Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Мартін Іден: Візуально довершена екранізація першого літературного бестселера

05.10.2020
об 17:49
Автор: Тетяна Мисяновська

І хоча 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль офіційно закрито, але ж розпочався Happy Week. Ще цілий тиждень можна насолоджуватися програмою однієї з найголовніших кіноподій року. Колумністка VGL cinema подивилася багато фільмів і серед них, зокрема, виділила «Мартіна Ідена», стрічку італійського режисера Марчелло П'єтро, що є екранізацією однойменного роману Джека Лондона, опублікованого в 1909 році.

Знайомий сюжет, який можна знайти, як в літературі, так і в кіно. Мартін Іден - бідний моряк, що рятує заможного хлопця Артуро та опиняється у вишуканому оточенні його сімї і, звичайно, одразу ж підпадає під чари вищого суспільства, зокрема, молодої Елени, чарівної сестри Артуро. Відтепер він хоче бути як вони, хоче так розмовляти, так думати. Тож, юнак вирішує стати письменником та активно починає займатися самоосвітою, адже на формальну освіту у нього немає коштів. Паралельно з цим Мартін пише оповідання та розсилає їх видавцям. На жаль, отримуючи у відповідь тільки конверти зі штампом повернути відправнику.

Тим часом, між Еленою та Мартіном виникає зв'язок, молодим людям здається, що це кохання. Саме так, «здається», адже на позір виявляється, що обох одне в одному приваблюють ті риси, яких їм бракує в собі. Мартін справді кохає Елену чи він закоханий у вишуканий аристократичний спосіб життя? Елена справді підтримує амбіції юнака стати письменником чи вони її влаштовують поки не загрожують звичному комфорту? Врешті прийнявши Мартіна в своє коло, багате сімейство не сприймає його всерйоз, вони дивляться на нього згори вниз. До тих пір, поки він не усвідомлює цього він і справді знаходиться в дещо приниженому становищі.    

Окремої уваги заслуговує виконавець головної ролі - Лука Марінеллі. Недарма актор отримав Кубок Вольпі за найкращу чоловічу роль на Венеційському кінофестивалі, його перформанс справді вражає. Попри те, що персонаж буває досить зверхнім і гордовитим, неможливо не співпереживати йому. Трансформація героя від наївного молодика до втомленого циніка відбувається майже непомітно, але разюче, наприкінці фільму перед нами, ніби інша людина.

Найбільше вражає візуальна складова картини. Італія – країна, де легко загубитися в часі, тож і в стрічці до кінця не зрозуміло, надворі 80-ті чи довоєнні 30-ті. Автівки, телевізори та деякі елементи гардеробу вказують на кінець ХХ століття, але загальна атмосфера, настрій точно переносять в більш ранні часи. Спокійна кольорова гамма, майже сепія, багато натуральних кольорів – зеленого, і ще більше коричневих, бежевих відтінків. Камера часом слугує нашими дверима у світ головного героя, показуючи дійсність його очима, часом вона імпульсивна і рухома, теж як сам герой.          

В ідеологічному плані зіштовхуються ідеї соціалізму та індивідуалізму та не до кінця зрозуміло, які справжні погляди героїв. Будучи індивідуалістом та відкрито називаючи соціалістів рабами, Мартін, проте безкорисливо віддає свої кошти на користь пролетарів. Врешті постає питання, що ж може зробити людину насправді щасливою. Чи потрібно було простому неосвіченому моряку стрибати в соціальний ліфт і чи вдасться йому знайти вихід?

Історія не нова, але й не застаріє ніколи. Варто згадати подібних персонажів, які з'явилися пізніше літературного першоджерела Лондона, а це і Джей Гетсбі та, навіть, і Тоні Монтана з «Обличчя зі шрамом» Браяна Де Пальми. У всіх цих персонажів схожі відправні точки і практично однакові завершення та всі вони наштовхують на думку — куди здатні привести мрії?

Читайте також:

Новини

У «Фортеці Хаджибей» з’явився офіційний постер

Одеська кіностудія представила офіційний постер картини «Фортеця Хаджибей». Планується, що у широкий прокат стрічка вийде 15 жовтня.

30.09.2020
об 17:11

Новини

Ароматека: Вічне життя та нескінченна насолода Poivre Pomelo

Восени запахи стають більш насиченими, чуттєвими та пристрасними. У деякі з них хочеться загорнутися, а є аромати, ніби створені для того, щоб розвіяти осінню мряку та додати святковий настрій у сірі будні, як ось Poivre Pomelo від Atelier Materi.

04.10.2020
об 17:10

Новини

10 фактів про Філіппа Нуаре

1 жовтня 1930 року народився Філіпп Нуаре, один з найвідоміших акторів французького кінематографа. За свою півстолітню кар'єру в кіно він знявся в більш ніж 140 фільмах і був відзначений найпрестижнішими європейськими кінонагородами. У день 90-річчя Філіппа Нуаре, ми зібрали 10 фактів про нього, про яких ви могли і не знати.

01.10.2020
об 11:14

Статті

Релігійні мотиви, ефект підглядання та реалістична неідеальність життя

Вчора, 30 вересня, у рамках 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю продовжились покази стрічок учасників національного конкурсу короткого метру. Що нового хотіли сказати кіномитці та які свіжі ідеї відобразили у своїх творах.

01.10.2020
об 13:16