Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Оголошена програма фестивалю «Французька весна в Україні-2021»

31.03.2021
об 15:52

Наприкінці квітня в Києві відбудеться фестиваль «Французька весна в Україні – 2021». Організатори заходу вже оголосили програму. Глядачі зможуть побачити роботи володарів премій «Сезар», лауреатів Каннського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії.

 

Організатори «Французької весни в Україні-2021» поділили програму фестивалю на два блоки. У першому відбуватимуться допрем’єрні покази стрічок, у другому із назвою «Вона створює кіно» продемонструють ретроспективу кіноробіт, створених жінками.

 

Фільми  першого блоку демонструватимуться з 23 квітня по 2 травня мовою оригіналу з українськими субтитрами безкоштовно на сайті printempsfrcinema.com.ua. До програми увійшли п’ять фільмів.

«Він і вона» –  робота неодноразового номінанта та переможця міжнародних кінофестивалів Седріка Клапіша. За сюжетом головні герої – хлопець і дівчина, які не зустрічаються й не будують стосунки від самого початку. Ба більше, вони навіть не здогадуються про існування одне одного, хоча ходять тими ж вулицями, відвідують ті самі крамниці, навіть мешкають буквально через стіну.

Мелодрама «Чоловік і жінка: Найкращі роки» режисера Клода Лелуша розповідає про мешканця будинку для престарілих, який страждає на хворобу Альцгеймера і виразно пам’ятає лише свою історію кохання з жінкою, з якою познайомився 52 роки тому. Головні ролі виконують Жан-Луї Трентіньян та Анук Еме.

Біографічна історична драма «Генерал де Голль» розповідає про становлення лідера французького Спротиву в розпал Другої світової війни.

Комедія «Школа хороших дружин» із Жульєт Бінош у головній ролі розповідає про власницю школи для домогосподарок. Дійство відбувається у травні 1968 році, саме коли у Франції набирає обертів феміністичний рух.

Фантастична мелодрама «Останнє життя Сімона» – це історія восьмирічного хлопчика, який має надздібності – може перевтілюватися в будь-яку людину, якої коли-небудь торкався.

 

Другий блок програми під назвою «Вона створює кіно» має за мету відзначити рух кіноіндустрії до гендерної рівності. Роботи кінорежисерок можна буде побачити у київському кінотеатрі «Жовтень» з 16 квітня. Добірку будуть демонструвати також у кінозалах Харкова та Одеси з 22 квітня, а у Львові з 24 квітня. У програму увійшли шість стрічок.

Драма «Засліплені» Сари Суко розповідає про боротьбу за свободу дівчини, батьки якої потрапили до сектантської релігійної громади.

Комедія-учасник Одеського міжнародного кінофестивалю 2020 «На дивані в Тунісі» Манель Лабіді розповідає про психоаналітикиню, яка повертається з Парижа до рідного Тунісу з мрією про власну практику, проте стикається з низкою бюрократичних проблем та колоритними пацієнтами.

Також до програми увійшла анімаційна картина з програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2019 – «Ластівки Кабула» режисерок Забу Брейтман і Елеї Гобе-Мевелек. Події стрічки розгортаються в Кабулі влітку 1998 року: влада належить тоталітарному режимові талібів, панує релігійний фанатизм, а жінки змушені повністю ховати обличчя.

Схожа проблематика присутня і в драмі «Папіча» Мунії Меддур: Алжир, 1997 рік, на кожному кроці терористи, які хочуть встановити владу ісламської держави. У час, коли жінок пригнічують і контролюють, молода студентка захоплено готує показ мод. У ролях Ліна Кудрі («Особливі») та Ширін Бутелла («Люпен»).

Драма «Лоскіт» Андреї Бескон та Еріка Метає розповідає про дівчину, яку зґвалтували у 8-річному віці. Подорослішавши, вона занурюється тілом і душею у свою кар'єру танцівниці, намагаючись розібратися з минулим. У 2019 році стрічка отримала Премію «Сезар» за найкращі роль другого плану та адаптований сценарій.

Історична мелодрама «Портрет дівчини у вогні» Селін Сьямми розповідає про кохання двох жінок у Бретані кінця XVIII століття. Стрічка відзначена преміями Каннського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії за найкращий сценарій та визнана найкращим фільмом 2020 року за версією Rotten Tomatoes.

Захід відбудеться за підтримки Посольства Франції в Україні, Французького інституту в Україні, мережі закладів «Альянс Франсез».

 

Джерело: «Артхаус Траффік»

 

Фото: «Останнє життя Сімона»

Читайте також:

Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Французький зв'язковий»

7 жовтня 1971 року в Нью-Йорку відбулася прем'єра кримінального фільму «Французький зв'язковий», який розповідав історію нью-йоркських детективів Джиммі Дойла та Бадді Руссо. Їхніми прототипами стали реальні копи з відділу контролю за оборотом наркотиків Едді Іген та Сонні Гроссо. Режисер Вільям Фрідкін, маючи вельми обмежений бюджет, зняв один з найбільш видовищних фільмів 1970-х років, а сцена автомобільної погоні з цієї стрічки навіть через півстоліття вважається однією з найкращих в історії світового кінематографу. Крім того, «Французький зв'язковий» входить у сотню найкращих американських фільмів і як «культурно, історично або естетично важливий фільм» обраний для зберігання в Національному реєстрі фільмів Бібліотеки Конгресу США.

07.10.2020
об 15:39

Новини

Фестиваль французьких комедій: Прем’єра ненаписаного твору

Сьогодні в Україні розпочинається безкоштовний Фестиваль французьких комедій. Відбуватиметься дійство онлайн, триватиме 10 днів, протягом яких глядачам продемонструють п’ять фільмів. Транслюватимуться вони українською мовою на сайті: ukrsibbank-cinema.org.ua. Протягом декількох останніх днів ми знайомили вас з програмою заходу, сьогодні розповідаємо про останню стрічку «Едмон».

14.07.2020
об 11:12

Новини

Фестиваль французьких комедій: Історія про сучасну Попелюшку

14 липня в Україні розпочнеться Фестиваль французьких комедій. Проходитиме він онлайн та триватиме 10 днів. За цей час глядачам продемонструють п’ять комедійних фільмів знятих у Франції. Стрічки демонструватимуться українською мовою. Ми ж продовжуємо знайомити читачів з програмою заходу і сьогодні розповімо про фільм «Мадам» режисерки Аманди Штерс. Знімальний процес проходив у Парижі та тривав шість тижнів. Прем’єра фільму відбулась у 2017 році.

12.07.2020
об 17:49

Новини

Фестиваль французьких комедій: Подруга, обіцянка та кохання

В Україні з 14 по 24 липня відбудеться безкоштовний онлайн-фестиваль Французьких комедій. Глядачі зможуть побачити 5 кіноробіт з українським дубляжем. Ми продовжуємо знайомити вас з програмою заходу і сьогодні розповідаємо про фільм «По(друг)а».

13.07.2020
об 17:15