Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Марина Кудерчук: «Умови конкурсів вдосконалено та оновлено, тепер ми очікуємо на потужні кінопроєкти»

29.06.2021
об 16:39

Про посткарантинні плани Держкіно, цьогорічні пітчинги, чим вони відрізнятимуться від минулих конкурсів та яких проєктів очікують від конкурсантів, VGL Сinema розпитав голову Державного агентства України з питань кіно Марину Кудерчук.

 

– Карантин закінчився, творче життя відновлюється, розкажіть про найближчі плани Держкіно. На що спрямуєте головну увагу?

– Так, ситуація з ковідом зараз поліпшилася, та й на час карантину ми не припиняли роботу ні минулого року, ні цьогоріч. Звісно, обставини мали свій вплив, але як торік, так і зараз Держкіно продовжує проведення конкурсних відборів кінопроєктів та надання фінансової підтримки переможцям, підтримку кінофестивалів та заходів, які вже частково чи повністю повертаються в офлайн, просування національних фільмів через фінансову та інформаційну підтримку промокампаній стрічок, що виходять у прокат. За кордоном відновлюється проведення великих міжнародних кінофестивалів та кіноринків, і ми готові надавати підтримку на участь у них. У березні цього року ще в онлайн-режимі, але українську кіноіндустрію було представлено на кіноринку Берлінського МКФ, який відбувався в змішаному форматі. У конкурсній програмі фестивалю Berlinale Generation 14+ брав участь створений за підтримки Держкіно дебютний фільм Катерини Горностай «Стоп-Земля» і отримав «Кришталевого ведмедя» Берлінале від Юнацького журі цього конкурсу. Зараз триває активна підготовка до участі України в Каннському МКФ у липні: готуємо офлайн-роботу Українського національного стенда на кіноринку Marché du Film 2021 у Каннах, і я вдячна нашій кіносфері за об’єднання зусиль. Як і в минулі роки, цьогоріч ми плануємо представлення української кіноіндустрії на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів у Ансі, міжнародних кінофестивалях у Карлових Варах, Торонто, Венеції, Варшаві, фестивалі документального кіно IDFA та інших. Заплановані організація та проведення Днів українського кіно в Азербайджані, Франції, ОАЕ, Латвії, Румунії, Чехії, Литві, Німеччині, Туречччині. За нашої підтримки вже пройшли ювілейний 50-й КМКФ «Молодість» та 8-й «Чілдрен кінофест», скоро відкривається «Кіновернісаж просто неба» у київському парку Шевченка, який минулоріч мав великий успіх у глядачів, готуються до відкриття та проведення й нові фестивалі та заходи – творче життя відновлюється, і Держкіно в межах наших можливостей цьому активно сприяє. Із важливих цьогорічних планів маємо ще масштабний проєкт «Марафон фільмів до Дня Незалежності», який ми запустили до 30-ї річниці Незалежності України. У березні на нашому вебсайті розпочалося відкрите опитування: які українські фільми зі створених за 30 років незалежності глядачі хотіли б побачити в кінотеатрах. За результатами опитування в серпні, на річницю Дня Незалежності України, ми запропонуємо кінотеатральним мережам України показати фільми, обрані глядачами. Також до ювілею Незалежності в рамках П’ятнадцятого конкурсного відбору ми оголосили додатковий тематичний конкурс: «30-річчя Незалежності України». Технічний відбір пройшли 19 ігрових, 15 неігрових та 12 анімаційних короткометражних проєктів, зараз триває їх оцінювання експертами. На підтримку ініціативи першої леді України Олени Зеленської оголошено додаткову тематичну сесію «Безбар’єрність», маємо там теж багато цікавих проєктів.

 

– Скільки пітчингів заплановано цьогоріч, чим вони відрізнятимуться від конкурсів минулих років?

– На цей рік було заплановано проведення трьох конкурсних відборів кінопроєктів за відповідними напрямами. З незначною поправкою на весняний локдаун ми йдемо за графіком: усі три вже оголошено – П’ятнадцятий, Шістнадцятий та Сімнадцятий конкурси. Вони відбуваються вже за новим, вдосконаленим порядком конкурсного відбору та новим порядком формування експертних комісій при Раді з державної підтримки кінематографії. Тепер до уваги обов’язково береться KPI продюсера та режисера. Крім оцінки творчої складової, є ще й оцінка експертами фінансової складової кінопроєктів – для цього передбачена окрема експертна комісія, до якої зараз саме триває приймання заявок. Для подання на конкурс тепер необхідно зібрати значно менший пакет документів, які приймаються вже лише в електронному вигляді за ЄЦП-підписом; крім того, у розробці зараз перебуває персональний електронний кабінет користувача, створення якого ще більше спростить процедуру подання документів. Експертів при Раді з державної підтримки кінематографії, відповідно до нового порядку роботи експертних комісій, обрано з повноваженнями строком на два роки. Було отримано 113 заявок від кандидатів, серед аплікантів – відомі в Україні продюсери, режисери, актори, кінознавці та інші професіонали кіногалузі. Склад експертів при Раді обрано за напрямами конкурсних відборів, і тепер із цього складу для кожного окремого конкурсу та напряму відбору шляхом жеребкування обиратимуться вже відповідні експертні комісії. Тобто ми унеможливили ситуації, що були на минулих конкурсах, коли жеребкуванням із великого загального списку експертів обиралися комісії і до складу експертів з оцінки анімаційних проєктів, наприклад, не потрапляв жоден аніматор. Цього року відбулося також оновлення складу Ради з державної підтримки кінематографії, членами якої стали активні та авторитетні діячі української професійної кіноспільноти. Словом, правила та умови конкурсів вдосконалено та оновлено, тепер ми очікуємо на потужні кінопроєкти від конкурсантів та співпрацю із сильними фахівцями, що поділяють принципи ефективності та прозорості й прагнуть зробити сучасний український кінематограф помітним та цікавим як у національному контексті – українському глядачеві, так і на світовому культурному полі.

