Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Коли відновлять роботу кінотеатри – названо максимально точні дати

28.05.2020
об 16:06

Небувалі виклики, що завдав світу COVID 19, призвели до глобальних збитків практично у всіх галузях економіки. Чи не найбільше зазнав негативного впливу кінотеатральний прокат. Як пише mbr.com.ua, за прогнозом Ampere Analysis, наслідки будуть відчутні мінімум іще чотири роки.

Незважаючи на те, що кінотеатри були змушені зачинитися з міркувань санепідемічної безпеки, витрати не скасовувались – сплачувалась оренда, частково зарплати, інше. Не так просто і з кінообладнанням – його не можна вимкнути і просто потім включити. Змінилися, точніше відклалися на невизначений термін релізи, частково вони перейшли в онлайн, а дехто там і залишився. Але рано чи пізно кіноіндустрія відновиться – адже великий екран – це особлива атмосфера. Коли ж відкриються кінотеатри? Ми розставили дати відкриття в хронолічному порядку. Отже:

Європа

Ісландія - 4 травня

Частина кінотеатрів відчинилась іще 4 травня, але з обмеженнями до 50 осіб на зал. Більшість майданчиків лишаються закриті, повторну оцінку ситуації дадуть найближчим часом - тоді ж і оголосять дату запуску кінотеатрів.

 

Норвегія - 7 травня

Тут відкриття відбулося 7 травня за умови не більше 50 осіб у залі. Карантин послаблять 15 червня - тоді ліміт збільшать до 200 осіб.

 

Болгарія - 11 травня

Міністр охорони здоров'я країни дозволив кінотеатрам відчинитися 11 травня. Та не все виявилось таким райдужним: десь фізично неможливо дотримуватися дистанції, десь просто немає попиту. Майданчики, що відкрились, - минулого тижня таких налічувалося 6% від загальної кількості у країні - працювали на 30% завантаження. Подекуди повідомляли про аж п'ять (!) квитків, проданих на всі сеанси вікенду.

 

Чехія - 11 травня

Чехія - одна з небагатьох країн, де кінотеатри вже прочинили свої двері. За умови дистанції й не більше 100 осіб на сеансі. Відповідно, однозальники та малі кінотеатри лишились «за бортом».

 

Латвія - 12 травня

Від 12 травня у країні зняли заборону на роботу кінотеатрів, однак дозволили пускати не більше 25 осіб у зал. Тому багато з них чекають наступний етап послаблення. А великий столичний восьмизальник Multikino Latvia на 1566 місць, на жаль, зачинився назавжди.

 

Німеччина - 15 травня

У Німеччині частина кінодемонстраторів відчинилась 15 травня, хоча далеко не у всіх федеральних землях. За даними аналітиків, процес затягнеться принаймні до середини червня.

 

Боснія та Герцеговина, Словенія, Хорватія - 18 травня

Боснія та Герцеговина

14 травня у країні оголосили, що кінотеатри можна відчиняти. Дату призначили на 18 травня (за умови дотримання соціального дистанціювання). Втім, звіту про діяльність демонстраторів наразі немає.

Словенія

Словенія першою в Європі оголосила про закінчення епідемії - 14 травня, а тому перезапустила бізнес 18 травня. Але відвідувачів у залах небагато, враховуючи обмеження до 50 осіб.

Хорватія

Кінодемонстраторам, що розташовані в окремих будівлях, дозволили відкритись 18 травня. Але тим, хто працює в торговельно-розважальних центрах, доведеться зачекати до 15 червня. Дистанція у 1,5 метра діє.

 

Словаччина - 20 травня

Кінотеатрам дозволили працювати з 20 травня, та за умови не більше 100 глядачів на один сеанс.

 

Іспанія - 25 травня

Відкриття кінотеатрів потрапило до другого етапу плану виходу з карантину. Процес стартував 25 травня, та поки діє обмеження не більше 30% загальної заповнюваності залу. Пом'якшення до 50% очікується на третьому етапі - орієнтовно з 8 червня.

