Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

На Каннському кінофестивалі розпочав роботу Український павільйон

17.05.2022
об 17:01

Сьогодні, 17 травня, на кіноринку Каннського кінофестивалю розпочав роботу Український національний павільйон, що представить світовій кіноспільноті потужності нашої кіногалузі та можливості для співпраці, підніме важливі питання часів війни, а також проведе благодійний вечір-аукціон на підтримку України.

Український національний павільйон, що представить світовій кіноспільноті потужності нашої кіногалузі та можливості для співпраці, підніме важливі питання часів війни, а також проведе благодійний вечір-аукціон на підтримку України.

"Цьогоріч організація Українського павільйону відбувалася за надзвичайно складних умов і ми дуже вдячні українській кіноспільноті за єдність, розуміння та кооперацію зусиль. Україна у Каннах продовжить відстоювати свої інтереси на культурному фронті, а українська кіноіндустрія представить виробничі та контентні потужності та відкритість до міжнародної співпраці – навіть за умов війни", - зазначила Голова Держкіно Марина Кудерчук.

Спеціально для роботи Українського павільйону підготовлений інтерактивний каталог із більш ніж 200 українських проєктів і сервісів, які зараз може надавати закордонним партнерам наша держава.

На церемонії відкриття Каннського кінофестивалю із промовою виступив і Володимир Зеленський. У своєму виступі він посилався на силу кінематографу під час Другої світової війни. Зокрема президент України згадав фільм Чарлі Чапліна Великий диктатор, який висміяв нацистського лідера Адольфа Гітлера.

«Нам потрібний новий Чаплін, щоб сьогодні довести, що кіно не німе. Чи замовкне кіно чи заговорить? Чи може кіно залишитися поза цим? Ми продовжуємо боротися. Ми не маємо іншого вибору, крім як продовжувати боротися за нашу свободу. Зрештою, ненависть зникне, а диктатори помруть», - сказав Зеленський.

У програмі Українського павільйону:

19 травня – дискусія Cancelling Russian Culture: Cinema as an Instrument of Russian Propaganda and War.

Російська кіноіндустрія, серед іншого, відіграла не останню роль у дегуманізації українців, заперечуючи наше існування, нашу мову та культуру, зображуючи нас як “нацистів” і ворогів росії. Під час дискусії представники української кіноспільноти обґрунтують позицію нашої держави щодо неприпустимості сьогодні давати можливість представникам країни-агресора бути присутніми на міжнародній культурній арені. Подія відбудеться у партнерстві з Американським павільйоном.

20 травня – презентація Discover Ukraine. Спікери розкажуть про можливості для співпраці з нашою державою навіть за умов війни: зокрема – в галузях постпродакшену, анімації, VFX, адаптації, сервісів для кіно, що зараз доступні для роботи. Буде презентований шоуріл найсвіжіших українських проєктів різних жанрів, доступних для придбання чи копродукційних ініціатив. На презентації представлять також Спеціальний рахунок для пожертв, створений з метою порятунку української аудіовізуальної індустрії та забезпечення роботою наших кінематографістів.

22 травня в межах роботи Українського павільйону відбудеться дискусія Women In Industry, присвячена темі гендерного питання в українській та світовій кіноіндустрії. До розмови долучиться Сахра Карімі (Sahraa Karimi) – афганська кінорежисерка та перша жінка-очільниця державної кінокомпанії Afghan Film Organization, якою вона керувала до захоплення Кабулу Талібаном. Спікерки обговорять різні аспекти гендерного питання в кіногалузі й розглянуть його крізь призму війни, знайому, на жаль, як українським, так і афганській учасницям дискусії.

24 травня Український павільйон представить благодійний вечір-аукціон: гостям фестивалю буде надано можливість зробити свій внесок у збереження свободи й незалежності української держави та долучитись до збору коштів, котрі будуть спрямовані на підтримку України.

Ювілейний 75-й Каннський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 17 до 28 травня 2022 року. Український національний павільйон на Каннському кіноринку Marché du Film організовано спільними фінансовими зусиллями держави та представників кіноіндустрії: Державного агентства України з питань кіно, Асоціації кіноіндустрії України, FILM.UA Group, компаній “Кіноквартал”, Solar Media Entertainment, “УкрКіноФест”, Trident Production Network, Prime Story Pictures та “Спілка підприємців теле та кіноіндустрії”.

 

Джерело: Держкіно України

Читайте також:

Новини

Зірки NHL з фільму «ЮКІ - ІСТОРІЯ ПЕРЕМОГ ВІЛЬНИХ УКРАЇНЦІВ» збирають кошти на допомогу Україні

24 квітня у м. Балтимор у кінотеатрі Flagship Cinemas Eastpoint відбулась північно-американська прем’єра документальної стрічки Володимира Мули UKE - The Untold Story of Hockey Legends про українських хокеїстів NHL. Показ був благодійним, всі зібрані кошти будуть передані на потреби ЗСУ.

27.04.2022
об 11:47

Новини

«За війну я плакала двічі»: Ірма Вітовська – про волонтерство

«За війну я плакала двічі. Вперше, коли розбомбили театр у Маріуполі. Тоді з мене вийшло все накопичене. Вдруге, коли вдарили по вокзалу в Краматорську. А от побачене в Бучі викликало злість і бажання сатисфакції», - розповіла акторка Ірма Вітовська.

26.04.2022
об 11:20

Новини

«Терикони» Тараса Томенка відзначили на кінофестивалі GOEAST

Документальний фільм Тараса Томенка "Терикони" про дітей, долі яких зруйновала війна на Сході України, отримав дві нагороди міжнародного кінофестивалю GoEast у Вісбадені.

26.04.2022
об 16:09