 

– А які ваші побажання та поради тим, хто презентуватиме свої проєкти на трьох цьогорічних конкурсах?

– Ми чекаємо на якісні проєкти та новий підхід до створення кіно: для глядачів, а не для «полиці». Щиро бажаю всім конкурсантам розуміння, що кіно – навіть найглибше авторське висловлювання – обов’язково повинне мати глядача, і якщо ви не впевнені, що чітко знаєте, хто він, ваш глядач, – краще допрацюйте проєкт, вдоскональте ідею, сходіть за порадою. Ми вже бачимо, що цьогоріч кількість учасників буде значною: на 15-й конкурсний відбір ми маємо 275 кінопроєктів, більшість з яких – фільми-дебюти, триває подання документів на 16-й та 17-й конкурси. Бажаю конкурсантам наполегливості та успіху: готуйте конкурентоспроможні проєкти, якісні презентації та знімайте цікаве, захопливе, сучасне українське кіно!

Читайте також:

Новини

Сергій Притула: «Чом би не святкувати 40?»

Шоумен Сергій Притула 22 червня святкує день народження. Напередодні своїх народин ведучий шоу «Хто зверху?», «Де логіка?» та «Діти проти зірок», що транслює «Новий канал» розповів про те, як відзначатиме ювілей, а ще поділився секретом молодості.

22.06.2021
об 12:34

Новини

Павло Сушко: Про основні законодавчі ініціативи

У час світового розвитку технологій, різноманітності креативу та стрімкого поширення сприйняття культури через аудіовізуальний контент Україні потрібно вчасно адаптуватися й приділити особливу увагу розвитку кіноіндустрії з допомогою ефективних механізмів державної підтримки кінематографії. Як цього досягти VGL Cinema розповів народний депутат України, заступник голови комітету, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко.

24.06.2021
об 11:57

Новини

Режисер Далібор Матаніч: «Політики дуже злякалися правди, яку ми показуємо в серіалі «Зломовчання»

Однією з головних серіальних прем’єр Європи, яка вийде наприкінці 2021 року, обіцяє стати серіал «Зломовчання». Він викриває сексуальне рабство та контрабанду зброї, якими займалися високопосадовці Хорватії та України. У копродукції цих двох країн і фільмується серіал, який має привернути увагу всього світу до цих страшних проблем.

25.06.2021
об 17:29

Інтерв'ю

Тарас Цимбалюк: «Мені б хотілося знятися у фільмі з хореографічними сценами»

Опинитися на екрані в потрібний час для проєкту та його творчої групи – то великий успіх. Доцільність цього вислову можна простежити на прикладі двох фільмів, у яких український актор Тарас Цимбалюк грає провідні ролі. Об’єднує історичну драму «Чорний ворон» та трагікомічний серіал «Спіймати Кайдаша» і те, що обидва кінопродукти є екранізаціями книг. Хоча сценаристка Наталка Ворожбит дещо ускладнила собі завдання, коли адаптувала повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» не тільки до фільмування, а й до подій, що розгортаються в сучасній Україні. І вкотре довела, що актуальність проблематики класичного твору поза часом. Жваві обговорення під час прокату мала й художня стрічка «Чорний ворон», фільмування якої здійснювали на основі однойменного бестселера українського письменника Василя Шкляра. Другу хвилю інтересу фільм викликав, коли його транслювали наприкінці весни 2020-го на ТБ. Драма зібрала біля екранів і тих, хто не встиг подивитися стрічку в кінотеатрах, і тих, кому стало цікаво побачити вже улюбленого на той час актора в іншому амплуа. Про своїх персонажів, участь у телевізійному проєкті «Танці з зірками» та про створення своєї сім’ї Тарас Цимбалюк розповів у ексклюзивному інтерв’ю VGL cinema.

28.06.2021
об 12:31