Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Мітхун Чакраборті – «танцюрист диско», що став успішним бізнесменом

16.06.2020
об 11:10
Автор: Віталій Баранник

16 червня відзначає свій 70-річний ювілей відомий індійський актор Мітхун Чакраборті, який знявся у понад 350 кінострічках. У 80-х роках минулого сторіччя в нього були закохані більшість дівчат Радянського союзу.

Шлях до слави одного з найвідоміших акторів світу був довгим і непростим. Закінчивши школу, він продовжив навчання в Шотландському церковному коледжі, де вивчав хімію. Проте хіміком так і не став, бо приєднався до лівоекстремістського молодіжного руху наксалітів (бойовиків-маоїстів) та брав участь у збройному повстанні проти офіційної влади. Після поразки заколотників, рятуючись від покарання, майбутній актор вимушений був переховуватися в Бомбеї, де заробляв собі на життя  як комівояжер однієї з косметичних компаній.

Якось Мітхун побачив оголошення про набір на акторський факультет Інституту кіно та телебачення й вирішив стати кіноактором. Незважаючи на те що Інститут він закінчив із золотою медаллю, довгий час у кіно йому не вдавалося себе проявити, аж поки в 1983 році на екрани не вийшла музична стрічка «Танцюрист Диско». Після цього фільму Мітхун став популярним не тільки в Індії, а й у всьому світі. Люди старшого покоління пам’ятаюсь, що в Радянському союзі на фільми з його участю шикувалися величезні черги до кінотеатрів. Варто зазначити, що стрічку «Танцюрист диско» в 1984 році в СРСР подивилися 60,9 млн глядачів (8-ме місце за відвідуваністю серед закордонних стрічок). Лідером кінопоказу цього самого року серед радянських кінокартин стала комедія Володимира Меньшова «Любов та голуби», однак вона привернула увагу лише 44,5 млн відвідувачів кінотеатрів.

Окрім свого акторського таланту, Мітхун Чакраборті вражав сучасників та колег по цеху своєю неймовірною працездатністю. Він міг одночасно зніматися в 5 фільмах, а ще знаходив час, щоб підтримувати фізичну форму, займаючись дзюдо, карате, боксом, акробатикою та футболом.

Кіно дало акторові все, про що тільки може мріяти людина: славу, визнання, гроші. Про розміри його заробітків свідчить той факт, що в 1986 році Мітхуна Чакраборті було визнано найбільшим платником податків серед фізичних осіб Індії. У 1999 році Чакраборті був занесений у Книгу рекордів  Гіннеса як актор, що зіграв найбільшу кількість (249 на той момент) головних ролей у фільмах. Зароблені гроші Мітхун вклав у власний бізнес, заснувавши мережу готелів The Monarch. Перший свій готель він відкрив у одному з найвідоміших гірських курортів Індії – Утакаманді (Уті). Після цього Чакраборті вирішив працювати тільки у фільмах, знятих в Уті та його околицях. Ця стратегія виявилася вигідною у фінансовому плані, оскільки знімальна група могла проживати в його готелі за зниженими цінами й завершити фільм в одному місці. А сам готель, зважаючи на його кінематографічну славу, став дуже популярним серед туристів. Саме завдяки цьому успішному бізнесові Чакраборті й зараз входить до числа найзаможніших людей Індії.

 

Читайте також:

Дні народження зірок: П’ять знакових фільмів у кар'єрі Джонні Деппа
Новини

Дні народження зірок: П’ять знакових фільмів у кар'єрі Джонні Деппа

9 червня 1963 року народився Джон Крістофер Депп ІІ, відомий американський актор, продюсер, режисер, сценарист, музикант. Усього Джонні Депп знявся більш ніж у 70 фільмах та телесеріалах, які сумарно зібрали у світовому прокаті понад 8 мільярдів доларів. Із цієї кількості ми вибрали лише п'ять кінокартин, які стали знаковими в житті та кар'єрі актора.

09.06.2020
об 10:02

Новини

Гетті МакДенієл – перша афроамериканка, що отримала премію «Оскар»

125 років тому, 10 червня 1895 року, народилася актриса Гетті МакДенієл, ім'я якої міцно вписано в історію американського кінематографу. У 1940 році саме вона стала першою афроамериканкою, що отримала премію «Оскар» – за роль Маммі в кіноепопеї «Звіяні вітром».

10.06.2020
об 10:11