Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

KISFF – 10 років: У програмі короткий метр із країн Азії, український конкурс і квір-анімація

26.07.2021
об 12:53

З 4 по 8 серпня в Києві відбудеться 10-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF 2021. Цьогоріч захід зібрав 29 тематичних кінопрограм, що об'єднують 179 короткометражних фільмів з усього світу. Команда фестивалю пропонує глядачам повне обнулення. У фокусі стрічок KISFF 2021 – джентрифікація, фемінізм, відкритість, кордони, пошук ідентичності, гумор і почуття.

 

Щороку команда фестивалю KISFF переглядає тисячі фільмів, серед яких постійно шукає щось нове, аби популяризувати короткометражне кіно в Україні. Цьогоріч традиційно покажуть міжнародний та український конкурси і «Фестивальні хіти», що об'єднують фільми-переможці провідних кінофестивалів світу. Також на відвідувачів чекають найбільш глядацькі програми: «Анімаційне божевілля», «Комедії», «Teen Spirit» та «Midnight sexy shorts».

 

До десятиріччя фестивалю всі охочі зможуть подивитися під зорями короткометражні фільми Нарімана Алієва, Катерини Горностай, Павла Острікова, Марини Степанської та Анатолія Лавренішина — в рамках ретроспективи «Український короткий метр: становлення». А також прослідкувати, як змінився короткий метр за десятиліття у програмах «KISFF 10 років: найкращі світові фільми» і «KISFF 10 років: вибрані українські фільми». Ці стрічки пройшли випробування часом і досі залишаються актуальними. На український короткий метр вхід вільний, кінопокази відбудуться в парку ім. Тараса Шевченка.

У центрі уваги KISFF персональні ретроспективи першої режисерки в історії кіно, француженки Аліс Ґі-Блаше та сучасного французького режисера Вільяма Лабурі. Вільям є героєм KISFF, чимало його короткометражних фільмів були представлені в різні роки на KISFF, а «Хотару» приніс режисерові перемогу в міжнародному конкурсі.

 

Подорож світом продовжує програма «Азіатика». Тут у секціях програми «Корейська інді-анімації», «Любовний настрій» і «Крізь В'єтнам» покажуть найкращі короткі метри обраних країн. На глядачів чекають творіння незалежних аніматорів із Південної Кореї, добірка чуттєвого, як фільми Вонга Карвая, кіно про кохання та роботи в’єтнамських режисерів, які долають недосконалості кіноіндустрії своєї країни, аби створити оригінальний вислів.

 

Програми «До житлового питання», «Over The Border», «Додому й назад» пропонують новий погляд на знайомі кожному проблеми. Часом ми всі розмірковуємо про те, як місця, де ми живемо й працюємо, визначають нас і наші ідентичності. Часом, виходимо на протести за повернення кінотеатру «Київ» як культурного центру чи на захист «Квітів України» як пам’ятки радянського модернізму. У фільмах цих програм автори шукають рідні місця, досліджують виклики трудової міграції, окреслюють можливості боротьби за місто й право на нього. А режисери програми «Колективне кіно» спільно досліджують виклики антропоцентричного світу, критикують капіталізм й колоніалізм та експериментують з можливостями кіномови.

 

Окремої уваги заслуговують програми «Квір-анімація», «Out & Proud» та «FEM* RIOT», які фокусуються на прийнятті інакшості та гендерних питаннях. Автори цих фільмів провокують глядача краще осмислити та долучитися до дискусії про гендерні ідентичності і права на них.

 

KISFF 2021 пройде наживо з 4 до 8 серпня включно в кінотеатрі «Київська Русь» та на інших локаціях. Кілька кінопрограм будуть доступні онлайн. Паралельні покази пройдуть в Одесі та Чернівцях.

 

Детальніше ознайомитися з програмою, придбати абонементи та квитки можна на сайті фестивалю. https://www.kisff.org Доступ до фестивалю буде можливий лише за дотримання усіх обов’язкових рекомендацій МОЗ.

 

Фестиваль проходить за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. У співпраці з Французьким інститутом в Україні, Goethe-Institut в Україні, Польським інститутом у Києві та Австрійський культурний форум у Києві.

 

Джерело: Пресслужба KISFF

Читайте також:

Новини

У вересні на Поділлі проходитиме кінофестиваль

Нещодавно у Хмельницькій області створили кінокомісію, яка днями анонсувала готовність провести кінофестиваль, а також провела ознайомчий кінотур регіоном для представників української кіноіндустрії.

22.06.2021
об 14:35

Новини

Marvel представив новий трейлер «Шан-Чі та Легенда Десяти Кілець»

«Шан-Чі та Легенда Десяти Кілець» повернувся з новим трейлером, що не лише розкрив трохи передісторію героя, але й показав чимало захоплюючих бойових сцен.

27.06.2021
об 12:03

Новини

Дженсен та Денніл Еклс створять приквел до серіалу «Надприродне»

«Надприродне» один із найважливіших серіалів в історії американської телекомпанії CW, тому новини про створення його приквела не стали неочікуваними. Нова історія під назвою «Вінчестери» розповість глядачам про батьків Діна та Сема Вінчестера, які протягом довгих 15 сезонів боролись із демонами, привидами, монстрами та іншими надприродними істотами.

27.06.2021
об 14:27

Новини

6 фільмів Національної конкурсної програми 12-го ОМКФ

Упродовж 14 –21 серпня на узбережжі Чорного моря проходитиме 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Цьогорічна кіноподія приурочена до 30-річчя незалежності України, тож і акцент організатори вирішили робити саме на національне кіно.

23.07.2021
об 12:08