Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Нова айдентика: Docudays UA-2021 – «Повне одужання»

12.02.2021
об 17:46

Днями Docudays UA-2021 представив концепцію наступного фестивалю, який відбуватиметься упродовж 26 березня – 4 квітня, та візуальне рішення кіноподії у світі документальних фільмів.

Айдентикою і фестивальним роликом 18-го Docudays UA займався автор мультфільмів Анатолій Сурма. Його роботи про діда й бабу викликають миттєве впізнавання – від типових життєвих ситуацій до дрібних деталей: запаркованих дитячих майданчиків, строкатих килимів чи зелених шпалер на кухні. Отже, героєм нових афішах Docudays UA став Санітар, який прийшов розповісти дідові й бабі правила самоізоляції. За словами представників міжнародного документального кінофестивалю про права людей, вони додали цьогорічній історії казковості, бо люди завжди перетворюють на казки досвід, який не можуть логічно пояснити. А ось об’ємний шрифт на жовтому тлі нагадує дизайн упаковки від ліків. Ймовірно, від тих, які принесуть усім «Повне одужання».

Отже, 18-й Docudays UA присвятили праву людини на здоров’я. Організатори фестивалю зазначають, що зробили це із цікавості дослідити й обговорити, як змінився світ і наша країна з минулого року: маски прижилися, самоізоляція стала шляхом самопізнання, всі освоїли відеоконференції для робочих зустрічей і навіть неформальних вечірок. Крім того, у звичку увійшло тримати дистанцію з незнайомими людьми, бо носієм хвороби може бути кожен. Усі вивчили слово «сатурація», а прилади для її вимірювання почали вбудовувати навіть у наручні годинники. Волонтери та волонтерки знову виявилися незамінними для виживання країни, адже постачали кисневі концентратори туди, де цього не зробила держава. Деякі родини, опинившись в ізоляції, відкрили для себе радість щирого спілкування й довіри, а деякі не витримали випробування цілодобовою близькістю. В усьому світі зросла кількість випадків домашнього насильства.

Docudays UA-2021 запропонує зануритися глибше в не очевидні процеси нових явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії за переглядом нового документального кіно, беручи участь у правозахисних та міждисциплінарних подіях. Говоритимуть учасники кіноподії про нову міфологію, пов’язану з виникненням Covid-19, про зміни в суспільстві, зокрема у подоланні бідності, корпоративній етиці, у сфері медичного обслуговування, комунікаціях, і про те, від яких прав людини довелося відмовитися в обмін на охорону здоров’я суспільства. Також про те, яку роль відіграє імунна система у новій реальності коронакризи. Подискутують про ментальну гігієну і з’ясують, з якими проблемами наразі звертаються люди до психологів. Дізнаються, чи мають доступ до медичних послуг та реабілітації люди в умовах збройного конфлікту на Сході України та в анексованому Криму. Разом з експертами проаналізують медицину болю і користь від медичного канабісу, а також на цьогорічному Docudays UA розпочнуть нову кампанію «За дотримання прав майбутніх матерів та батьків у пологових будинках».

 

 

Джерело: Docudays UA

 

Читайте також:

Новини

Sundance оголосив переможців 2021 року

Церемонії вручення нагород фестивалю Sundance відбулась в онлайн-форматі. Стрічка «Кода» / CODA режисерки Сіан Гідер стала першим фільмом в історії фестивалю, який отримав Гран-прі журі за режисерську роботу та Приз глядацьких симпатій у категорії «Ігрове американське кіно».

03.02.2021
об 17:01

Новини

Скоро в кіно: Анімації, повернення Хоббіта та карантинні теми

З 4 лютого в кінотеатрах оновиться репертуар. На глядачів чекає декілька фільмів, в яких режисери запропонують їм поглянути на тему пандемії під іншим кутом, а ще розкажуть, як можна було «розважатися» під час локдауну. Проте не варто цього повторювати вдома, краще взяти дітей і сходити на одну із анімацій, яких на цьому тижні буде вдосталь.

03.02.2021
об 18:11

Новини

The Guardian висловили своє бачення перспектив Джеймса Ґанна повернути «Загін самогубців» до життя

Режисеру «Вартових Галактики» дали ще одну строкату команду, яка має перетворитися на касове золото, але цього разу його завдання виглядає набагато тяжчим.

07.02.2021
об 17:37

Новини

У березні в кіно показуватимуть надихаючу драму «Друзі назавжди»

Фільм режисерки Ґабріели Кавпертвейт «Друзі назавжди» вийде в український кінотеатральний прокат 11 березня.

08.02.2021
об 12:23

Новини

У лютому нуарний детектив «Схованки» побачили італійські глядачі

Прем’єра українського мінісералу відбулася в Італії на Rai 4.

10.02.2021
об 13:28