Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Олександр Ткаченко: «Важливо, щоб механізм кешрибейтів запрацював»

15.03.2021
об 17:10
Автор: Ярослава Наумова

Чи стане Україна привабливим майданчиком для кінематографістів різних  країн? Чи можуть українські кіновиробники створювати потужні копродукційні проєкти та співпрацювати з провідними міжнародними компаніями? І чи є вже здобутки на цьому шляху? На ці запитання відповідали учасники пресконференції 11 березня.

Про залучення іноземних кіновиробників в Україну, запровадження системи кешрибейтів та нові проєкти, які фільмують в Україні для європейського ринку, розповідали міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, співзасновник міжнародної кінокомпанії Apple Tree Vision, президент Star Media Влад Ряшин, продюсер, співзасновник міжнародної кінокомпанії Apple Tree Vision  Жан-Шарль Леві та виконавці головних ролей у фільмі «ШТТЛ» Анісія Стасевич і Петро Ніневський.

Заохотити іноземних кіновиробників знімати, а отже, витрачати кошти в Україні, покликана система кешрибейтів. Вона передбачає часткове відшкодування витрат, понесених іноземними компаніями під час зйомок в Україні. Ухваленню законопроєкту депутатами у 2019 році передувала активна позиція українських кінокомпаній з підтримки цього питання. Утім остаточно кешрибейти змогли запрацювати лише 2020-го, коли парламентарі проголосували відповідні норми та зміни до бюджету: іноземні виробники відтепер можуть отримувати до 25% витрат, понесених на виробництво на території нашої країни. І вже влітку кінокомпанія Apple Tree Vision розпочала знімати в Києві проєкт для Netflix «Останній найманець» (The Last Mercenary) з Жан-Клодом Ван Даммом у головній ролі. Саме цей фільм став першопрохідцем із використання нової системи. Міністр запевнив, що систему кешрибейтів вдосконалюватимуть з урахуванням думки продюсерів.

«Важливо, щоб механізм кешрибейтів запрацював. Ми опрацьовуємо зараз стратегічні документи – так званий кластер для кіноіндустрії, обговорюємо, що потрібно для того, щоб кіноіндустрія працювала на повну потужність і ще з більшими  інвестиціями. Крім навчання, створення можливостей для кешрибейтів, безпосереднього фінансування кіно, найбільше наше сподівання на спільне виробництво. На те, щоб Україна перетворилася, зокрема, і на майданчик для міжнародних проєктів. Завдяки впровадженню міжнародної співпраці, впродовж найближчих 4-5 років Україна може розраховувати на залучення щонайменше $500 млн інвестицій в Україну. Це кошти, які зможуть надійти саме завдяки рішенню парламенту щодо кешрибейтів, укладеним угодам, і тільки від продюсерів залежить, наскільки активно ми зможемо використовувати цей потенціал.

Розрахунки свідчать про те, що на кожний витрачений долар компанія, яка знімає тут, витрачає додаткові $3 на сервіси: готелі, ресторани, переїзди.

Важливо, щоб механізм кешрибейтів був зрозумілим, працював бездоганно, адже ми тільки завойовуємо довіру в наших західних партнерів і не можемо її втрачати.

Це момент і політичного характеру: зміна тренду із співпраці з росіянами на співпрацю з нашими західними партнерами», – зазначив міністр культури та інформаційної політики України ОЛЕКСАНДР ТКАЧЕНКО.

 

Про проєкти, над якими наразі працює кінокомпанія Apple Tree Vision, онлайн-ресурс VGL cinema розповість завтра.

 

 

Читайте також:

Новини

Прем’єра документального фільму «Евакуація» та спеціальний показ у Дніпрі

11 березня на великі екрани виходить документальна стрічка режисера Євгена Тiтаренка «Евакуацiя», знята на замовлення Державного агентства України з питань кіно. 12 березня у Дніпрі відбудеться презентація фільму за участі творчої групи.

04.03.2021
об 11:32

Новини

Що дітлахи дивитимуться на каналі ПЛЮСПЛЮС у березні

Новий місяць, а особливо новий сезон – це час оновлення програми та перезавантаження на телебаченні. У березні на каналі ПЛЮСПЛЮС малеча дивитиметься прем’єру другого сезону мультсеріалу «44 коти», нові серії «СуперІграшки», третій сезон «Герої в масках» та прем’єру української анімації «210 добрих справ».

02.03.2021
об 15:13

Новини

Журі Берлінале вручили «Золотого ведмедя» переможцю

Сучасна сатирична стрічка румунського режисера Раду Жуде «Невдачний трах, або Божевільне порно» отримав «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю у номінації «Найкращий фільм».

05.03.2021
об 17:36

Новини

«Володар перснів» повертається до Середзем’я

Режисер «Володаря перснів» Пітер Джексон відвідає Середзем'я разом із членами знімальної групи кінотрилогії Шоном Астином, Кейт Бланшетт, Орландо Блумом, Біллі Бойдрм, Ієном Маккелленом, Домініком Монаганом, Вігго Мортенсеном, Енді Серкісом, Лівом Тайлером та Елайджою Вудом.

07.03.2021
об 18:17