Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Мистецтво чи життя? В Україні представили тизер  епатажного ігрового кіно "Моє місце тут»

04.11.2021
об 17:43

Стрічка «Моє місце тут» розповідає про епатажного скульптора-самородка, якого визнали у Європі. В Украні він хоче створити власну іменну галерею, якої не бачив світ. Та на це потрібно чимало грошей, а у головного героя – велика родина. Перед ним постає непростий вибір – життя чи мистецтво? 

Фільм засновано на історії життя сучасного українського скульптора Миколи Шматька, який створив понад 750 пам'ятників: барельєфів, горельєфів, скульптури і близько 500 картин. Авторська колекція, що експонується в галереї «Шматько і сини», налічує понад 70 скульптур з уральського та італійського мармуру і близько 300 картин, в тому числі і гравюри.

У 2004 році Шматько створив та втілив в мармурі скульптуру Святогірської Богородиці для Святогірської Лаври заввишки більше 4 метрів. Скульптура була висічена з 2 блоків уральського мармуру вагою 40 тонн.

Шматько народився на Донеччині, але з 2004 по 2011 роки жив в Луганську, в своєму будинку-галереї, де й отримав звання «луганського короля мармуру».

У 2007 році його нагородили медаллю «Лоренцо Прекрасний Медічи» на Флорентійському Бієналле . У 2012-му він переїхав разом із родиною та унікальною колекцією на Закарпаття. Після невдалої спроби збудувати галерею опинився у Переяславі-Хмельницькому, де жив і працював у жахливих умовах в підвалі місцевої школи. Визнаний у Європі король мармуру, помер у злиднях на руках у синів та дружини у підвалі школи на Київщині.

Режисеркою фільму та авторкою сценарію є Світлана Рудюк – українська сценаристка, режисерка, продюсерка, членкиня Національної спілки кінематографістів України та Української кіноакадемії. Минулого року вона випустила документальну кінокартину «Ваш Василь» про видатного українського поета і дисидента Василя Стуса.

 «Історія Миколи Шматька зацікавила мене ще п'ятнадцять років тому, коли я познайомилася з митцем. Людина без спеціальної освіти у 33 роки розуміє, що пам’ятає як і вміє вдихати життя в мармур. Це якась містика, диво! Він починає творити цікаві витончені образи, багато з яких – реальні шедеври. Його визнають за кордоном. А вдома – він та його родина переважно митарствують у пошуках місця та коштів на створення галереї. Його не всі сприймають, але він не зупиняється, він продовжує творити. Він вміє епатувати, привертати увагу, жартувати, наполягати, мінятися та змінювати, вчити та вчитися. І за таким героєм буде дуже цікаво спостерігати. Крім того, через історію скульптора та художника ми побачимо не лише його особисту драму, а й картину сучасного українського суспільства, культури та їхньої взаємодії. І сподіваюся, допоможемо привернути увагу до унікальної колекції картин та скульптур Миколи Шматька», – каже Світлана Рудюк, режисерка стрічки «Моє місце тут». 

Проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду. Робота над стрічкою триває.

Прем’єра запланована на 2023 рік.

 

Джерело: Dobranichfilm, Український культурний фонд

Читайте також:

Новини

Скоро в кіно: Велике оновлення кінотеатрального репертуару

Попереду в українців чотири вихідні дня з нагоди Дня захисника та захисниці України, тож вікенд з 14 по 17 жовтня може бути насичений кіносеансами. Адже і погода, і велике оновлення кінотеатрального репертуару сприяють придбати квитки на декілька різножанрових фільмів.

13.10.2021
об 16:49

Новини

Про пристрасть, кохання та зраду: вийшов другий тизер до серіалу «Кава з кардамоном»

У грудні відбудеться довгоочікувана прем’єра серіалу «Кава з кардамоном». Цієї зими вас зігріє історична еротична драма про палке кохання, пристрать та зраду. Анна закохалась у вдвічі старшого за неї чоловіка. У ХХ столітті такі почуття приречені і грішні. Чи збережуть герої свою любов?

03.11.2021
об 18:05