Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Національна кінематека України» в онлайні

24.12.2021
об 11:17

Створили онлайн-каталог фільмів виробництва «Національної кінематеки України”. “Національна кінематека України” є правонаступницею всесвітньо відомої Київської кіностудії науково-популярних фільмів. А створення онлайн-каталогу є першим кроком до повернення унікальної спадщини “Київнаукфільму” та “Національної кінематеки України” до культурного обігу.
 

Основу онлайн-каталогу становить опис архіву кіноплівок, що зберігаються у сховищі “Національної кінематеки України”. Цього року архів було вперше впорядковано та каталогізовано. В процесі було віднайдено понад 11 тисяч одиниць зберігання кіноплівки, серед яких - унікальні матеріали, копії яких відсутні в інших кіноархівах України та світу. 

Онлайн-каталог містить зведені дані з усіх архівних установ України, де зберігаються фільми виробництва “Національної кінематеки України” (Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного, Довженко-Центр та власне “Національна кінематека України). 

Київська кіностудія науково-популярних фільмів була заснована 1941-го року. Окрім документальних та наукових фільмів, студія з 1959 року спеціалізувалася на виробництві анімаційних фільмів, чимало з них стали класикою української та світової анімації. Фільми кіностудії “Київнаукфільм” здобули понад 300 призів на кінофестивалях по всьому світу. На початку 1990-х років на базі “Київнаукфільму” виникли дві студії: “Укранімафільм” та “Національна кінематека України”. Наприкінці 1990-х виробництво фільмів практично припинилося, невдовзі кіностудія опинилася на межі банкрутства. Унікальний архів кіностудії було збережено на території “Національної кінематеки України”, проте він протягом багатьох років перебував у непридатних умовах.

Створення онлайн-каталогу дозволить розпочати масштабне дослідження кінематографічної спадщини кіностудій “Київнаукфільм” та “Національна кінематека України, що включатиме оцифрування унікальних матеріалів, створення архівних програм та їхню презентацію на українських та міжнародних кінофестивалях.

Команда проекту: Олександра Бузько, Світлана Зінов’єва, Люба Кнорозок, Олексій Кучанський, Олексій Радинський, Анастасія Сопік, Руслан Співак, Тарас Співак, Олександр Телюк. Проект здійснено за підтримки Українського культурного фонду.

Зведений онлайн-каталог фільмів виробництва “Національної кінематеки України” відтепер доступний усім зацікавленим за адресою https://catalogue.nku.org.ua/.

Джерело:  Kinotron Group

Читайте також:

Новини

Docudays UA відкриває прийом заявок для українських документалістів на участь у шоукейсі Ukrainian Doc Preview

Уже вчетверте Docudays UA відкриває для українських документалістів та документалісток прийом заявок на участь у шоукейсі Ukrainian Doc Preview. У березні, під час 19 Docudays UA, відбудеться презентація документальних повнометражних фільмів, які перебувають на стадії виробництва або поствиробництва. У результаті презентації експерти оберуть переможців Ukrainian Doc Preview, які традиційно отримають низку нагород.

10.12.2021
об 16:43

Новини

Відкрито акредитацію на Зимовий Кіноринок Одеського Міжнародного Кінофестивалю

Зимовий Кіноринок Одеського Міжнародного Кінофестивалю пройде з 22 до 24 лютого у столиці, в кінотеатрі Kinopark. На Зимовому Кіноринку промо-матеріали найочікуваніших стрічок 2022-2023 року представлять дистриб’юторські компанії Артхаус Трафік, Кіноманія, Film.ua, SVOE kino Distribution, VLG.FILM та інші.

20.12.2021
об 18:17

Новини

Список, який змушує задуматися: 30 фільмів-характеристик періоду незалежності України

Європейська кіноакадемія та фестиваль goEast склали список з 30 фільмів, які характеризують три десятиліття “пострадянського” кінематографу. У цій добірці відсутні такі відомі імена, як Анджей Вайда, Кіра Муратова чи Отар Іоселіані, натомість до переліку увійшли документальні фільми “Блокада” Сергія Лозниці та “Рідні” Віталія Манського.

21.12.2021
об 16:09