Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Офіційне повідомлення Держкіно: Прокат документального фільму «Зошит війни»

23.09.2021
об 21:48

Державне агентство України з питань кіно офіційно роз’яснило свою позицію щодо ситуації, яка склалася навколо прокату документальної стрічки «Зошит війни».

 

На своєму онлайн-ресурсі у відповідь на звернення громадськості, громадських організацій, ЗМІ та окремих громадян Державне агентство України з питань кіно розмістило офіційне повідомлення. В ньому йдеться про те, що Держкіно не відмовляло Товариству з обмеженою відповідальністю «Вавилон 13 Продакшн» у видачі прокатного посвідчення на документальний фільм режисера Романа Любого «Зошит війни / War Note».

 

Документальна стрічка «Зошит війни / War Note» режисера Романа Любого створена з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських бійців. Фільм запрошує глядача у сюрреалістичну подорож на Схід України. На фронт, у химерне потойбіччя, де панують закони відмінні від звичайного світу. Інша поведінка, інші стосунки, інший гумор. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть, знімають відео та завжди відчувають, що запис може закінчитись у будь-яку мить.

 

19 серпня 2021 року на підставі поданих до Держкіно від ТОВ «Вавилон 13 Продакшн» документів, Агентством було видано Державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму «Зошит війни» (War Note) № 41.3537.21ВТКП для кінотеатрального, телевізійного, публічно-комерційного показу та домашнього відео, із зазначенням мови розповсюдження – «озвучено українською мовою». У офіційній заяві Держкіно зауважує, що ТОВ «Вавилон 13 Продакшн» наполягало на тому, щоб у прокатному посвідченні було зазначено: «мова розповсюдження – російська». Така примітка не відповідає засадам функціонування української мови, як державної. Правових підстав для видачі прокатного посвідчення шляхом призначення та проходження культурного тесту, за яким 09 серпня 2021 року звернулось ТОВ «Вавилон 13 Продакшн», Держкіно та Рада з державної підтримки кінематографії не мали (скан листа-відповіді Держкіно ТОВ «Вавілон 13 Продакшн»).

 

ТОВ «Вавилон 13 Продакшн» має чинне Державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму «Зошит війни» для всіх видів прав, на термін до 31 грудня 2091 року

 

Наявність документу спростовує будь-які звинувачення у бік Держкіно стосовно категоричної відмови видати прокатного посвідчення на цей фільм чи намірах зірвати прокат стрічки у кінотеатрах.

 

Стосовно врегулювання питання видачі Державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів субтитрованим фільмам повідомляється, що Державним агентством України з питань кіно підготовлено Проєкт Закону України «Про внесення зміни до абзацу четвертого пункту 6 статті 23 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», розроблений з метою поширення та розповсюдження в кіновидовищних закладах України документальних фільмів іноземною мовою з субтитрами, виготовленими державною мовою.

 

  • Зазначеним законопроєктом абзац четвертий пункту 6 статті 23 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» запропоновано викласти у наступній редакції:

 

«Розповсюдження в кіновидовищних закладах України документальних фільмів допускається без дублювання або озвучення державною мовою, але із субтитрами, виконаними державною мовою. Про надання дозволу на таке розповсюдження зазначається в державному посвідченні на право розповсюдження і демонстрування фільмів, виданому у встановленому законом порядку».

 

Найближчим часом за процедурою, визначеною чинним законодавством України, законопроєкт подадуть суб’єкту законодавчої ініціативи для його внесення на розгляд Верховної Ради України.

 

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Читайте також:

Новини

Українська драма «Мама» на міжнародному фестивалі Serial Killer у Брно

З 21 по 26 вересня у Брно відбувається кінофестиваль Serial Killer, до основного конкурсу якого увійшла і українська 4-серійна драма «Мама».

22.09.2021
об 11:41

Новини

Соціально вагомий контент – його успіх та значення для суспільства.

14 та 15 вересня, в межах офіційної програми 11-го міжнародного форуму KYIV MEDIA WEEK 2021, відбулося дві секції, присвячені створенню та дистриб'юції аудіовізуальних творів, наповнених важливими для суспільства сенсами. Обидві події були підготовлені за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

23.09.2021
об 16:44

Новини

5-й Київський тиждень критики: Програма «Фокус: Україна – Канада»

У період з 21 до 27 жовтня в кінотеатрі «Жовтень» відбуватиметься 5-й міжнародний фестиваль арт-кіно «Київський тиждень критики», в межах якого покажуть програму «Фокус: Україна – Канада». Кінокритики двох країн-учасниць обрали 6 прем’єр українського та канадського кіно, що увійшли до цієї фестивальної секції.

23.09.2021
об 13:19

Новини

Фільми «Будинок «Слово». Нескінчений роман» і «Носоріг» візьмуть участь у Варшавському міжнародному кінофестивалі

37-й Варшавський міжнародний кінофестиваль проходитиме з 8 по 17 жовтня. Нині організатори заходу оголосили програму міжнародного конкурсу, до якої увійшли дві стрічки, створені за підтримку Державного агентства України з питань кіно.

23.09.2021
об 14:14