Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

На європейський кіноринок Connecting Cottbus їдуть два українські фільми

17.09.2021
об 12:41

Упродовж 2 – 7 листопада відбуватиметься Film Festival Cottbus, в рамках якого традиційно проходитиме один із найавторитетніших європейських кіноринків копродукції Connecting Cottbus (COCO). Він орієнтується переважно на кіно Східної Європи. У 2021 році учасниками ринку стали 19 кінопроєктів, презентація яких відбуватиметься онлайн впродовж 3 – 5 листопада.

Два українські фільми, які створюються за підтримки Державного агентства України з питань кіно, відібрано до участі в Connecting Cottbus. Ними стали стрічка Марини Ер Горбач «Клондайк», яку представлять у секції work in progress cocoWIP 2021, і кінопроєкт Нарімана Алієва ORTALAN, презентація якого відбуватиметься у секції пітчингів cocoPITCH 2021.

Авторська соціальна драма режисерки, авторки сценарію та продюсерки Марини Ер Горбач «Клондайк» розповідає про три дні з життя родини, яка опинилась перед складним вибором: чи можуть близькі люди з різним минулим іти у спільне майбутнє. Однією з драматургічних ліній фільму є події, пов’язані з катастрофою літака МН-17, що сталася в липні 2014 року.

У фільмі головні ролі виконують: Оксана Черкашина, Сергій Шадрін і Олег Щербина.  Виробництвом займається компанія KEDR FILM. Кінопроєкт є одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. У травні 2021 року стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримала Туреччина в категорії міжнародної копродукції.

Кінопроєкт Нарімана Алієва ORTALAN присвячено трагічним подіям, які відбувалися у Криму у травні 1944 року – депортації кримських татар. За сценарієм, Ісмаїл, повернувшись із гір у рідне село Орталан, знаходить його порожнім. Розгублений юнак вирушає на пошуки своєї сім’ї та відповідей.

Виробництвом стрічки займається ТОВ «ФОРФІЛМЗ», продюсери – Володимир Яценко та Анна Соболевська, проєкт став одним із переможців 17-го конкурсного відбору Держкіно. Початок фільмування заплановано на літо 2022 року.

 

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Читайте також:

Новини

Фільм «Цензорка», знятий за участі України, став призером

Стрічка «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії отримала Приз за Найкращий сценарій у секції «Горизонти» 78-го Венеційського кінофестивалю.

13.09.2021
об 10:37

Новини

Програма кінофестивалю Kharkiv MeetDocs 2021

Днями організатори ювілейного кінофестивалю Kharkiv MeetDocs оголосили конкурсну програму фестивалю. П’ятий Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs пройде з 26 вересня по 2 жовтня 2021 року у гібридному форматі, тож фільми можна буде переглянути як офлайн, так і онлайн.

14.09.2021
об 17:08

Новини

Голова УКФ Владислав Берковський: «Фільми про видатних діячів української культури – це важливий елемент культурної дипломатії, їх має бути більше»

Днями в ІА «Укрінформ» відбулася пресконференція, присвячена новому сезону серіалу «Гра долі». Участь у заході взяли виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський, незмінна ведуча проєкту і сценаристка Наталка Сопіт, український режисер Василь Вітер та інші члени знімальної групи проєкту. Однією із запрошених гостей стала фахівчиня з маркетингу змін Дзвенислава Новаківська – правнучка одного із героїв нового сезону, талановитого львівського художника Олекси Новаківського.

17.09.2021
об 11:40