Дзиґа» у категорії “Найкращий короткометражний ігровий фільм” (Премія ім. Ю. А. Мінзянова).

Джерело: Takflix, соціальні мережі фільму «Схрон»

Читайте також:

Новини

Лише в кінотеатрах! У прокаті стрічка «Пам'ять» володаря Золотої пальмової гілки Канн

«Пам’ять» – сюрреалістична драма володаря Золотої пальмової гілки Каннського кінофестивалю Апічатпонга Вірасетакула. Режисер із Таїланду вже тричі виборював у Каннах нагороди – за фільми «Дядечко Бунмі, який пам'ятає свої минулі життя», «Тропічна хвороба» і «Благословенно ваш». Світова прем’єра «Пам'яті» також відбулася в Каннах, де картину відзначили Призом журі.

11.11.2021
об 16:09

Новини

Бунекер на 106 кімнат та з концертним залом: де провели вихідні «Орел і Решка»

Команда тревел-шоу «Орел та Решка. Земляни» знаходять найнезнвиніші місця у всьому світі. Цього разу ведучий Кирило Макашов побував в унікальному бункері. Важкі бетонні двері ведуть у справжнє підземне місто: концертний зал, 5 поверхів, 106 кімнат, та центр звязку.

11.11.2021
об 16:30

Новини

«Вурдило»: в Україні створюють містичний серіал

Хуторець із дивною назвою «Хмари» знаходиться посеред лісу та оточений болотами. Через стихійне лихо письменник-початківець з Харкова стає заручником маленького рибальського селища, скутого лещатами крижаного жаху. В околицях відбуваються жахливі вбивства, котрі забобонні хуторяни приписують моторошному болотному монстру. Та чи зможе юнак розплутати клубок таємничих обставин, якщо йому, здається, протистоїть сама нечиста сила?

16.11.2021
об 13:47