Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

На 49-му КМКФ відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Поїзд «Київ-Війна»

19.08.2020
об 16:24

23 серпня у кінотеатрі «Жовтень» в рамках 49-го КМКФ «Молодість» (неділя) о 19:00 розпочнеться прем’єрний показ документального фільму Корнія Грицюка «Поїзд «Київ-Війна». Виробництвом стрічки займалася кінокомпанія EasyLiving Films, продюсер - Сергій Пудіч.

Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку – невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається лінія фронту. Півдоби у вагонах пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру. «Поїзд: Київ - Війна» - це повнометражна документальна історія потяга «Київ - Костянтинівка», з унікальними долями, болем, спогадами, таємницями та надіями його пасажирів. Всі вони є історією сучасної України.

«Я народився в Донецьку, столиці Донбасу, і прожив там більше двадцяти років. Я вірю, що цей фільм здатний змусити українців розмовляти між собою. Після місяців зйомок у потязі, я зрозумів, що більшість людей в моїй країні хочуть миру. На жаль, російська пропаганда зробила свою справу і поставила частину українців один проти одного. Тим не менш, у цьому потязі я побачив людей навіть з дуже різними поглядами, які говорили про спільне – про мирне життя. Цей фільм - це спроба поговорити про майбутнє, про те, як нам жити, коли закінчиться війна. Рано чи пізно всі війни закінчуються, політики змінюються, але люди залишаються. Цей фільм про людей, які вижили і продовжують жити з усіма жахами війни, яка триває вже більше п'яти років», - розповів режисер фільму «Поїзд:Київ-Війна» КОРНІЙ ГРИЦЮК.

За його словами, документальна кіноробота фільмувалася протягом двох місяців у поїзді «Київ – Костянтинівка» зі справжніми пасажирами, більшість з яких не хотіли спілкуватися зі знімальною групою. Найбільше людей лякала ідея говорити щось на камеру про політику та війну.

«Ми познайомилися майже з усіма командами, які працюють на цьому потязі. З деякими пасажирами зустрічалися в різних поїздках.  Всі ці люди зовсім різні, але кожного з них зачепила війна. Нічний потяг - це метафора швидкості, метафора змін, які не завжди на добре. Сьогодні ви в спокійному Києві, мегаполісі з туристами, де працюють аеропорти. І лише за одну ніч у дорозі, ви вже на Донбасі, де літаки збиті ракетами, де покинуті житлові приміщення, аеропорти та станції зруйновані. Наш фільм - це нагадування усім і перш за все самим собі - мир і війна набагато ближче один від одного, ніж це здається», - резюмує КОРНІЙ ГРИЦЮК.

Виробництво фільму відбувалося за фінансової допомоги від Українського культурного фонду та за підтримки АТ Українська Залізниця. Зйомки проходили в поїзді №126, сполученням Київ-Костянтинівка, а також на залізничних вокзалах Києва, Костянтинівки та ін. Героями стрічки є звичайні пасажири, які поділилися своїми історіями та роздумами на актуальні теми сьогодення. Зйомки фільму супроводжувалися медіа кампанією, направленою на ініціювання суспільного діалогу.

Після прем’єри стрічки у глядачів буде можливість поспілкуватися з творчою групою проєкту, а саме з режисером фільму Корній Грицюк, крівницею проєкту Наталією  Ісаєвою-Урбан, оператором фільму Кирилом Лазаревичем, головним звукорежисером фільму Василем Євтушенко, адміністратором зйомок Богданом Чумаком та керівником команди аерозйомки Русланом Бєляєвим, а також з деяким героям фільму і представникам Української Залізниці, які брали участь у зйомках.

 

Повторний показ стрічки в рамках 49-го КМКФ «Молодість»  відбудеться 29 серпня о 16:00 в кінотеатрі Жовтень.

 

Джерело: PR-служба фільму «Поїзд «Київ-Війна»

Читайте також:

Новини

«Потяг до Пусана» знову в кіно: Розширена версія та прем'єра сиквелу

Розширену версію культового зомбі-екшну вперше покажуть в Україні. Глядачі зможуть відчути себе пасажирами «Потяга до Пусана». Дія фільму відбувається в одній з азійських країн, яку миттєво охопив загадковий вірус… У серпні глядачів очікує продовження цієї історії.

24.07.2020
об 14:03

Новини

КМКФ «Молодість» називає імена володарів «Золотого Скіфського оленя»

Днями стало відомо, хто отримає першу почесну нагороду від 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». За внесок у світове кіномистецтво «Золотим Скіфським оленем» відзначать французького актора театру та кіно, режисера, продюсера та письменника Робера Оссейна.

17.08.2020
об 13:35

Події

КМКФ «Молодість» підготував проєкт «Великі на великому»

На 49-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» один з найкращих фільмів італійського неореалізму «Ночі Кабірії» Федеріко Фелліні відкриє проєкт Kinove «Великі на великому».

17.08.2020
об 18:28