Трейлери та відео
Популярні пости
23 серпня у кінотеатрі «Жовтень» в рамках 49-го КМКФ «Молодість» (неділя) о 19:00 розпочнеться прем’єрний показ документального фільму Корнія Грицюка «Поїзд «Київ-Війна». Виробництвом стрічки займалася кінокомпанія EasyLiving Films, продюсер - Сергій Пудіч.
Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку – невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається лінія фронту. Півдоби у вагонах пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру. «Поїзд: Київ - Війна» - це повнометражна документальна історія потяга «Київ - Костянтинівка», з унікальними долями, болем, спогадами, таємницями та надіями його пасажирів. Всі вони є історією сучасної України.
«Я народився в Донецьку, столиці Донбасу, і прожив там більше двадцяти років. Я вірю, що цей фільм здатний змусити українців розмовляти між собою. Після місяців зйомок у потязі, я зрозумів, що більшість людей в моїй країні хочуть миру. На жаль, російська пропаганда зробила свою справу і поставила частину українців один проти одного. Тим не менш, у цьому потязі я побачив людей навіть з дуже різними поглядами, які говорили про спільне – про мирне життя. Цей фільм - це спроба поговорити про майбутнє, про те, як нам жити, коли закінчиться війна. Рано чи пізно всі війни закінчуються, політики змінюються, але люди залишаються. Цей фільм про людей, які вижили і продовжують жити з усіма жахами війни, яка триває вже більше п'яти років», - розповів режисер фільму «Поїзд:Київ-Війна» КОРНІЙ ГРИЦЮК.
За його словами, документальна кіноробота фільмувалася протягом двох місяців у поїзді «Київ – Костянтинівка» зі справжніми пасажирами, більшість з яких не хотіли спілкуватися зі знімальною групою. Найбільше людей лякала ідея говорити щось на камеру про політику та війну.
«Ми познайомилися майже з усіма командами, які працюють на цьому потязі. З деякими пасажирами зустрічалися в різних поїздках. Всі ці люди зовсім різні, але кожного з них зачепила війна. Нічний потяг - це метафора швидкості, метафора змін, які не завжди на добре. Сьогодні ви в спокійному Києві, мегаполісі з туристами, де працюють аеропорти. І лише за одну ніч у дорозі, ви вже на Донбасі, де літаки збиті ракетами, де покинуті житлові приміщення, аеропорти та станції зруйновані. Наш фільм - це нагадування усім і перш за все самим собі - мир і війна набагато ближче один від одного, ніж це здається», - резюмує КОРНІЙ ГРИЦЮК.
Виробництво фільму відбувалося за фінансової допомоги від Українського культурного фонду та за підтримки АТ Українська Залізниця. Зйомки проходили в поїзді №126, сполученням Київ-Костянтинівка, а також на залізничних вокзалах Києва, Костянтинівки та ін. Героями стрічки є звичайні пасажири, які поділилися своїми історіями та роздумами на актуальні теми сьогодення. Зйомки фільму супроводжувалися медіа кампанією, направленою на ініціювання суспільного діалогу.
Після прем’єри стрічки у глядачів буде можливість поспілкуватися з творчою групою проєкту, а саме з режисером фільму Корній Грицюк, крівницею проєкту Наталією Ісаєвою-Урбан, оператором фільму Кирилом Лазаревичем, головним звукорежисером фільму Василем Євтушенко, адміністратором зйомок Богданом Чумаком та керівником команди аерозйомки Русланом Бєляєвим, а також з деяким героям фільму і представникам Української Залізниці, які брали участь у зйомках.
Повторний показ стрічки в рамках 49-го КМКФ «Молодість» відбудеться 29 серпня о 16:00 в кінотеатрі Жовтень.
Джерело: PR-служба фільму «Поїзд «Київ-Війна»
17.08.2020
об 18:28
17.08.2020
об 13:35
24.07.2020
об 14:03