Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Комітет з Державної премії України імені Олександра Довженка оголошує конкурс на здобуття премії 2020 року.

29.05.2020
об 11:07
Комітет з Державної премії України імені Олександра Довженка оголошує конкурс на здобуття премії 2020 року.

Державна премія України імені Олександра Довженка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва щорічно до 10 вересня. Премія, що носить ім’я видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка, присуджується як окремим кінематографістам, так і творчим колективам. Колектив, який висувається на здобуття премії, не може перевищувати 5 осіб і повинен включати лише тих авторів, чий творчий внесок був найбільш визначний.

Премія може бути присуджена громадянам України та інших держав і особам без громадянства.

Щороку присуджується лише одна премія.

Твори, раніше відзначені або висунуті на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка не висуваються. Одна й та ж кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка по двох і більше творах.

Повторно премія може бути присуджена митцеві за наявності нових визначних досягнень у галузі кіномистецтва, але не раніше, ніж через п’ять років після попереднього присудження.

Подання творів здійснюється Міністерством культури та інформаційної політики України, творчими спілками, кіно-, теле-, відеостудіями, мистецькими закладами та науковими установами, громадськими організаціями, редакціями газет і журналів.

Твори, висунуті на здобуття премії, подаються до Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка разом з листом, підписаним керівником організації, яка висунула твір. У листі зазначається: автор (автори), назва твору, рік його створення, кіностудія або інша організація, де створено фільм, загальна оцінка твору (творчості автора) та мотивація висунення на здобуття премії.

До листа додаються:

- довідка про життя і творчість осіб, висунутих на здобуття премії, у довільній формі;

- протокол засідання організації, на якому було прийняте рішення про висунення твору (автора) на здобуття премії ( протокол має бути завірений мокрою печаткою і подаватись у повному вигляді з детальним викладенням пропозицій і обґрунтувань конкретних осіб щодо висунутої кандидатури (твору);

- відгуки преси.

Твори та документи приймаються Комітетом з Державної премії України імені Олександра Довженка до 15 червня 2020 року за адресою:

01010, Київ, вул. Лаврська, 10, Державне агентство України з питань кіно, кімн. 430, контактний тел.: (044) 280-04-37

Читайте також:

Новини

Стартував прийом заявок на студентську програму «Перший погляд»

У рамках 4-го щорічного кінофестивалю «Київський тиждень критики» створено фестивальну програмну секцію «Перший погляд». До неї увійдуть студентські фільми, які під час фестивалю будуть представлені провідним українським продюсерам, відбірникам кінофестивалів та кінокритикам.

27.05.2020
об 15:52

“Сценарний пітчинг” чекає на ваші заявки!
Новини

«Сценарний пітчинг» чекає на нові заявки

Відкрито прийом заявок на участь у «Сценарному пітчингу», що проходитиме в період із 24 по 26 червня в форматі онлайн-конференцій. Заявки від сценаристів приймаються з 27 травня до 10 червня. До участі запрошуються як професійні сценаристи, так і початківці, у яких є ідеї, які б вони хотіли презентувати продюсерам. До розгляду у пітчингу обов'язково мають бути подані логлайни та синопсиси існуючих сценаріїв, або ідей для сценаріїв.

27.05.2020
об 17:37

5 українських фільмів, що мають міжнародний потенціал
Новини

5 українських фільмів, що мають міжнародний потенціал

Днями визначили фільми, що перемогли у конкурсі довгострокової програми підтримки міжнародної промоції українських фільмів proMOTION, розробленою Українським інститутом. За правилами конкурсу, експертна комісія відбирає 5 коротких метрів, які у період з 9 червня по 30 жовтня 2020 року отримають до 150 000 гривень на міжнародну промоцію.

28.05.2020
об 20:03

Новини

Відкриття Чілдрен Кінофест

Сьогодні о 9:00 розпочалась реєстрація на VII Чілдрен Кінофест, який вперше пройде в онлайн-форматі. У цій статті VGL cinema коротко розповідає, якою буде церемонія відкриття та яка програма чекає на глядачів.

29.05.2020
об 11:08