Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Не та людина»: подкаст про українського серійного вбицю у вільному доступі

14.11.2021
об 11:01

Історія серійного вбивці Сергія Ткача, який 25 років поспіль полював на дівчат і молодих жінок, переважно школярок віком 8-12 років. За словами маніяка, за цей час він вбив і зґвалтував понад 100 жертв, а слідству – коли вже після арешту та зізнання Ткача збирали доказову базу, – вдалося довести 37 епізодів. За злочини Ткача покарали як мінімум дев’ять безвинних чоловіків.

Одного засудили до розстрілу, інший помер від хвороб, відбувши у колонії 15 років, когось звинуватили у вбивстві родички, когось – власної доньки – всі вони відбували покарання, за злочини, які не скоювали. Справа Сергія Ткача – це історія знищених життів, скалічених доль і злочинів правоохоронної системи, що триває й дотепер. 

Подкаст «Не та людина» – масштабний багатошаровий проєкт з десятками аспектів болючих і важливих тем. 

 

Авторки подкасту – креативна продюсерка FILM.UA Олеся Лук’яненко (телесеріали «Схованки», «І будуть люди») та журналістка Анастасія Рахманіна (головна редакторка Media Business Reports) – у своєму проєкті концентруються на темах справедливості слідства та судочинства, реінтеграції у суспільство колишніх в’язнів (зокрема хибно обвинувачених), протидії безкарності слідчих та бездіяльності суддів. 

 

Вони відвідали місто Пологи, де історія Сергія Ткача завершилась, та Житомирську установу виконання покарань № 8, де він відбував довічне покарання. Поспілкувалися з більш ніж двадцятьма героями, інтерв’ю з якими увійшли до подкасту: несправедливо засуджені за злодіяння Ткача Яков Попович, Микола Демчук і Віталій Каїра; адвокатка Ірина Дерев’янко, що захищала у суді п’ятьох з дев’яти «не тих людей», для двох спромоглася добитися відшкодування і вже 10 років добивається компенсації для третього; Анатолій Шайда — екскерівник спеціальної групи Генпрокуратури, котра зібрала доказову базу 37 доведених вбивств Ткача; адвокат, ексстарший слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління МВС України Руслан Сушко та криміналіст-психолог, завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрій Ірхін, які свого часу входили до групи, що фактично створила українську теоретичну й практичну школу «маніякознавства», котра нині занепала; правозахисник Андрій Діденко, що внаслідок сфабрикованого звинувачення провів за ґратами вісім років, отримав там юридичну освіту, а сьогодні консультує в’язнів щодо їхніх прав і можливостей оскарження вироків; Олексій Загребельний, керівник благодійної організації FREE ZONE, що системно займається проблемами засуджених в Україні.

 

Скільки безвинних українців перебувають за ґратами через сфальсифіковані звинувачення? Статистика вражає: майже 30% звинувачених потрапляють під приціл правоохоронних органів випадково, через виконання «плану посадок». І в суді їм немає на що сподіватися, адже виправдувальних вироків в Україні менше 1%. 

Подкаст «Не та людина» складається з шести епізодів. Прослухати їх можна на провідних подкаст-майданчиках  і YouTube-каналі партнера The Ukrainians Media , а також на майданчику НВ Подкасти і в застосунках медіасервісу MEGOGO для Apple  та Android. Проєкт створений за підтримки Українського культурного фонду у партнерстві з The Ukrainians Media та FILM.UA. 

Наразі студія FILM.UA спільно з міжнародним дистрибутором APC працює над розробкою восьмисерійного серіалу на основі історії невинно засуджених за злочини Ткача.

Джерело: FILM.UA


 [A1]

Читайте також:

Новини

Наративний подкаст: Відбулася прем’єра першого аудіосеріалу від MEGOGO

Онлайн-платформа розпочинає власне виробництво аудіосеріалів. Сьогодні представники MEGOGO презентували свій перший проєкт про Куренівську трагедію, робота над яким тривала близько 3 місяців.

23.02.2021
об 13:30

Новини

З'явився новий подкаст для медійників «У мене було!»

Розповіді про досвід, обговорення проблем індустрії аудіовізуального контенту та роботи креативного продюсера загалом – усе це тепер можна почути на спеціальному подкасті.

28.10.2020
об 13:13

Новини

Діяльність Eurimages висвітлюватиметься в подкасті

Власним досвідом у кожному новому випуску подкасту, що створено Eurimages спільно із виданням Cineuropa, ділитимуться продюсери фільмів, яких підтримав Європейський фонд. Крім того, вони розповідатимуть про найкращі практики та надихатимуть на участь у кіноколаборації в Європі та за її межами.

09.04.2021
об 15:08