Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Корону Карпат» відкриє українська стрічка-переможець «Санденсу»

08.10.2020
об 16:28

Одна з найбільших кіноподій Західної України пройде у листопаді. Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» презентуватиме особисто режисерка.

 

Фільмом-відкриттям 9-го Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» стане документальна стрічка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин». Вона представить фільм особисто. Сам фестиваль відбудеться з 12 по 15 листопада.

 

 

«Корона Карпат» - одна з найбільших кіноподій Західної України. Захід щороку проходить у Трускавці. Програма фестивалю – це повнометражний та короткометражний національний конкурс, позаконкурсні фільми, спеціальні покази та творчі зустрічі з кінематографістами. Окремі заходи та кінопокази відбуваються у Дрогобичі, Бориславі, Східниці, Стрию, Моршині та Львові.

Нагадаємо, стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» - це документальна розповідь про родину, яка мешкає у «червоній зоні» Донбасу. Там регулярно бувають обстріли. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і самотужки знімають фільми про своє життя під час війни.

 

 

Світова прем’єра роботи Ірини Цілик відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно. Європейська прем’єра пройшла на 70-у Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу.

Фільм отримав Гран-прі та нагороду за «Найкращу операторську роботу» найбільшого польського фестивалю документальних фільмів Millennium Docs Against Gravity, нагороду як «Найкращий дебют» на кінофестивалі Biografilm в Італії, визнаний «Найкращим фільмом про права людини» на DokuFest у Косово та увійшов до офіційної програми престижних міжнародних кінофестивалів: CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США, IDFA у Нідерландах – найбільшого кінофестивалю документального кіно у світі, та ще понад 50 інших фестивалів. Також стрічку відібрано у шорт-ліст Премії Європейської кіноакадемії у категорії «Найкращий документальний фільм».

Фільм створено українською продакшн-компанією «Альбатрос Коммунікос» та литовською продакшн-компанією «Мунмейкерс» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund. Фільмування проходило у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві.

 

У широкий український прокат «Земля блакитна, ніби апельсин» вийде 26 листопада

 

Джерело: Пресслужба «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Новини

Колекція нагород: Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав ще одну відзнаку

Поки режисерка Ірина Цілик презентувала свій новий проєкт «Я і Фелікс» на пітчингу у другому турі 13-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно, її фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав відзнаку на фестивалі у Чорногорії.

25.06.2020
об 10:49

Новини

Ірина Цілик увійшла до складу журі 11-го ОМКФ

Поступово стають відомі імена журі 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Ми вже писали, хто оцінюватиме роботи в Національній конкурсній програмі, а сьогодні організатори кынозаходу оприлюднили імена тих, хто оцінюватиме Конкурс європейських документальних фільмів.

03.09.2020
об 17:42

Новини

«Атлантида» — загублена земля чи земля загублених?

З п'ятого листопада в широкому прокаті художній фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Всі онлайн-відвідувачі цьогорічного ОМКФ мали нагоду переглянути стрічку дещо раніше.

29.09.2020
об 17:42

Новини

«Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми фестивалю IDFA

IDFA – це найбільший та один з найпрестижніших в світі фестивалів документального кіно. Стрічка Ірини Цілик увійшла до програми Best of Fest. Добірка складається з тридцяти фільмів, які відзначені призами таких фестивалів, як «Санденс», Каннський, Берлінський та інших.

01.10.2020
об 12:27