Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA оголосив програму

01.09.2020
об 13:01

У вересні в Україні проходитиме 17 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст у 21-й області країни. Триватиме захід до кінця грудня. Тема фестивалю «Тін Спіріт».

 

Уперше цей захід пройде у змішаному форматі. Майданчиками для показів фільмів окрім кінотеатрів, будинків культури, кіноклубів та вищів стане також інтернет-платформа. Саме в мережі відбудеться низка онлайн-показів та просвітницьких заходів. Незалежно від формату проведення заходу, глядачі зможуть поспілкуватись з режисерами стрічок або правозахисниками. Тема фестивалю «Тін Спіріт». Учасники розмірковують, як може молодь вплинути на рішення суспільних питань,  як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству або реалізувати права дітей на освіту. Також підніматимуться проблеми минулого і майбутнього героїв стрічок, питання про стосунки з батьками та особисте життя.

 

У програмі Мандрівного фестивалю відбудеться показ таких фільмів:

 

«Панки» режисера Масьї Омс, що розповідає про групи підлітків, які намагаються приборкати своїх демонів музикою і терапією на віддаленій фермі у Франції. У стрічці проблемні діти виявляють свої найвразливіші сторони.

 

«Голубка з передмістя». Цей фільм досліджує кризу дорослішання. Головна героїня – бунтарка Джеммі з Шотландії. Її дідусь прагне допомогти Джеммі й місцевим колишнім в’язням віднайти новий сенс життя. Він відкриває залу для боксу, де раз на тиждень проводить виставку голубів. Та чи не замало цього, щоб спрямувати енергію дівчини з вулиці в нове русло?

 

Про прийняття складних рішень під час дорослішання розповідає фільм «Хороша смерть». Героїня фільму – Дженет –  смертельно хвора і хоче померти з гідністю, однак це суперечить британським законам. Вона зв’язується з докторкою Ерікою зі Швейцарії, яка готова допомогти, та із внутрішнім спокоєм організовує свій від’їзд.

 

Програму «Docu/Xiти» представить стрічка «За кордоном» режисерки Сон-А Юн. Фільм висвітлює питання сучасного рабства в глобалізованому світі, оповідаючи історію жінок, які змушені їхати за кордон працювати хатніми робітницями та няньками. Водночас на перший план виходять рішучість, сестринство та стоїцизм героїнь стрічки.

 

Міжнародний конкурс «Docu /Світ» на Мандрівному фестивалі представляють три стрічки. Серед них – фільм «Причина», що показує зсередини повсякдення Генеральної в’язниці Венесуели й корумповану пенітенціарну систему довкола неї. Фільм «Тунель», який фіксує зміни, що відбуваються у віддаленому грузинському селі, де оселяються сотні китайців, аби збудувати сучасну залізницю та з’єднати Китай із Європою. Стрічка «Про звірів та людей» розповідає історію Варшавського зоопарку, що під час Другої світової війни слугував сховком для євреїв та польських бійців руху опору.

 

Національний конкурс «Docu /Україна» на Мандрівному фестивалі представлять три повнометражні дебюти українських режисерів та режисерок. Цифрові нотатки українських військових з камер телефонів, фотоапаратів та гоупро сплелись у фільмі War Note режисера Романа Любого.

 

«Зарваниця» режисерського дуету Яреми Малащука та Романа Хімея пропонує вирушити слідом за тисячма християнами-паломниками, які щороку відправляються у пішу ходу до урочища Зарваниця.

 

У фільмі «Не хвилюйся, двері відчиняться» Оксани Карпович – дилеми будівництва нової постреволюційної ідентичності, що постає крізь обличчя маргіналізованих пасажирів електрички.

 

Короткометражні фільми в добірці «Docu /Коротко» – експериментальні спостереження та дослідження української дійсності. У фільмі «Колообіг» Олексія Радинського, вагон потяга електрички трансформується у рейки для операторського візка, аби зафіксувати трансформації київського ландшафту. «Понеділок п’ятниці» Іванни Прокопчук зображує буденність, тісноту та гендерованість комунікації сучасної української родини. Феномен «болота» та однієї з найбільших болотних систем України – Замглая – досліджує фільм «зонґ» Еліаса Парвулеско, Тети Цибульник та Світлани Потоцької.

У програмі «Docu /Kids» історії,  про звичайних дітей з різних куточків світу. «Хвилі світла» – історія 12-річної Фріди, яка майже не бачить. Однак уві сні картинка стає настільки чіткою, що вона «бачить» речі, непомітні для інших. Фільм «Карла і Нордал» документує життя шестирічної Карли та її старшого брата на ім’я Нордал, який має затримку у розвитку. «Ловець пташок» − нова стрічка Сімона Леренґа  Вільмонта, режисера  фільму  «Віддалений  гавкіт  собак»,  який  торік  став  улюбленцем студентського журі та був номінований на «Оскар».

Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному вебсайті Мандрівного фестивалю Docudays UA.

 

Джерело: Docudays UA

Читайте також:

Новини

11-й Одеський міжнародний фестиваль оголосив Міжнародну конкурсну програму

Вчора під час пресконференції стали відомі назви 12 фільмів, які братимуть участь в Міжнародній конкурсній програмі 11-го ОМКФ. Ці стрічки обрали з-поміж 964 кіноробіт, відбором яких займалась селекційна комісія. Саме ця 12-ка змагатиметься за Ґран-прі 11-го ОМКФ, «Золотого Дюка» та інші нагороди Міжнародного конкурсу.

21.08.2020
об 11:18

Новини

Програма Манхеттенського фестивалю короткометражних фільмів 2020

24 вересня розпочнеться єдиний глобальний інтерактивний кінофестиваль. Українці в чотирнадцятий раз приєднаються до глядачів з усього світу, аби обрати стрічку, що у цьому році переможе на Манхеттенському фестивалі короткометражних фільмів.

21.08.2020
об 14:02

Новини

Warner Bros. проводить фестиваль FanDome для фанатів Всесвіту DC

Фанати  Всесвіту DC мають унікальну можливість дізнатись більше про улюблені фільми. Так, на офіційному порталі одного з найбільших кіновиробників  представлені ексклюзивні ролики, відео та фото тематично пов’язані зі світом кіно, коміксів та ігор.

26.08.2020
об 15:20

Новини

Завтра розпочнеться фестиваль «Нового українського кіно»

Безкоштовно подивитись якісні українські стрічки можна на фестивалі «Нове українське кіно», в рамках якого покажуть драми, трагікомедію, фільм про «Міфа» та стрічку, де сценаристом виступив Кузьма Скрябін.

31.08.2020
об 14:21

Анімація

Анімаційний фестиваль LINOLEUM відбуватиметься офлайн

Лишилося два дні до початку Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа мистецтв LINOLEUM. Як повідомляли раніше організатори, щорічна подія цього разу відбудеться в онлайн-форматі на платформі Megogo, але вони трохи подумали та вирішили подарувати можливість людям з різних міст України долучитися до заходу офлайн.

31.08.2020
об 18:41

Новини

Фестиваль етнографічного документального кіно проходитиме у вересні

В Україні проведуть фестиваль етнографічного та антропологічного документального кіно. Глядачам покажуть повсякденне життя різних народів та діаспор, мешканців сіл і міст.

01.09.2020
об 11:34