Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Німі ночі» в Одесі: Фільми у супроводі сучасної музики

02.09.2021
об 16:44

В Одесі 11 та 12 вересня відбуватиметься 10-й Фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі ночі».

Історія фестивалю, що проходив у Києві та Одесі налічує більше 60 німих фільмів (значна частина з яких раніше вважались втраченими) в живому музичному супроводі музикантів з України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Азербайджана, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Мексики та Японії. За роки проведення «Німі ночі» став найбільшим фестивалем німого кіно в Східній Європі та головним українським архівним кінофестивалем, заживши славу вишуканого та інтелектуального дійства.

Цьогоріч локаціями та співорганізаторами фестивалю стануть Музей сучасного мистецтва Одеси та «Зелений театр».

Програма заходу 11 вересня

О 18:30 «Німі ночі» відкриють pop-up виставкою постерів усіх років фестивалю в Музеї сучасного мистецтва Одеси. Виставка триватиме два дні, вхід вільний.

О 19:30 в дворику Музею відбудеться камерний показ кінопрограми Довженко-Центру «Міські симфонії: експериментальна урбаністика 1920-х» в музичному супроводі наживо в виконанні одеської композиторки Роксани Смирнової.

Міська симфонія – унікальний кінодокументальний жанр, що народився в 1920-х роках, коли на хвилі загального захоплення кіно, почали з’являтися кінострічки, документальні за своєю суттю, експериментальні за змістом та поетичні за настроєм. В програмі буде показано фільми, що зафіксували молодість європейських міст – Тбілісі, Лондона, Нью-Йорка, Ніцци.

 

Програма заходу 12 вересня

О 19:00 в «Зеленому театрі» розпочнеться основна програма фестивалю. З огляду на ризики карантинних обмежень вона триватиме впродовж одного дня, проте, традиційно, в рамках музичних кіноперформансів, присвячених видатним зіркам німого кіно.

Перший сет фестивалю, присвячений українсько-німецькій зірці німого кіно Ксенії Десні, розпочнеться показом мелодрами «Карусель», знятої в Швеції в 1925 році голлівудським кінорежисером українського походження Дмитром Буховецьким, в супроводі одеського джазового тріо Андрія Показа.

В рамках другого сету фестивалю, присвяченого українській та французькій зірці німого кіно Наталі Лисенко, демонструватимуть французьку стрічку режисера Жана Епштейна «Подвійне кохання» (1925) в супроводі київського композитора та діджея Олексія Подат.

Третій сет фестивалю складе шедевр українського кіноавангарду – кіносимфонію «Навесні» (1929) режисера Михаїла Кауфмана в супроводі іменитого українського композитора Олександра Кохановського.

 

Джерело: Довженко-Центр

Читайте також:

Новини

11-й KMW: Анонс секції про тренди світової контент-індустрії

11-й Міжнародний медіафорум KYIV MEDIA WEEK та міжнародна аналітична компанія K7 Media презентують спільну секцію про тренди світової контент-індустрії.

30.08.2021
об 14:23

Новини

Спецпроєкт «Про кіно без меж» до 30-річчя Незалежності України

У форматі інтерв’ю глядачі дізнаватимуться про сучасний кінематограф. Платформа онлайн-телебачення Київстар ТБ, група 1+1 media та новинний ресурс ТСН.ua об’єднують зусилля, аби разом створити серію публікацій визначних діячів кіносфери за останні 30 років незалежної України. Проєкт, який матиме назву «Про кіно без меж», об’єднає понад 10 історій провідних українських акторів, режисерів, операторів, сценаристів, продюсерів та ідейників, які активно впливають на розвиток сучасного кінематографу та руйнують будь-які межі й стереотипи.

31.08.2021
об 16:06

Статті

Фільмуймо в Україні: запрошує Хмельниччина

У вересні цього року Хмельниччина гостинно запрошує жителів України на Перший Хмельницький кінофестиваль.

02.09.2021
об 11:52