Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Короткометражна збірка «Українська Нова Хвиля 2020» вже у кіно

12.07.2020
об 15:47

У квітні Довженко-Центр презентував VII альманах українських короткометражних фільмів «Українська Нова Хвиля 2020», а тепер він виходить у національний кінопрокат. Тож в українців незабаром з’явиться можливість переглянути шість неординарних стрічок 2019 року, які піднімають дражливі теми.

 

До VII альманаху українських короткометражних фільмів «Українська Нова Хвиля 2020» увійшли наступі короткометражні стрічки: «Петрівка-реквієм», «Колір фасаду: синій», «Плюс один», «Нормальна», «У нашій синагозі», «Кохання». У п’ятницю, 9 липня, їх презентували у кінотеатрі «КІНО42». У цьому ж закладі вчора відбувся перегляд альманаху за участю режисера фільму «Колір фасаду: синій» Олексія Радинського, у середу (15 липня) альманах разом з глядачами дивитиметься режисерка фільму «Петрівка — реквієм» Катерина Возниця. З нею, як і з Олексієм, після перегляду можна буде поспілкуватися. Також з 16 липня трансляція альманаху розпочнеться у кінотеатрі «Жовтень».

 

Фільми, які увійшли до збірки «Українська Нова Хвиля 2020»:

«Петрівка-реквієм»

Це короткометражний анімаційний фільм Катерини Возниці про пригоди дезорієнтованого суб’єкта в умовах стихійної декомунізації. Короткий момент топографічно-акустичної розгубленості на зламі звички. Приводом для створення фільму стало перейменування станції Петрівка, що вилилося в переозвучення всіх оголошень Київського метрополітену голосом нового диктора.

Нагороди: Фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 22» – Головний Приз в номінації анімаційного кіно, Краща робота звукорежисера. МКФ «КРОК-2019: у рідній гавані» – Спеціальний приз журі.

 

«Колір фасаду: синій»

Документальний горрор Олексія Радинського про свавілля столичних забудовників розповідає історію Флоріана Юр’єва — архітектора, художника, скрипкового майстера, теоретика та поета. На 90-му році життя йому доводиться опанувати іще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проєкт — київську Літаючу тарілку — від перетворення на частину торгівельного центру, Флоріан Юр’єв приєднується до боротьби проти свавілля столичних забудовників.

Нагороди: Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (KISFF) – приз глядацьких симпатій, 2019; КМКФ «Молодість» – Диплом журі, 2019; КіноКульт. Фестиваль культового кіно, 2019 – приз глядацьких симпатій.

 

«Плюс один»

Пронизлива драма Мирослави Клочко про прийняття та відповідальність. За сюжетом, молода пара Іда та Юра чекають народження первістка. Одного дня Іда з’ясовує, що їхня дитина буде особливою. Вона не знає, як Юра відреагує на цю новину та яким буде життя з такою дитиною.

Нагорода Національного конкурсу 12-го міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2019 – приз глядацьких симпатій.

 

«Нормальна»

Фільм Діани Горбань та Іринки Громоцької про межі реального та примарного. За сюжетом, після невдалої вечірки дівчина вирішує розповісти про все наболіле незнайомці у парку. Під час розмови дівчат розкривається їхнє бачення світу.

Нагорода: спеціальна відзнака журі на Черкаському фестивалі короткометражних фільмів «Кіношот».

 

«У нашій синагозі»

Містична історія Івана Орленка з життя єврейського народу. За сюжетом, хлопчик намагається дізнатися, що трапилося у старій місцевій синагозі. Одержимий, він переслідує щось, чого він ніколи не бачив та не звертав уваги на те, що відбувається навколо. За мотивами незавершеної новели Франца Кафки.

Нагороди: Одеський МКФ – нагорода FIPRESCI у номінації «Найкращий короткометражний фільм»; BABEL IFF 2019 (Італія) – нагорода Mestrale у номінації «Найкращий короткометражний фільм»; BRUKIVKA IFF 2019 (Україна) – Гран-прі за найкращий український короткометражний фільм; Київський тиждень критики 2019 (Україна) – нагорода КІНОКОЛО; МКФ «Кіношот» 2019 (Україна) Спеціальна відзнака жюрі; також фільм пройшов селекцію міжнародних кінофестивалів у Фінляндії, Румунії, Єгипті, Іспанії, Канаді та ін.

 

«Кохання»

Документальна анімація Микити Лиськова використовує візуальну ідентичність міста Дніпро. Проте стрічка не є реалістичною, в ній за допомогою сюрреалістичних образів розповідається історія сучасної України.

Нагороди: 48-й МКФ «Молодість» (Україна) – Гран-Прі у номінації «Найкращий український короткометражний фільм»,  КМКФ короткометражного кіно KISFF (Україна) відзнака журі;  МКФ «Кіношот» (Україна) – приз глядацьких симпатій. Львівський МКФ короткометражного кіно Wiz-Art (Україна) – Гран-прі; Гран-прі КІНОКОЛО (Україна); Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM (Україна) – Грн-прі; Paris International Animation Film Festival (Франція) – гран-прі; Beijing Animation Week (Китай) – Грна прі; Poff shorts (Естонія) – диплом за найкращу анімаційну техніку; Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів  KROK (Україна) – Гран-прі. Фільм також пройшов селекцію та отримав відзнаки на міжнародних анімаційних фестивалях у Сербії, Німеччині, Бразилії, Фінляндії та ін.Джерело: dovzhenkocentre.org