Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

На 11-му ОМКФ проходитиме ретроспектива «Жінки-піонерки кіно»

13.09.2020
об 17:38

В рамках 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбуватиметься онлайн з 25 вересня до 3 жовтня, показуватимуть ретроспективу «Жінки-піонерки кіно». До програми увійшло 6 стрічок про жінок.

 

«Кінематограф – відносно молоде мистецтво, але за 125 років існування вже встигло побудувати власний пантеон. У той час, як усі знають імена перших режисерів кіно, якими є брати Люм’єр, автор першого фантастичного фільму залишається невпізнаваним. А це, до речі, була жінка. Її звали Аліс Гі. Вона була не лише першою жінкою-режисеркою в історії, але й першою, хто зробив фантастичну стрічку – це була «Капустяна фея» у 1896 році. У неї була довга та плідна кар’єра, яка почалась у її рідній Франції та продовжилась у США, де Аліс Гі стала засновницею та директоркою найбільшої доголлівудської студії у 1910 році. Ім’я Аліс Гі викреслено з книг з історії кіно. Її ніколи повністю не визнавали сучасники і мало хто знає про неї як про одну з піонерок кінематографу. Тільки нещодавно її ім’я було заново відкрите, враховуючи значення, яке воно завжди повинно було мати», - зазначив програмний директор ОМКФ АНТЕЛЬМ ВІДО.

 

До програми ретроспективи «Жінки-піонерки кіно» увійшли такі фільми:

 

  • «Природна: невідома історія Аліс Ґі-Блаше» - це документальна стрічка, яку у 2018 році спродюсувала та озвучила Джоді Фостер. Фільм розкриває історію першої жінки-режисерки в історії кіно, комбінуючи архіви, інтерв’ю з видатними особистостями та фрагментами з фільмів Аліс Гі.

 

  • Фільм «Віднесена приливом» був знятий у 1916 році - більше століття тому. Фільм можна розглядати як класичну мелодраму, яка і зараз лишається сучасною і актуальною. Як і закликала Аліс Гі бути природними, актори стрічки виконують цю настанову, розігруючи історію ображеної жінки, що знаходить втіху в обіймах відомого письменника.

 

  • «Сигарета» - фільм 1919 року французької режисерки-авангардистки, теоретика і критикині Жермен Дюлак, яка була видатною феміністичною фігурою, а також піонеркою імпресіоністичного, а потім сюрреалістичного кіно. Стрічка “Сигарета” розповідає історію археолога та його молодої дружини, до якої чоловік починає відчувати сильні ревнощі. Використовуючи натуралістичний стиль, Дюлак деконструює традиційні гендерні ролі.

 

  • «Жінці про жінку» - український фільм режисерки Євгенії Григорович, який був знятий у 1931 році на Одеській кіностудії. Це науково-популярний фільм про будову та особливості жіночого організму, рекомендації щодо поведінки жінки у повсякденному житті, зокрема під час вагітності та в післяпологовий період. Німа стрічка буде показана з коментарями Олександра Телюка, куратора Довженко-Центра, який відреставрував фільм.

 

  • «Олівія» - французький фільм Жаклін Одрі, знятий у 1951 році. Одрі була єдиною жінкою-режисеркою у Франції, яка зняла художній фільм після Аліс Гі та Жермен Дюлак, а також перед Аньєс Варда. Це рідкісний, але культовий фільм, який є першим відверто лесбійським фільмом в історії кіно. За сюжетом, героїня Олівія вступила до пансіону для дівчат. Між нею та вчителькою англійської Жюлі виникає зв’язок.

 

  • «Ідеальна кандидатка» - четвертий фільм Хаіфи аль-Мансури, яка є першою жінкою-режисеркою саудівського кіно. Її перша стрічка “Вайда” 2012 року отримала міжнародну популярність та численні нагороди. “Ідеальна кандидатка” змагалася за головну нагороду Венеціанського кінофестиваля у 2019 році. Головна героїня - лікарка, яка балотується на місцевих виборах у Саудівській Аравії. Режисерка з гумором показує реальне становище жінок у цій країні.

 

Джерело: Пресслужба ОМКФ

Читайте також:

Новини

На 11-му ОМКФ відбудеться спеціальний показ «Номерів»

Показ іронічної антиутопії Олега Сенцова «Номери» відбудеться на 11-му ОМКФ в рамках програми «Спеціальні покази». Фільм зможуть переглянути власники онлайн-абонементів та глядачі, які придбають квиток на сеанс.

08.09.2020
об 12:21

Новини

Під час ОМКФ покажуть ретроспективу фільмів одеських режисерів

Під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю всі бажаючі зможуть подивитись національну ретроспективу від Довженко-Центру «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х». Будуть демонструватись фільми місцевих незалежних режисерів, які працювали над створенням постперебудовного авторського кіно, шукали нові естетичні форми, етичні та світоглядні орієнтири.

10.09.2020
об 13:13

Новини

11-й ОМКФ закінчиться новою стрічкою Аґнєшки Голланд

Стало відомо, що закривати 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться онлайн з 25 вересня до 3 жовтня, буде біографічна драма «Шарлатан». Це стрічка спільного виробництва Чехії, Ірландії, Польщі та Словаччини. Режисерка - Аґнєшка Голланд, яка у 2017 році отримала «Золотого Дюка» ОМКФ за внесок у кіномистецтво. Прем’єра картини відбудеться 2 жовтня.

12.09.2020
об 16:21

Новини

Фільм про життя кочівників отримав Золотого лева

Володаркою Золотого лева 77-го Венеційського кінофестивалю стала картина режисерки Хлої Чжао «Земля кочівників».

13.09.2020
об 15:23