Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» відкрила прийом фільмів

30.07.2021
об 12:09

Четвертий рік поспіль в Україні пройде Національна премія кінокритиків «Кіноколо», яка вже оголосила про початок прийому фільмів. Із деякими змінами стрічки приймаються до 27 серпня.

До розгляду комітетом Премії другий рік поспіль можуть допускатися стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах, адже у 2020–2021 роках через пандемію спричинену COVID-19 були певні обмеження для прокату та фестивальної дистриб’юції. Отже, приймаються фільми, що були вперше показані в Україні (в прокаті чи на фестивалі) в період 1 жовтня 2020 року – 30 вересня 2021 року, або ж такі, що були вироблені в зазначений період. Не можуть бути висунуті на здобуття Премії стрічки, які номінувалися на неї раніше.

Цього року також впроваджено дві нові номінації – за Найкращий сценарій та «За досягнення».

У номінації за Найкращий сценарій можуть бути висунуті ігрові повнометражні та ігрові короткометражні фільми.

У номінації «За досягнення» кандидатури висуваються дійсними членами комітету Премії. Це можуть бути українські автори робіт про українське чи зарубіжне кіно, а також зарубіжні автори робіт про українське кіно – кінокритики, кінознавці, журналісти, куратори, блогери тощо. Роботи можуть бути різного формату (публікація, монографія, виставка, блог тощо), опубліковані або публічно представлені в період 1 серпня 2020 року – 31 липня 2021 року.

Подання заявок на здобуття Національної премії кінокритиків «Кіноколо» відбувається через форму на сайті Київського тижня критики. Прийом фільмів та заявок для номінації «За досягнення» триває до 27 серпня включно.

Нагадаємо, Національна премія кінокритиків «Кіноколо» – щорічна премія, заснована в 2018 році, що визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Премія присуджується в 10-ти номінаціях: за найкращі повнометражний ігровий фільм, короткометражний ігровий фільм, документальний фільм, анімацію, режисера, акторку, актора, сценарій, а також у номінаціях «Відкриття року» та «За досягнення». Церемонія нагородження відбудеться в межах відкриття Київського тижня критики 21 жовтня.

 

Переможці попередніх років в номінації «Найкращий фільм»:

2020 рік – «Атлантида» Валентина Васяновича;

2019-й – «Додому» Нарімана Алієва;

2018-й – «Донбас» Сергія Лозниці.

 

Переможців премії визначає комітет Національної премії кінокритиків. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ, та автори, чиї тексти та аналітичні матеріали публікуються в українських ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 45 членів.

Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх фільмів, які відповідають умовам премії, та авторів робіт про кіно члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців, які оголошуються під час церемонії відкриття Київського тижня критики.

У 2021 році проведення «Київського тижня критики» заплановано на 21-27 жовтня.

Зазначимо, організаторами Національної премії кінокритиків «Кіноколо»  виступають Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Джерело: «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Новини

«Нове українське кіно»: 7 найкращих вітчизняних стрічок покажуть в кінотеатрах у серпні

До 30-ї річниці Незалежності України в кінотеатрах країни покажуть найкращі сучасні фільми національного виробництва. Покази в межах проєкту «Нове українське кіно» розпочнуться з 19 серпня.

21.07.2021
об 15:31

Новини

Розклад форуму аудіовізуального сектора ДУБЛЬ #1

Попереду два насичені дні, принаймні у власників квитків на форум аудіовізуального сектора ДУБЛЬ #1. На що чекати та в який час учасникам події упродовж 20 годин?

26.07.2021
об 18:28

Новини

В Україні фільмуть комедію «Сусідка» за сценарієм Ірени Карпи

Днями творча група романтичної комедії «Сусідка» вийшла на знімальний майданчик. Виробництвом фільму, сценарій якого написала українська письменниця та музиканта Ірена Карпа, займається компанія F Films за підтримки Державного агентства України з питань кіно та телеканалу «1+1».

28.07.2021
об 15:39