Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

На кінофестивалі в Трансильванії відзначили україно-румунський документальний фільм

17.08.2020
об 14:35

Міжнародна федерація кінокритиків FIPRESCI Award на 19-му Міжнародному кінофестивалі у Трансильванії (Transilvania IFF) призначила нагороду українсько-румунській документальній стрічкці Адріана Пірву та Олени Максьом «Не все буде добре» / Everything Will Not be Fine / Totul nu va fi bine.

З 31 липня по 9 серпня у місті Клуж-Напока (Румунія) відбувалася 19-й Міжнародний кінофестиваль у Трансильванії (Transilvania IFF), на якому міжнародні кінокритики помітили українсько-румунський документальний фільм «Не все буде добре».

«Нагорода від FIPRESСI – це ще одна вагома відзнака українського, – зокрема, документального, – кінематографа і його потужного розвитку останніми роками. Упевнений, що на цей яскравий твір очікує ще багато міжнародних нагород», - зазначив кінознавець та кінокритик, арт-директор Української Кіноакадемії АЛІК ШПИЛЮК.

В основу сюжету фільму «Не все буде добре» покладено реальну історію молодої румунської дівчини, яка на 6-му місяці вагітності 25-го квітня 1986 року відправилась в Україну на екскурсію. Наступного дня, після її прибуття, вибухнув 4-й реактор найбільшої в Європі атомної електростанції, викидаючи в небо хмари радіоактивного пилу. У кінці липня повністю сліпим народився Адріан Пірву, син цієї молодої румунки, яка подорожувала Україною і дізналася про Чорнобиль тільки після повернення додому. Лише в результаті фантастичної материнської жертовності й зусиль лікарів дитині частково повернули зір.

Фільм є своєрідним нотатником напівсліпого сьогодні кінорежисера, члена Чорнобильської спільноти, який 3 років потому подорожує Україною та Білоруссю і шукає своїх «співвітчизників» із чорнобильського покоління.

Кінопроєкт спільного українсько-румунського фільму з робочою назвою «Народжені квітнем» / Our special birthday став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисерами та співавторами сценарію стрічки стали Адріан Пірву (Румунія) та Олена Максьом (Україна), продюсери Олена Єршова (Україна) та Адріана Соломон (Румунія). Виробництво TATO FILM (Україна), Hi Film (Румунія), Мікрофільмом (Румунія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Румунського центру кінематографії, MEDIA-Creative Europe, Румунського телебачення (TVR).

 

Джерело: Пресслужба Державного агентства України зпитань кіно

Читайте також:

Новини

Від освітнього контенту до вражаючих пригод: Дитяча програма фестивалю анімації LINOLEUM

Перші кроки в розвитку емпатії, вибудовування стосунків з внутрішнім «Я», а ще зі світом навколо та людьми, що поруч. Маленьким особистостям все це легше зрозуміти через мультик. Анімація, що викличе щирий сміх, захоплення і здивування від неочікуваної розв'язки сюжету може бути кориснішою, ніж десятки нудних розмов на складні теми з дорослими. Тож Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM пропонує зовсім юним глядачам та їхнім батькам кращу світову анімацію у спеціальній дитячій програмі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM.

13.08.2020
об 10:49

Новини

«Відкрита ніч. Дубль 23» назвала переможців

Вчора на столичному «Арт-Причалі» відбулась церемонія нагородження учасників конкурсної програми кінофестивалю «Відкрита ніч». Цікаво, що у цьому році головний приз поділено навпіл.

15.08.2020
об 11:47

Новини

49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» назвав імена журі

З 22 по 30 серпня проходитиме 49-й Київський Міжнародний кінофестиваль «Молодість», на який можна придбати абонементи, які розділені на три категорії: Студенти, Синефіли та Індустрія. Сьогодні організатори заходу оголосили імена журі конкурсних програм. Отже, давайте дізнаємось, хто обиратиме кращі фільми у Міжнародному та Національному конкурсах, а також у програмі Sunny Bunny.

17.08.2020
об 11:45