 

Литва - 31 травня

Кінодемонстраторам країни дозволять працювати з 31 травня. Проте, як і у випадку з Латвією, діють суворі обмеження кількості глядачів: не більше 30 осіб на один сеанс. Вочевидь, на цьому етапі багато мереж не ризикнуть відчиняти мультиплекси.

 

Нідерланди, Польща, Португалія, Фінляндія, Естонія - 1 червня

Влада оголосила про відкриття кінотеатрів 1 червня, але з обмеженням у 30 осіб. Голландська асоціація кінотеатрів запевняє, що робота з такою кількістю відвідувачів украй збиткова: мінімальна прийнятна кількість - 100 осіб у залі.

Польща

Кінотеатри потрапляють під четвертий етап виходу з карантину. Вони відчинять двері 1 червня, та з обмеженням не більше 50 осіб на сеанс.

Португалія

Відповідно до останньої інформації кінодемонстратори зможуть відчинитися 1 червня. Знов-таки діятимуть обмеження кількості людей і умова соціального дистанціювання.

Фінляндія

Кінотеатри відчиняються 1 червня за умови завантаження не більше 50% залу.

Естонія

На цьому етапі послаблення карантину до будівлі дозволено пускати до 500 осіб, проте однією з умов для кінодемонстраторів є заповнюваність не більше 50% залу. Тож, очевидно, відчиниться лише частина майданчиків середнього розміру - великим наразі невигідно, так само як і однозальникам. Усі автокінотеатри в країні закриваються.

 

Данія, Швейцарія - 8 червня

Кінотеатри зачинилися 12 березня. Згідно з останньою інформацією їх відкриють 8 червня паралельно із зоопарками, театрами та музеями.

Швейцарія

Кінотеатри потрапили до третьої фази виходу з карантину, тому отримали дозвіл відчинитись 8 червня.

 

Італія, Румунія - 15 червня

В Італії, яка постраждала від коронавірусу найбільше, кінодемонстраторам дозволили відчинитись 15 червня. За умови дотримання правил: маски, дистанціювання і ліміт 200 глядачів на сеанс.

Румунія

У Румунії кінотеатри планують тримати зачиненими принаймні до 15 червня. І це, можливо, неостаточна дата.

 

Австрія, Франція - 1 липня

Кінодемонстратори відчиняться з 1 липня і працюватимуть з обмеженнями - не більше 250 людей у залі та дистанції між ними в 1 метр. Від 1 серпня ліміт глядачів збільшиться до 500 глядачів. Далі може бути й 1000, проте, за словами міністра охорони здоров'я, тільки після окремого розпорядження.

Франція

За словами міністра культури, у країні орієнтуються на 1 липня або «початок липня». Розглядають кілька сценаріїв, утім, іти шляхом Німеччини з поступовим запуском кінотеатрів не хочуть: «Вони мають відчинятись одночасно, аби амортизувати дистрибуційні витрати».

 

Україна - 2 липня

Щодо нашої країни в закордонних джерелах можна побачити дуже неочікувані дати на кшталт 10 червня. Скидається на те, що іноземні аналітики просто сумували терміни етапів виходу з карантину в Україні та взяли найближчий можливий для відкриття кінотеатрів. Хоча, звісно, на червень сподіватись не варто.

За словами Людмили Горделадзе, орієнтовна дата відкриття - 15 липня. Голова Держкіно Марина Кудерчук також каже про липень, але без конкретики. А Наталя Байдан, гендиректор мережі «Планета Кіно», зазначає дату 2 липня.

 

Великобританія - 4 липня

Відповідно до розробленого урядом плану виходу з карантину, частина кінотеатрів відчиниться 4 липня. Але найбільші мережі, найімовірніше, затримаються ще на один-два тижні.

 

Кіпр - 14 липня

На Кіпрі діють дуже обережно: майданчики під відкритим небом запустять лише 9 червня, а звичайні відчиняться з 14 липня.

 

Ірландія - 10 серпня

Уряд склав стратегію виходу з карантину таким чином, що кінодемонстратори потрапили до заключної фази, а вона стартує 10 серпня.

