Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Незабаром у кіно прем’єра стрічки «Юкі» про українців у NHL

06.10.2020
об 18:22

Фільм «Юкі» розповідає історії видатних хокеїстів українського походження, які формували найвідомішу в світі хокейну лігу NHL. Фільм документальний і має символічну назву.

 

Саме Uке або, як в оригінальній назві фільму «Юкі» - це скороченя від назви Ukrainians. У Північній Америці так називають вихідців із України.

 

«В основі фільму — виняткове дослідження творчої команди проєкту. Як з’ясувалося, на кільцях Кубка Стенлі — головному трофею ліги світу NHL — масово зафіксовані прізвища українських гравців. Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. Кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України», - розповів продюсер та  режисер проєкту ВОЛОДИМИР МУЛА.

 

Героями стрічки стали хокеїсти, що у різні епохи здобували світову славу, зокрема, серед них є неодноразові володарі Кубка Стенлі, гравці таких команд, як: Philadelphia Flyers (Орест Кіндрачук), Boston Bruins (Іван Буцик), New Jersey Devils (Брюс Драйвер та Кен Данейко), Pittsburgh Penguins (Джеф Чикрун), Chicago Black Hawks (Ерік Нестеренко), Toronto Maple Leafs (Еді Шах), Tampa Bay Lightning та Pittsburgh Penguins (Руслан Федотенко), а ще найкращий хокеїст усіх часів – Іван Грецький. Глядачі також побачать сина славетного воротаря Тараса Савчука — Джеррі і хокейного аналітика Келлі Груді. Зйомки відбувалися протягом трьох років у Канаді, США, Білорусі та Україні.

 

«Завдання було не з легких: протягом довгих місяців я працював з міжнародними архівами, намагався взяти інтерв’ю у хокейних зірок по всій Північній Америці. Завдяки допомозі сотень абсолютно різних людей, які палко підтримували ідею, мені вдалося реалізувати цей проєкт», - зазначив ВОЛОДИМИР МУЛА.

 

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України.

Прем’єра стрічки в українських кінотеатрах очікується 3 грудня 2020 року.

 

Джерело: B&H film distribution

Читайте також:

Новини

КМКФ «Молодість»: Прем’єра документального фільму «Поїзд «Київ-Війна»

У День державного прапора, 23 серпня, на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» відбудеться прем’єрний показ документального фільму Корнія Грицюка «Поїзд «Київ-Війна». Стрчку показуватимуть у кінотеатрі «Жовтень» о 19:00.

23.08.2020
об 14:17

Новини

Українська стрічка стала «Найкращим документальним фільмом» у Німеччині

Стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» української режисерки Ірини Цілик отримала ще одну нагороду.

03.09.2020
об 15:09

Новини

Творча група презентувала документальний фільм «Де ти, Адаме?»

Вчора в Києві за участі творчої групи в кінотеатрі «Жовтень» відбувся спеціальний показ української документальної стрічки «Де ти, Адаме?». Нагадаємо, режисером стрічки виступив Олександр Запорощенко, а продюсером – протидиякон Олександр Пліска.

04.09.2020
об 17:29

Новини

Документальний фільм «Жінка» виходить в український прокат

Стрічка розповідає історії 2000 жінок з усього світу. Жінки говорять про роботу, освіту, ставлення до свого тіла та сексуальність. Вони діляться спогадами зі свого життя, інколи кумедними, інколи жахливими. Знаходять в собі сили та розповідають про найболючіше та найглибше, довірившись авторам стрічки.

24.09.2020
об 11:13