Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Золота лихоманка»

26.06.2020
об 12:39
Автор: Віталій Баранник

Рівно 95 років тому, 26 червня 1925 року, у Голлівуді відбулася прем'єра німої пригодницької комедії Чарлі Чапліна «Золота лихоманка». Стрічку часто називають однією з двох найкращих німих комедій в історії, поряд з «Генералом» Бастера Кітона. Жан Кокто писав, що «Золота лихоманка» – це «шедевр, рівний у цілому і в деталях «Ідіотові», «Принцесі Клевській» та грецькому театру». Чарлі Чаплін, коли знімав цей фільм, робив по кілька десятків дублів окремих сцен і 27 разів перемонтував кінокартину, перш ніж випустив її на екран. Він хотів, щоб його запам'ятали як актора й режисера саме за «Золотою лихоманкою». І це йому вдалося повною мірою. Ми пропонуємо вашій увазі п'ять фактів, завдяки яким ви зможете зрозуміти, яке значення мала для Чапліна ця стрічка і що вона принесла йому в підсумку.

1-м німим фільмом Чарлі Чапліна, знятим за заздалегідь прописаним сценарієм, стала саме «Золота лихоманка». Крім того, це перший з німих фільмів Чапліна, для якого він у 1942 році зробив звукову версію, використавши для озвучення власну музику, уривки з відомих музичних творів і закадровий текст.

2 номінації на премію «Оскар» отримала звукова версія фільму «Золота лихоманка» в 1943 році: у номінаціях «Найкращий звук» і «Найкраща музика».

3 дні знімалася знаменита сцена, у якій головні герої їли на вечерю черевик Бродяги. Черевики для цього епізоду були виготовлені з лакриці і їх дійсно можна було їсти. Проте після 63 дублів від кількості з'їденої лакриці в Чапліна трапився розлад шлунка і його відвезли до лікарні.

4 посади поєднував на зйомках «Золотої лихоманки» Чарлі Чаплін: актора, режисера, продюсера й автора сценарію.

Чарлі Чаплін та лакричний черевик Бродяги

5-м найкасовішим німим фільмом за всю історію кінематографу стала «Золота лихоманка». Світові збори кінокартини в 1926 році склали понад $ 4,2 мільйона (із них збори в США і Канаді - $ 2,5 мільйона), при тому, що на її виробництво було витрачено $ 923 тисячі.

 

Читайте також:

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Клеопатра»

12 червня 1963 року в Нью-Йорку відбулася прем'єра історичного фільму «Клеопатра» з Елізабет Тейлор та Річардом Бертоном у головних ролях. «Клеопатра» вважається одним з найдорожчих і найвідоміших в історії кінематографу фінансових провалів. Зібравши в прокаті 1963 року майже $ 38 мільйонів, на показники окупності кінокартина вийшла тільки в 1967 році, коли були продані права на телевізійний показ. Пропонуємо до вашої уваги 10 найвідоміших фактів про цю стрічку.

12.06.2020
об 12:13

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Щелепи»
Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Щелепи»

45 років тому 21 червня 1975 року на екрани США вийшов фільм Стівена Спілберга «Щелепи», який названо першим блокбастером. Також він став найкасовішим фільмом  усіх часів і утримував цей титул до виходу «Зоряних воєн».

21.06.2020
об 17:41

Новини

40 років тому у США відбулася прем'єра фільму Стенлі Кубрика «Сяйво»

23 травня 1980 року на екрани Америки вийшов фільм Стенлі Кубрика «Сяйво», знятий за однойменним романом Стівена Кінга. Головні ролі в кінострічці виконали Джек Ніколсон, Шеллі Дюваль та Денні Ллойд. Фільм вважається однією з кращих кінокартин у світі в жанрі психологічного трилера, а сцена, коли Джек Торренс (Джек Ніколсон) виламує сокирою двері у ванну, визнана найстрашнішим моментом в історії кінематографа. Хоча самому Стівену Кінгу стрічка категорично не сподобалася.

23.05.2020
об 10:55