Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Оголошено конкурсний відбір фільмів до міжнародної Лабораторії кіномонтажу Final Cut Lab

07.07.2020
об 16:11

Асоціація кіноіндустрії України за підтримки Українського культурного фонду оголошує конкурсний відбір фільмів для участі у міжнародній Лабораторії кіномонтажу в Україні Final Cut Lab, що проводиться під керівництвом Метью Дарраса. Також до участі лектори та консультанти залучаються впливових міжнародних кінопрофесіоналів, серед яких є арт-директори та відбірники фестивалів класу «А», дистриб’ютори, міжнародні агенти з продажу, досвідчені продюсери, режисери та режисери монтажу.

У 2020 році у зв’язку з поширенням вірусу Covid-19 Лабораторія кіномонтажу в Україні проходитиме у період з липня по вересень в онлайн форматі, що дасть можливість залучити більшу кількість експертів, які, в свою чергу, зможуть приділити більше часу роботі над кожним окремим проєктом. Участь фільму у лабораторії такого рівня стає запорукою подальшої успішної фестивальної та прокатної історії. Так, наприклад, минулорічний фільм-учасник «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча був запрошений до конкурсу East of the West Карловарського міжнародного кінофестивалю 2019 року та отримав Спеціальну нагороду журі. Іншій фільм – «Свято хризантем» режисера Семена Мозгового у 2020 році запросили до участі у воркшопі First Cut Lab+ протягом міжнародної копродукційної платформи When East Meets West/«Коли Схід Зустрічається із Заходом» в Трієсте, Італія.

До участі у конкурсі приймаються  українські ігрові повнометражні фільми, які перебувають у монтажно-тонувальному періоді. Відбір фільмів здійснюється відбірковим комітетом First Cut Lab, який складається з міжнародних експертів під керівництвом Метью Дарраса та Віма Ванакера. 

Детальні умови участі та подача заявки тут. З головних вимог до роботи-учасника Лабораторії організатори перераховують наступні:

  • фільм ігровий повнометражний (мінімальна тривалість 70 хв);
  • готовність команди фільму, у складі продюсера, режисера та режисера монтажу, бути присутніми на семінарі;
  • відео: закрите посилання (з паролем) до варіанту монтажу, який команда фільму готова змінювати, хронометражем до двох годин, із субтитрами англійською мовою;
  • загальна інформація українською та англійською мовами з такими  даними: назва, короткий синопсис, імена авторів сценарію, режисера, продюсерів, режисерів монтажу;
  • закрите посилання та загальну інформацію розмістити в одному файлі формату .pdf.

ДЕДЛАЙН ПОДАЧІ – 30 липня 2020 року.

 

Сама ж Лабораторія проходитиме 14-18 вересня 2020 року. Участь у заході відбувається за наступними етапами:

  • підготовча розмова про фільм;
  • перегляд фільму;
  • обговорення фільму зі всіма експертами по питаннях монтажу історії та розвитку художнього потенціалу фільму на фестивалях та для кіно-театрального показу;
  • опрацювання монтажу фільму із консультантом-режисером монтажу та надання завдань для подальшої роботи над ним;
  • заключне обговорення фільму та надання рекомендацій.

 

Крім того, у цьому році 16 вересня відбудеться відкрита лекція та дискусія: «Доходи та розподіл від міжнародного продажу та дистриб’юції», а ще команди-учасники Лабораторії матимуть змогу переглянути свої монтажні версії в кінотеатрі на великому екрані.

Кураторками та адміністраторками заходу з української сторони є виконавча директорка Асоціації кіноіндустрії України Івана Хітцинська та українська продюсерка Наталія Лібет, які вже співпрацювали із First Cut Lab в Україні у 2019 році.

Додаткові питання ви можете задати на офіційній сторінці Асоціації кіноіндустрії України у Facebook або написавши на електронну пошту: i.khitsinska@fiau.com.ua.