Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

OIFF Flashback: Поговоримо як режисерка з режисеркою?

05.06.2020
об 12:45
OIFF Flashback: Поговоримо як режисерка з режисеркою?

Одеський міжнародний кінофестиваль та онлайн-платформа Takflix.com розпочинають серію прямих ефірів з режисерами фільмів, які представлені в межах спецпроєкту OIFF Flashback. Гостею першого включення стане білоруська режисерка Дар'я Жук. Прямий ефір відбудеться 5 червня о 19:00 (за київським часом) на сторінці ОМКФ в Instagram. Глядачі матимуть змогу поставити режисерці свої запитання прямо під час включення.

Розмову з гостею модеруватиме українська режисерка Тоня Ноябрьова, яка відома глядачу за комедійною стрічкою "Герой мого часу". Власне, за цей фільм вона отримала нагороду "Найкраща режисерська робота" Національного конкурсу 9-го ОМКФ.

Білоруська режисерка Дар'я Жук, яка наразі живе та працює у США, викликала фурор на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2018 році. Її стрічка "Кришталь" настільки вразила глядачів, що за підсумками їхнього голосування фільм отримав головну нагороду ОМКФ – Ґран-Прі.

Драматична стрічка "Кришталь" повертає глядача до буремних 90-х, коли хотілося знайти кращого життя, бажано за кордоном. Молода дівчина Веля з кольоровим волоссям мріє про еміграцію з Білорусі до США, проте вимушено переїжджає до невеликого заводського містечка та перевертає його життя догори дриґом.

 Для Дар'ї Жук – це дебютна повнометражна робота. Режисерка народилася у Білорусі і багато в чому фільм є біографічним. Після закінчення школи Дар'я Жук подалася на навчання за обміном у США. З того часу вона живе і працює там. Дар'я Жук закінчила економічний факультет у Гарварді і якийсь час працювала фінансистом на Уолл-Стріт. У 2004 році прийшла економістом на телеканал HBO і паралельно продюсувала документальні фільми. З 2010 по 2015 рік вона вивчала режисуру в Колумбійському університеті і за цей час виграла низку грантів від престижних фондів, зокрема грант компанії Panavision для нових режисерів New Filmmaker Grant (2012) і міждисциплінарний грант Колумбійського університету Art Works Grant (2012).

У 2018 році Дар'я Жук зняла свій перший повнометражний фільм "Кришталь", який окрім Ґран-Прі ОМКФ виграв приз глядацьких симпатій IFF Pacific Meridian, Ґран-прі Almaty film festival, приз "За кращу режисерську роботу" на фестивалі Bridge of Arts та багато інших, а також був висунутий від Білорусі на здобуття премії "Оскар" як "Найкращий фільм іноземною мовою".

Наразі Дар'я працює над проєктом "Наші груди – наша зброя: Історія руху Femen" про виникнення та становлення громадського руху Femen. А поки робота над новим фільмом триває, ви можете подивитися дебют Дар'ї Жук "Кришталь" в межах спецпроєкту OIFF Flashback за посиланням.

Всього у межах спецпроєкту для онлайн-перегляду на платформі доступні 10 фільмів, що в різні часи перемагали та брали участь у Міжнародній конкурсній програмі ОМКФ. Проєкт діятиме на території України до 15 серпня. Глядачі можуть купити єдиний абонемент на усі 10 стрічок проєкту OIFF Flashback за 375 грн або ж обрати одиничний перегляд вибраного фільму за 60 грн.

Джерело: прес-реліз ОМКФ

Читайте також:

Юлія Сінькевич: "ОМКФ – це дзеркало того, що відбувається в індустрії"
Інтерв'ю

Юлія Сінькевич: "ОМКФ – це дзеркало того, що відбувається в індустрії"

З 12 по 22 липня Одеса вже десятий рік поспіль перетвориться на місце, де поєднуються море, сонце і якісне кіно. В очікуванні ювілейного 10-го Одеського міжнародного фестивалю VGL cinema поговорив з генеральним продюсером ОМКФ Юлією Сінькевич про те, чим здивує кінофестиваль, хто зі світових зірок завітає на нього та які виклики стоять перед командою, що створює найгучнішу кіноподію літа.

07.04.2019
об 18:14

Odesa International Film Festival здобув перемогу в конкурсі «Кінофестивалі»
Новини

Фінансову підтримку від програми "Креативна Європа" отримає ОМКФ

Програма «Креативна Європа» щороку надає підтримку у проведенні більше 100 європейських фестивалів, що славляться своєю різноманітною програмою фільмів, із залученням широкої громадськості та великої кількості фахівців.

07.05.2020
об 14:16

Три місяці суцільної насолоди від ОМКФ і Takflix.com
Новини

Три місяці суцільної насолоди від ОМКФ і Takflix.com

Новий спецпроєкт OIFF Flashback запускають ОМКФ і Takflix.com. На онлайн-платформі Takflix.com будуть доступні фільми, які в різні часи перемагали та брали участь у міжнародній конкурсній програмі ОМКФ.

15.05.2020
об 12:00

Новини

Учасник 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю «Сиротинець» доступний в OIFF Flashback

VGL cinema презентував новий спецпроєкт OIFF Flashback. На онлайн-платформі Takflix.com будуть доступні фільми, які в різні часи перемагали та брали участь у міжнародній конкурсній програмі ОМКФ. Тільки до 15 червня у межах спецпроєкту OIFF Flashback встигніть подивитися фільм “Сиротинець” афганської режисерки Шахрбану Садат.

22.05.2020
об 12:30