Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Новий формат «Толоки» дозволить побатичи фільм глядачам з порушеннями зору або слуху

14.08.2020
об 15:22

20 серпня в український прокат виходить стрічка Михайла Іллєнка «Толока». Нагадаємо, що національна прем’єра фільму відбулася 10 березня цього року, проте картина не змогла вийти у прокат через закриття на карантин кінотеатрів буквально в день запланованого релізу.

Романтична балада «Толока» створена компанією «Іллєнко Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатом стрічки займається компанія Ukrainian Film Distribution.

Звукоопис та розгорнуті субтитри до трейлера та фільму зробила агенція «Доступне кіно», яка професійно створює доступні формати фільмів для людей з порушеннями слуху або зору в Україні.

«Дивитися кіно - це частина культурних прав кожної людини, незалежно від того чи має вона порушення зору або слуху. Тривалий час кіно в Україні залишалося недоступним для незрячих та нечуючих глядачів, у той час, як доступні формати кіно стали частиною світової практики. Ми надзвичайно щасливі, що тепер і українські глядачі з порушення зору або слуху зможуть вільно піти в кіно у всіх куточках країни. І одна зі стрічок, яку можна переглянути у доступних форматах – це «Толока». Крок за кроком кінематограф в Україні стає доступним для всіх людей. Наступний етап – прийняття відповідних норм, що регулюватимуть доступність аудіовізуального мистецтва для людей з порушенням зору або слуху», - коментує співзасновниця агенції «Доступне кіно» ВІКТОРІЯ ЛУЧКА.

Глядачі з порушеннями зору або слуху матимуть змогу подивитись стрічку «Толока» в будь-який зручний час у будь-якому легальному форматі (кінотеатр, телебачення, VOD-майданчики) за допомогою безкоштовних застосунків для смартфонів Earcatch та Subcatсh.Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи.

«Толока» – один з найкращих українських  фільмів, знятих за останнє десятиріччя. Автору вдалось охопити найвизначніші моменти української історії. Хочеться, щоб цей фільм подивилось якомога більше глядачів», –  наголосив генеральний директор компанії Ukrainian Film Distribution АНДРІЙ ДЯЧЕНКО.

Напередодні прокату команда фільму оголосила про спільний проєкт з фондом «Повернись живим», за умовами якого сім гривень з кожного квитка на «Толоку» будуть перераховані Фонду і спрямовані на допомогу армії.

«Цей фільм для мене звучить як гімн українського волонтерства. Тож, якщо ви колись допомагали армії та Майдану, чи брали участь в історичних подіях у будь-який спосіб, зможете відчути, що він про вас. Я гарантую, що це кіно не залишить вас байдужими. І саме тому ми погодилися з ним співпрацювати», – прокоментував співпрацю з «Толокою» засновник Фонду «Повернись живим»  ВІТАЛІЙ ДЕЙНЕГА.

Ідея створення фільму про феномен толоки, до якого ніхто раніше не звертався, з’явилася у Михайла Іллєнка 53 роки тому: після розмови з братом, відомим режисером Юрієм Іллєнком. В основу стрічки лягли  66 рядків Шевченкової балади «У тієї Катерини…», а доповнився сюжет спогадами з дитинства легендарного актора Івана Миколайчука. Силуети дійових осіб почали виростати до неочікуваних масштабів після зустрічей Михайла Іллєнка з добровольцями та волонтерами АТО, до яких режисер їздив протягом 2014-2016 років, показуючи фрагменти незавершеної «Толоки» разом з фільмом  «ТойХтоПройШовКрізьВогонь».

«Толока в Україні завжди перемагала будь-яку біду. Власне, саме про це ми й знімали наш фільм», – говорить режисер, автор сценарію та співпродюсер фільму МИХАЙЛО ІЛЛЄНКО.

За задумом режисера, першими глядачами «Толоки» стали саме військовослужбовці та мирне населення зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС). Допрем’єрний тур картини зоною ООС пройшов восени 2019 року, за підтримки Українського культурного фонду. Михайло Іллєнко та актори стрічки відвідали понад двадцять міст та селищ Донецької і Луганської областей.

 

Джерело: PR-служба фільму «Толока»

Читайте також:

Новини

Фільм-експеримент «Коханці» вийшов у прокат

Відсьогодні в українських кінотеатрах можна відвідати кіносеанс «Коханці». Цікавий факт – першим актором, якому потрапив до рук сценарій, став Джеймі Дорнан, жіноча аудиторія пам’ятає його за трилогією «50 відтінків». Актор не просто читав текст майбутнього кінопроєкту, а й мав змогу обрати собі роль. Як гадаєте, ким захотів бути відомий ловелас – спокійним та дещо мрійливим письменником чи гульвісою, душою будь-якої компанії?

13.08.2020
об 12:23

Новини

Восени у Лісабоні покажуть український детектив «Сторонній»

Нещодавно стало відомо, що український детектив «Сторонній»/Stranger режисера Дмитра Томошпольського відібрано до конкурсної програми MOTELX - Lisbon international horror film festival.

13.08.2020
об 16:21