Невідомо, які коли буде проходити відкриття кінотеатрів у Греції. Поки в країні дозволили виключно кінотеатри під відкритим небом. Дата запуску традиційних майданчиків невідома.

І, нарешті – Швеція. Ця країна виділяється на тлі решти держав тим, що не забороняла працювати кінотеатрам. Переймаючи закордонну практику, більша частина все ж таки зачинилась. Ті ж, хто працював увесь цей час, не можуть похвалитися чималим бокс-офісом – відвідуваність була мінімальною.

Північна Америка

США - кінець червня

Хай як це дивно, у США - країні з найбільшою кількістю випадків зараження коронавірусом - дозволили відчинити кінотеатри ще 27 квітня. Та дане виключення діє тільки у штаті Джорджія, і санітарним нормам відповідають лише обрані. Загалом перезапуск галузі розваг підпадає під четвертий етап виходу з карантину, а це - кінець червня у найкращому разі.

 

Канада - кінець червня

Як і у США, основну ставку в Канаді роблять на кінець червня. При цьому низка джерел говорить, що кінотеатри відчиняться зі старими релізами, нові ж стануть доступні лише у червні.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон

Австралія та Нова Зеландія - не раніше за 15 червня

Ситуація у країнах ідентична – декотрі малі кінотеатри відчинились, однак великі гравці лишилися ні з чим, позаяк не можна збирати понад 100 осіб під одним дахом, а кількість релізів дуже обмежена. Ключові мережі – Reading, Hoyts та Event – наразі в очікуванні.

 

Південня Корея - 29 квітня

Південнокорейські кінотеатри перезапустились іще 29 квітня. І 29 травня планується повторний реліз трилогії Крістофера Нолана про Бетмена – це має зіграти на руку перед релізом фільму «Тенет» уже в липні.

 

Гонконг -  8 травня

Уряд Гонконгу, що вважається окремою адміністративною одиницею, пом'якшив карантинні заходи доволі рано, дозволивши відчинитись кінодемонстраторам 8 травня.

 

Китай - приблизно 10 червня

Китай, який першим постраждав від коронавірусу, пішов на ризик і відкрив 500 кінотеатрів уже 20 березня. Втім, як виявилося, лише на два дні: загалом у країні знову збільшилась захворюваність (не з вини кінотеатрів) – і їх знову зачинили. Коли майданчики відкриють повторно, прогнозувати поки ніхто не береться.
Джерело: mbr

 

Читайте також:

Новини

Японський кінопрокат у квітні впав майже на 100%

В порівнянні з минулим роком, касові збори склали $ 6,4 млн (688,24 млн ієн), а це на 96,3% менше, ніж торік. І це найгірші показники за всю історію японського кінопрокату.

26.05.2020
об 12:49

Новини

Майже сто кінотеатрів Чехії об’єднаються заради традиційного фестивального настрою

Унікальне шоу запланували на липень організатори IFF в Карлових Варах. Протягом тижня, з 3 по 11 липня 2020 року, 16 фільмів будуть показані в майже ста чеських кінотеатрах одночасно.

27.05.2020
об 18:51

Новини

Кіно в кінотеатрі дивитися будемо – Держкіно видало понад 1,7 тис. прокатних посвідчень

Український кінопрокат поступово виходить із вимушеного простою. З початку цього року Державне агентство з питань кіно вже видало понад 1,7 тис. прокатних посвідчень на фільми. Про це повідомили в Держкіно у відповідь на інформаційний запит УНН.

28.05.2020
об 11:10

Новини

Коли відновлять роботу кінотеатри – названо максимально точні дати

Небувалі виклики, що завдав світу COVID 19, призвели до глобальних збитків практично у всіх галузях економіки. Чи не найбільше зазнав негативного впливу кінотеатральний прокат. Як пише mbr.com.ua, за прогнозом Ampere Analysis, наслідки будуть відчутні мінімум іще чотири роки.

28.05.2020
об 16:06